» »

Kateri kombi

Kateri kombi

midrol ::

Pozdravljeni!

Večkrat berem slotech forum, sedaj pa tudi jaz potrebujem vaša mnenja in sicer glede nakupa kombija.
Torej sem tik pred nakupom kombija, ki ga bom uporabljal za prevoz raznega tovora in pa tudi za prevoz oseb. Zaželjeno je, da bi imel 9 sedežev z možnostjo odstranitve obeh zadnjih klopi, zato da bi bilo dovolj prostora za večje tovore (kavč, omara... ). Gledal sem že nekaj modelov na spletu in v oči mi je padel predvsem opel vivaro, ki je na prvi pogled enak renault traficu, vw transporter je mogoče nekoliko majhen... Torej moj budget sega nekje max do 30k €, rad pa bi kupil novega, saj ciljam na uporabo vsaj 8 let. Nisem najbolj prepričan kako je z nakupom rabljenih. Zanimajo me vaša mnenja, kdor ima kakšne izkušnje, dobre in slabe lastnosti, kakšni problemi z določenimi modeli ipd., skratka dobrodošli vsi nasveti.

;-) ::

Kaj pa voziš če ni skrivnost ?

Master je best buy v vseh pogledih.

RejZoR ::

Al pa če bi pogledal "legendo" med kombiji, Ford Transit? Slednji je eden najbolj prodajanih in razširjenih kombijev v ameriki in evropi. Verjetno iz dobrih razlogov in ne kar tko na lepe oči...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MonkeyHead ::

Naše podjetje (parketarstvo) ima za prevoz oseb vivanota, potem so še neki sprinterji in pa masterji vsi novi modeli, glede nato, da se letno naredi več kot 80k km se morajo avti redno menjavat. Vivano ima od zadaj klop kar pomeni vse skupaj 5 oseb in je še kar prostoren nimano pa več sedežev. Ampak klop + omara ne verjamem da bi pasalo v avto.

EDIT: ford transit ti ne priporočam kako ti avti rjavijo je res nerealno.

Zgodovina sprememb…

midrol ::

;-) je izjavil:

Kaj pa voziš če ni skrivnost ?

Master je best buy v vseh pogledih.


Zaenkrat še nič ne vozim, nimam še izkušenj s kombiji zato pa sprašujem za priporočila in nasvete.

;-) ::

Kako robo misliš vozit

Boeing ::

kot je napisaj Rejzor, transita. Doma imam 3, najstarejši je star 10 let, najmlajši pa komaj mesec dni (my 2012). Do sedaj super zadovoljen, predejo kot ure. Tudi poraba je v realnih okvirih glede na obremenitve.

Sem pa en mesec vozil sposojenega masterja starega cca 4 leta, ker sem ga rabil za en večji tovor. V bolj razmajani in slabše narejeni škatli pa še nisem bil...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

parafrend ::

a kdo ve , če je ima mogoče Renault Master 2013 enako šasijo kot Fiat Ducato?

Senzor ::

Master in Ducato nikoli nista imela nič skupnega.

OldSkul ::

Jaz imam same Masterje, ampak novi modeli so res problematični. Neskončni problemi z raznimi senzorji in adblujem. Slaba dobavljivost rezervnih delov.

Eduardo ::

Da si izposodim temo.

V familiji bi nam prav prišel kombi ampak ne bi zanj dal celega premoženja. Potreboval bi ga za izlete, da lahko s sabo peljem babice, da mi pazijo otroke. Mora biti kombi, ker ostali kandidati kakor tista Dacia ne pašejo k moji personi. Skratka bi, da je rabljen, ampak ne izrabljen. Ne potrebuje nič pametnega, nobenega LCDja, ker imamo telefone ali pa namontiram tablico. Aktivni tempomat bi seveda bil velik plus, ampak se zavedam, da je verjetno montiran samo v najbolj premium različicah. Kaj svetujete, da je nekje največ za najmanj denarja? Max budget bi bil nekje okoli 20kEUR.

alekskac ::

Pri nas so Vitote nadomestili Jumpyji (prevoz oseb, se pravi 8 sedežev). Sem bil od starta mal skeptičen (1.6 hdi se mi je zdel da bo švoh, pa je čist v redu). Vito je s stališča ergonomije vozniškega prostora meni osebno bolj všeč, a sem se Jumpyja navadil v enem dnevu. Oba sta dovolj okretna in se jih da parkirat razmeroma normalno tudi po mestih. Aktivnega tempomata naši nimajo, imajo običajnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

pegasus ::

Meni super dobro služi fiat doblo maxi. Prejšnji mesec naredil cca 6000km po grčiji. Dobiš ga tudi v 7-sedežni varjanti, če ti je 5 sedežev premalo. Je pa fajn ker je še vedno avto in še ni kombi.

c3p0 ::

Kolega ima par Ducato Maxijev, občasno si sposodim katerega starejšega, ki ga ne pogreša. Vsi so že tam okoli 500kkm, kabina je sicer precej zlizana, a mašina gre še vedno lepo.

IL_DIAVOLO ::

Btw noro kako drzijo ceno vw-jevi multivani. 30-40k za 10 let star voz. Kaj je tako posebnega na njih?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

miha98 ::

W oznaka bre...

mojsterleo ::

pegasus je izjavil:

Meni super dobro služi fiat doblo maxi. Prejšnji mesec naredil cca 6000km po grčiji. Dobiš ga tudi v 7-sedežni varjanti, če ti je 5 sedežev premalo. Je pa fajn ker je še vedno avto in še ni kombi.
Doblo imamo v službi in lahko potrdim da je soliden avto, veliko prostora. Le malo prevečkrat vidi servis… je pa res da naredi letno okrog 40.000 km in pa pač Fiat. Vsaj dost poceni je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kombi kot osebno vozilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110424 (7252) koyotee
»

Avto-wizzard?

Oddelek: Loža
10787 (663) Raptor F16
»

Nakup avta za 5+ oseb.

Oddelek: Na cesti
387032 (5844) 111111111111
»

avto za vožnjo treh otrok (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5514423 (12612) marsovcek
»

Ekonomično in praktično vozilo za min. 6 oseb

Oddelek: Na cesti
163344 (2793) Invictus

Več podobnih tem