» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
69 / 71
»»

mikhaair ::

Zna se zgoditi leto, ko bodo konkurentje imali več smole kot Primož. Poškodba, padec, bolezen, ekipa,.... Primož je kasiral en kup vsega sranja na poti do TdF. Možno je da se še kdaj zvezde poklopijo zanj.

nokken ::

Mozno sicer je, da se "zvezde poklopijo" ampak realno pa po moje nima prav nobenih moznosti, ne glede na ekipo. Po videnem v zadnjem letu ali dveh (vkljucno z letosnjo pomladjo) sta opciji zgolj dve... Pogacar ali Vingegaard, oz. bi si skoraj upal staviti da je realno samo ena... Vingegaard. Sicer mocno upam da se motim in da Roglicu res enkrat uspe, ampak realno po moje nima niti najmanjse moznosti. Pac je Visma novi Sky/Ineos z dovolj denarja za pokrivanje "marginal gainsov" in iz tega izhajajocih napak... ko je enkrat ena ekipa z raznimi ribici, zacetniki itd. toliko boljsa kot vsi ostali skupaj, nekako ni prav dosti drugih moznosti kot zgolj ena.

Invictus ::

Problem Rogliča je "starost".

Bom pa navijal za naše, itak...

Naj zmažeta Vingegarda, kdorkoli že pač bo
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gambino ::

Moje mnenje za TdF je, da je Danec pred vsemi, tudi pred Pogačarjem, s tem, da gre Pogačar še na Giro in sem prepričan, da na TdF-ju ne bo optimalno pripravljen. Roglič je pa prestar plus nova ekipa s slabimi kolesarji, ki bi mu lahko pomagali, realno. Mislim, da kakšno etapo še lahko dobi, pa še to težko! Jaz za TdF stavim na Danca, ker je res rojen za to dirko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Samael ::

Gambino je izjavil:

... plus nova ekipa s slabimi kolesarji, ki bi mu lahko pomagali, realno.


Daj preberi si objavo ene štiri-pet postov višje. Realno.
Hvala.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

val46 ::

Tudi jaz mislim da Bora nima tako slabe ekipe, kot jo nekateri non stop hočejo prikazat. Bolj se bojim tega, da Bora nima takih kalibrov kolesarjev, kot jih je imel pri Vismi. Kot naprimer Kuss-a ali Van Aerta, ki sta se pretrgala za njega(ali Vingegaarda) če je bilo potrebno. Bojim se, da en Vlasov, v kolikor bo začutil na kakem klancu, da je močnejši od Rogliča, bo namesto da mu bi pomagal prebroditi krizo in zmanjšat izgubo proti dancu ali pogiju, da bo raje šel za njima, kot pa roglo vlekel proti vrhu. Po videnem zaenkrat, bosta pa potem oba kasirala kako minuto proti unima dvema vesoljcema.

Sicer ja, želim si da bi mu končno enkrat uspelo, ampak po do sedaj videnem, sta Pogi pa Vinge krepko pred ostalima. No, za Remcota še ne vem, ker ga nisem še kaj dosti videl v akciji letos, bomo videli zdej na Baskiji, kaj se dogaja z njim. Realno pa če ne pride v res res top formi in jim vsem da minuto plus na kronometru, nima možnosti po moje proti pogiju in vingegaardu. Vse to seveda ob predpostavki, da ni kakih bolezni, padcev, poškodb v dirkah pred tourom in tudi na samem touru.

mikhaair ::

Dejstvo ostaja, da se bo dirka odločala zadnji teden. In v ta teden je potrebno priti brez poškodb in izmučenosti. Ter seveda vreme.
Visma je zagotovo boljša, izkušenejša na GTjih kot Bora, verjetno bo tukaj pomembna vloga kapetana in ekipe.
Pogi pa bi bilo fajn, da se na začetku malo zadrži in eksplodira zadnji teden. Sonce in vročina, to pa ne vem kaj lahko postori glede tega.

Samael ::

val46 je izjavil:

Tudi jaz mislim da Bora nima tako slabe ekipe, kot jo nekateri non stop hočejo prikazat. Bolj se bojim tega, da Bora nima takih kalibrov kolesarjev, kot jih je imel pri Vismi. Kot naprimer Kuss-a ali Van Aerta, ki sta se pretrgala za njega(ali Vingegaarda) če je bilo potrebno. Bojim se, da en Vlasov, v kolikor bo začutil na kakem klancu, da je močnejši od Rogliča, bo namesto da mu bi pomagal prebroditi krizo in zmanjšat izgubo proti dancu ali pogiju, da bo raje šel za njima, kot pa roglo vlekel proti vrhu. Po videnem zaenkrat, bosta pa potem oba kasirala kako minuto proti unima dvema vesoljcema.



