» »

pravda o ie in microsoftu.

pravda o ie in microsoftu.

Klemenn ::

vsi smo že slišali o tem da mora microsoft predati del izvorne kode oper. sistema win xp da bi se ugotovilo ali res škodujemo win xp če jim odvzamemo ie? Na ttx str 310 so celo napsali da bo microsoft umaknil win xp iz prodaje!!

torej meni se zdi tožba teh držav čisto trapasta! vsi jamramo kako so stvari drage! si predstavljate da bi moral še ie kupovat? kolk bi blo šele pol piracije?

pa to ker micosoft ponuja ie kot dodatek win ! pa nej kaj bi moral potem windowsi dati ven tudi wordpad in otepad ? s tem so konkurenca recimo sustarofficeu!

mislim tako tožbo bi jaz takoj opustil.......windowsi bi potem morali priti tudi brez igric! saj s tem zavirajo ``odraščanje)) drugi fliperjev in namiznih iger.......upam da me razumete!

Bx ::

po moje jih ven iz prodaje ne bojo vzel,
ker ravnokar poteka predstavitev v Koloseju
Windows XP PRO Slovenski
Bx

Klemenn ::

sm mislu da se boste bolj vrgli na to temo...sej o tem bi lahk kr stekel pogovor.....drgač pa ja to je res SLO. sm tožba se pa še nadaljuje..........oz ni dokončana

ender ::

Jebediah: ti ne razumeš za kaj gre:

Microsoft je hotel z IEjem uničit Netscape (to mu je tudi uspelo). Najprej je to počel tako, da je Internet Explorer 3 prilagal Windowsom (Windows 95 OSR2). Zaradi protimonopolne tožbe je moral s tem prenehati, in se je odločil za zvijačo in sicer tako, da je IE "neločljivo" povezal o operacijskim sistemom - kot njegovo lupino. Da IE ni neločljiv od Windowsov 98 se je pokazalo že kmalu po izidu, ko ga je nekomu ratalo odstranit, danes pa itak dobiš 98lite, ki ti poskrbi za odstranitev...
Glede nakupa IEja: me prav malo briga, uporabljam Opero, za katero sem plačal 19$ in mi ni žal; prav tako sem plačal za svoj poštni program, The Bat!, za katerega sem dal 25$, pa sta to praktično edina programa, ki sem ju kupil
...poleg tega pa imamo še (vedno) Netscape in Mozillo...

Klemenn ::

zakaj se potem še druga podjetja ne odločijo za to.......recimo sunstaroffice zaradi noteopada in wordpada....pa recimo adobe (slikar pa tako... jaz ne vidim logike v tem.........

ender ::

Jebediah: probi ti v WordPadu oštevilčit strani ali pa obojestransko poravnati besedilo, ali pa uporabiti črkovanje... Ne gre? zato. IE pa je po drugi strani "full-featured" izdelek

andrej ::

debata o tem ali je IE del OS-a ali ne je jako tezka.

Ustavi se ze na zacetku kaj je nelocljivi del OS-a? Ze tu mas izjemne probleme.

drugic, IE je bil v tistih casih, ko so ga zaceli bundlat z os-om dalec za Netscapom, ki je bil standard. Enako je recimo veljajo za WordPad, ki je bil dalec za drugimi recimo a se kdo spomni Lotus Word Pro. In Lotus tudi ni tozo MS-ja zato ker je WordPad vgrajen v OS. Osebno mislim, da Netscape NI propadel SAMO zato, ker je IE vgrajen v OS. To je sicer pripomoglo ampak sami so ga zavozli. Isto kot IBM z OS/2-jem, ki je bil za tiste case ta boljsi OS.

ce se vrnemo zakaj k IE in osu. Torej, problem je kako dolocit kaj tocno je IE. Saj ni tezko rect, IE je sestavljen iz teh datotek. Torej, ce bi te datotek odstranli potem bi se znebili IE-ja in bi tako resli zadevo. Zal to ne gre tak. PRoblem se pojavi pri knjiznicah, ki jih IE uporablja. CE bi te odstranli cel kup drugih programov ne bi delalo. Nekdo bi reko, ja potem pa pustimo te knjiznice. Ok, ampak potem ne odstranis IE-ja, ampak samo del. S tem tudi ne resis problema...

Skratka stala...

ender ::

andrej: 98lite ti lahko IE popolnoma loči od sistema - minimalna nastavitev ti ne namesti od IEja nič. lahko pa potem IE na tak sistem namestiš, in se ne bo integriral v lupino, programi, ki so odvisni od njega pa bodo veselo delovali.
glede OS/2: delni krivec za njegov propad je ravno tako Microsoft, kot ponavadi s svojo tehniko FUD (Fear Uncertanity Doubt). na isti način kot so sesuli DesQ so tudi OS/2 - nekaj polresnic je zadostovalo

andrej ::

ender: kot mi je znano je 98lite samo za win9x in me. ti winsi so pa cisto drugacni od NT sistemov. sicer nisem gledal kako ta zadevca tocno dela, vendar dvomim, da ko odstranis, da odstrani cisto vse z IE povezane datoteke in ostali programi tecejo naprej.

glede OS/2 pa seveda je MS tudi kriv, o tem ni dvoma. Ampak OS/2 je bil jak ze preden so se winsi tako razsirli in je mel IBM veliko priloznost, ki pa je ni znal izkoristit. Recimo, OS/2 je bil na serverski strani bistveno manj zahteven glede hardvera kot NT-ji pa se vseeno ni obdrzal dolgo. serverjev se ne bundla tako kot desktop racunal... Res skoda da OS/2. Mogoce je bil problem tudi v togosti podjetja IBM... Nikdar nebomo vedli...

Klemenn ::

sm vseeno lotus word pro ..............dej mi povej kaj bi ti naredu če v winsih ne bi imel čisto nobenega programa za napisat kakšno stvar? kaj kubu bi recimo , da ne bo glih office,, sunstaroffice in bi njim dal keš ,,,,,,,,,,,tak pa rabš kakšno malenkost pa uporabiš wordpad..sej je res drugi so res fajn bolj zmogljivi; temu primerna je tudi cena :)) , sm kakšna podjetja bi pa to res nardila...kupila kakšen drug program.........drgač pa os/2 jaz ga sploh ne poznam kaj ima kdo kje kakšne screenshote??? sej so še kje kakšni uporabniki v manjšini........drgač pa jaz ne vidm logike v tem potem bi moral tudi v officeu pridt samo en program ne pa vsi.........ali vse ali pa nič pravim jaz!!!!

andrej ::

Klemenn ::

8-O :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows xp - uporaba v službi

Oddelek: Operacijski sistemi
424537 (3577) konspirator
»

Evropska komisija želi Windows brez IE (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15613705 (10564) ender
»

Symatec in Adobe proti Microsoftu

Oddelek: Novice / Tožbe
423764 (3063) para!
»

Pa kaj hudiča hočejo od Microsofta? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31912997 (9104) BigWhale
»

M$ monopolist ?

Oddelek: Loža
341588 (1198) TESKAn

Več podobnih tem