Načeloma se s teboj strinjam oz. razumem, kaj želiš povedati, vidim pa tudi stvari malo drugače. Vlasova zna biti nekoliko trmoglav, presojamo ga zlasti po lanskem konfliktu z mladim Uijtdebroeksom - kar pa mene toliko ne skrbi. Roglič ima za razliko Uijtdebroeksa kot kapetan eno konkretno kilometrino. Ničesar mu ni treba več dokazovati. Mislim, da bo znal krmariti med njimi, pa če je treba tudi udariti po mizi znotraj avtobusa. Bomo videli.
Potem pa so tu še vrhunski hribolazci Martinez, Hindley in Kamna.

Odlična ekipa seveda ni vse, po drugi strani pa Roglič že dolgo, dolgo ni imel s seboj tako kvalitetne ekipe sovozačev, kot je napovedana za Tour. Recimo, last-minute sestava, ki jo je imel na lanskem Giru, temu kar je planirano za TdF ne seže niti do kolen. Tudi trenutna štart lista Visme po mojem mnenju (o tem lahko še debatirmo) ni povsem na nivoju Borine.

Imeti v gorah za super-pomočnika nekoga kot Hindley, ki je praktično eden najboljših hribolazcev na svetu, je zlata vredno. Kuss kot pomočnik je recimo eden najboljših climberjev na svetu, fantastično je imeti kakšnega zvestega zelo hvaležnega kolesarja za pomočnika, po drugi strani pa mislim, da je Hindley v vlogi pomočnika (v kolikor le to vlogo sprejema) lahko celo upgrade za Kussa.
Tako Hindley kot Kamna sta v kar nekaj intervjujih letos povedala, da se zavedata svoje vloge na Touru in da sta tam zato, da bosta dala vse od sebe za nihovega kapetana Rogliča. Oba o njemu govorita v superlativih, tako da s tega stališča mislim, da mu ne bo hudega.

Kakorkoli obračamo, bo (in tega se verjetno zavedamo vsi) največ odvisno od nog samega Rogliča. Kar se pa pomočnikov tiče pa mislim, da nas ne bi smelo nič skrbeti. Za tiste, ki menite, da ima Roglič letos šibke pomočnike pa ... ne. Sestava njegove ekipe je vsaj tako dobra, če ne boljša od Vismine (kjer še vedno ne vem, zakaj notri ni WvA-ja in Keldermana). Edino UAE (z Lando, Ayusom, Solerjem, Almeido ...) je ekipa, ki bi jo mogoče po moči postavil pred Borino, pa prav nobene druge več.
Samael != Samuel

nokken ::

Tocno to kar si napisal v zadnjem odstavku... ni problem ekipa. Ekipa je vec kot dovolj dobra, sploh v primerjavi s tem kar zlistal prej za Vismo (ce bodo sli res s taksno ekipo na TdF). Problem je Roglic sam in mocno upam da se motim, ampak mislim da realno ni niti blizu nivoja Pogacarja kaj sele Vingegaarda.

Samael ::

No, pa tudi to tempiranje forme samo po sebi ni nič nenavadnega. Če kaj, imam bolj pomisleke glede tega, da je Pogačar tisti (no, pa saj je Jonas na istem), ki je prezgodaj v sezoni dosegel vrhunec forme, pa da se bo do Toura še konkretno skuril, čeprav po drugi strani je pa še mlad junec in če kdo zmore je to ravno on.
Tudi Izulia po mojem še ne bo dala tistih rezultatov, ki naj bi bili odraz sezone. Težko namreč verjamem, da nekdo, ki je imel še lani sezono svojega življenja pade tako močno, kot je Roglič na Paris-Nice in se mi zdi, da gre bolj za načrtno tempiranje forme. Vsaj upam, da je temu tako. Mislim, do Toura je še cele 3 mesece.

*Itzulia
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

T440 ::

Rogliča nikoli ne smeš odpisati.
Samo iz lanske sezone (2023)....
Pogačar: 'I'm gone, I'm dead'
Remco: mr. 27 minutes...
Rogla na Višarje - vsem bi takrat vse padl dol, tip se je pa takrat šele zares 's ketne strgal'....
Mu privoščim zmago.

Zvezdica27 ::

lp,

do Toura je še daleč, Pogi ogromno tvega z Girom, ampak hej... dec uživa najboljđa leta in če dobi Giro je to to. Konec koncev je letos že nekaj dobil, ane? Na Flandrijo gre, ane? Roubaix pa po moje boljše da ne...

Vinge je tudi brutalen na začetku, pri njem se vidi več mišične mase in po moje brez neke nesreče ali vetra ali nekaj ni premagljiv - se pa lahko zgodi. Če ne gre na Giro in klasike, je morda prehitro v top formi...

Rogla pa po moje ni tako slab, kot kaže, Paris - Nice je bila hecna dirka, sam v bistvu se je vedno zraven peljal, sam presežka ni bilo. Sam on na Giro ne gre in tempo treninga mi ne poznamo. Ali bo sploh vozil kako klasiko, spomenik? Ali samo trenira večdnvne, ekipo itd... lih kontra Vingetu - on po moje vse tempira za zadnjo šanso na touru...

Remco pa... dec je tako nepredvidljiv... zanimiv je. Po moje nima šans, sam je pa edini, ki bo res brutalno napadal prvi teden, gotta love him...

To bo po moje najboljši Tour ever - sam da vsi pridejo čez prvi teden, pol bo pa taka drama, da res ne bo... komaj čakam.

zz

Utk ::

Pogačar je dvakrat dobil Tour, skoraj vse klasike, poskusil bo dobit vse pomembne enotedenske, poskusil bo Giro, sigurno kdaj tudi Vuelto...če dobi vse kar je pomembno v kolesarstvu, je to več vredno od samo tourov (ki ga je tudi dobil dvakrat, tudi če ga nikoli več).

mikhaair ::

Utk je izjavil:

Pogačar je dvakrat dobil Tour, skoraj vse klasike, poskusil bo dobit vse pomembne enotedenske, poskusil bo Giro, sigurno kdaj tudi Vuelto...če dobi vse kar je pomembno v kolesarstvu, je to več vredno od samo tourov (ki ga je tudi dobil dvakrat, tudi če ga nikoli več).

Točno tako, plus ljudje ga imajo radi. Kolegi iz Italije, kot vidim iz pogovorov in FB, so ga vzljubili. Rogliča pa ne npr. Pogačar ime tisti nekaj več, joie de vivre.

Samael ::

mikhaair je izjavil:

Utk je izjavil:

Pogačar je dvakrat dobil Tour, skoraj vse klasike, poskusil bo dobit vse pomembne enotedenske, poskusil bo Giro, sigurno kdaj tudi Vuelto...če dobi vse kar je pomembno v kolesarstvu, je to več vredno od samo tourov (ki ga je tudi dobil dvakrat, tudi če ga nikoli več).

Točno tako, plus ljudje ga imajo radi. Kolegi iz Italije, kot vidim iz pogovorov in FB, so ga vzljubili. Rogliča pa ne npr. Pogačar ime tisti nekaj več, joie de vivre.

Jah, Roglič je živciral Nibalija v letih, ko je bila cela TJV za en drek, pa je ta na veliko poljuval po njemu, z njim pa cela Italijanska javnost. Potem se je pa zgodilo še tole z zadnjo Vuelto, kjer je večino negativne publicitete pokasiral Roglič, ne pa na primer Vingegaard... pa je, kar pač je.
Zato pa mi toliko bolj vemo, kako trnova je bila Primoževa pot do tega, da je danes to kar pač je. Jaz še vedno mislim, da je to, kar je ta človek pretrpel v sezoni 2019 nečloveško.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Zvezdica27 ::

oba imata vse, kar rabita, da gresta v legende, Pogi pa še par let pred sabo, da to še izboljša. rogla ima pač neverjetno smolo in naključje, da ravno njemu se zgodi Vinge (+recim ooni padevc na Vuelti) ali kakorkoli bomo temu rekli, ima pa tako gran toure (4 če se ne motim), klasiko/spomenik, zlato olimpijsko in cel kup dirk, da ne omenjamo najbolj epic trenutka v kolesarstvu zadnja leta - krono na touru (in mogoče spomenik in Alaphilipe). Pogi sicer nima olimpijske, ima pa cel kup drugih reči, več klasik in spomenikov in dva toura. Kar se mene tiče, lahko napišem samo, da sem ready za Pariz in OI, če slučajno kdo zboli ;)

Anyhow... tour je kao največji (čeprav meni osebno je Giro in težji in bolj ljub), zato gledamo skozi to prizmo in res epskih bojev (Pogi vs. Rogla, zdaj Pogi vs. Vinge oziroma letos grupni gang bang...), v resnici pa mi tlele niti dirke po Sloveniji s tem tempom ne zvozimo ;) pač marketing, da sta 2 toura vredna več od rogličevih 4 GT. Da pa tile kalibri poleg teh naporov še enodnevne zmagujejo, je pa noro...

Iz tega vidika je van aert včeraj dodal element za tour, ker dec je res mašina in bo umanjkal Jumbotu na touru...

Škoda, da je tehnika tako napredovala, da epski pobegi skor nimajo več šans, razen očitno na makadamu (Pogi), to nam malo zmanjšuje dramo, ampak vseeno, letos bo noro.

zz

nokken ::

(Vsaj) dva popravka... prvi... Pogacar ima medaljo z olimpijade... dobil jo je ene par dni pred Roglicem.
In drugi... WvA letos ni imel v planu Toura, se pa zelo verjetno z vcerajsnim padcem to zna spremeniti in bo namesto na Giru koncal na Touru.
In tretji... tehnika ni problem da "epski pobegi" niso vec mozno. Pogacar, Evenepoel in MvdP precej redno dokazujejo na najvecjih klasikah in svetovnih prvenstvih, da je to se vedno mozno. So pa kolesarji (vsaj prvih 5 ali 6) toliko izenaceni, da realno ni prav velike sanse za kaj takega... ce le pridejo le ti na isto dirko. Ce imas dirko kot so bile letosnje Strade Bianche, Tireno ali Katalonija potem se lahko eden izmed teh 5 ali 6 dobesedno dela norca iz vseh ostalih, ki so za dva razreda slabsi in dirka v nasprotju z vso zdravo pametjo in za par minut sam pomete s celim pelotonom.

Samael ::

Jaz sem tudi včeraj na to pomislil.
Ob tistem grdem padcu oz. poškodbi, da WvA najbrž ne bo pripravljen za Giro, kar posledično lahko pomeni, da ga vzamejo na Tour.
Samael != Samuel

mikhaair ::

Samael je izjavil:

Jaz sem tudi včeraj na to pomislil.
Ob tistem grdem padcu oz. poškodbi, da WvA najbrž ne bo pripravljen za Giro, kar posledično lahko pomeni, da ga vzamejo na Tour.

Če se ne motim ima zlomljeno ključnico, pa nalomljena rebra. Men se zdi to, da bo tudi za TDF težko biti v polni formi.

Samael ::

Čisto mogoče, da imaš prav. Nisem ravno domač v teh rečeh - zgolj misel, ki človeku pade na pamet.
Vem, da je imel Pogačar pred lanskim tourom zlomljeni dve vretenci in najbrž ni bil optimalen, pa tule https://www.facebook.com/fizioloco/phot... piše "pri odraslih se zlom ključnice celi približno šest tednov, funkcija pa se delno povrne že po treh tednih" ampak ja, bomo videli kako pa kaj, do takrat pa še malo špekulirali :)
Samael != Samuel

GupeM ::

Ključnica mislim da ni tak problem, rebra znajo bit pa kar boleča in jebena, če se ne motim. Nisem pa imel poškodovano nič od tega, tako da bi težko rekel. Poznam pa kar nekaj ljudi ki so imeli karkoli od tega zlomljenega, pa tisti z zlomljenimi rebri precej bolj jamrajo kot tisti z zlomljeno ključnico.

Gambino ::

Utk je izjavil:

Pogačar je dvakrat dobil Tour, skoraj vse klasike, poskusil bo dobit vse pomembne enotedenske, poskusil bo Giro, sigurno kdaj tudi Vuelto...če dobi vse kar je pomembno v kolesarstvu, je to več vredno od samo tourov (ki ga je tudi dobil dvakrat, tudi če ga nikoli več).



TdF je definitivno najbolj pomembna dirka. Nekateri se pripravljajo izključno samo za to dirko. Vinko pa je trenutno najboljši GT človek, daleč pred vsemi, samo spomnimo se zadnja dva TdF-ja. Je najboljši klancar od pretendentov in je najboljši kronometrist. V glavnem, ne vidim nobenega, ki bi ga lahko resno ogrozil!

val46 ::

Ja, Jonas je verjetno res momentalno en najboljših, če ne celo najboljši za GT, ampak tako posploševat pa vseeno ni potrebno. Treba se je zavedat, da je pred dvema letoma premagal Pogija na račun taktike, ko sta ga družno napadala dva kapetana(Rogla+Vinge), ob tem da je Pogi zaradi covida in poškodbe Majke, ostal malodane skoraj brez ekipe. UAE je, če me spomin ne vara končal, tisti tour s štirimi kolesarji. Lani pa vsi vemo kaj je bilo. Na tour je prišel malodane iz bolniške postelje(in niso bila vretenca Samuel, ampak je imel zlomljeno dlan), pa je razen tiste 17 etape in kronota bil povsod boljši od Jonasa in tudi vknjižil 3 zmage. Resnično vprašanje, kaj bi bilo, če se ne bi poškodoval na Liegu.

Kar se pa Van Earta tiče...ja, za Giro je že odpisan, tudi javili so že to, pa mislim da njega in Vismo bolj "boli" to, da ne bo upal vozit Rubeja in Flandrije, kot pa samega Gira. Se pa resnično zna potem zgodit, da pride na Tour kot super pomagač za Jonasa, to pa definitivno. Vprašanje samo kolk bo pripravljen. Ampak ob vsem zdravstvenem osebju, ki ga Visam premore, ne dvomim da bo nared za Tour, v kolikor mu ne bo bolj pomembna priprava na OI v Parizu. Morda bo sedaj res vse usmeril v olimpijske, kar je poleg Flandrije in Rubeja bil itak njegov letošnji največji cilj.

Groot ::

VWA precej gotovo ne bo videl TdF letos. Je že na začetku sezone jasno pojasnil da so mu OI glavni cilj sezone, poleg spomladanskih klasik, katere pa bo sedaj seveda moral izpustiti. Posledično si skorajda ne predstavljam, da bi bil pripravljen hoditi na TdF, sploh glede na to da je ravno kronometer tisti, ki si ga najbolj želi zmagati na OI.

mikhaair ::

Pogačar ime vsem znano veliko težavo. Dan, dva po prostem dnevu, sploh če je vročina, ga v hribih lahko zlomijo. Če to rešijo v UAE premaga Vingeja.

Samael ::

ah, crap @val46, prav imaš. Zamešal sem leto/poškodbi.
Zloma vretenc sta bili pri Primožu na Touru 2022 - in ne pri Tadeju leto pozneje.
Samael != Samuel

Zvezdica27 ::

res je pogi ima bron iz japonske... pozabil...

WvA ima zlome - flandrije in Robaixa ne bo, zlom reber je zelo zajeban, ker boli ful cajta... bomo videli, sam ja, zdaj gre očitno samo na tour... sem mislil, da je to skoz plan...

ostalo ostane kot zapisano... epic bo letos... škoda je roubaixa letos s tem WvA incidentom... kaj češ



b

wcpapir ::

Spremljate Baskijo?

Primož je danes naredil lepo otvoritev, kljub zgrešeni poti proti cilju z dobro prednostjo v cilju, upam na dober boj med Vinkotom, Remcom in Primožem.

Samael ::

Spremljali v obliki poročil in posnetkov za nazaj :P (ni bilo prenosa v času najboljših)
Drugače pa fino ja. Pa zanimivo, Remco je padel, Primož se je zavozil ... pa sta vseeno oba nekako končala pred Jonasom.
Samael != Samuel

Zvezdica27 ::

ja... da de Ronde ne omenjam (epsko).

Uf. Zdaj pa Roubaix... noro, pol pa že Giro počasi...

hudo

zz

Invictus ::

wcpapir je izjavil:

Spremljate Baskijo?

Primož je danes naredil lepo otvoritev, kljub zgrešeni poti proti cilju z dobro prednostjo v cilju, upam na dober boj med Vinkotom, Remcom in Primožem.

Primož ima resne probleme s padci in cilji.

Upam, da je prvo zrihtal, za drugo zgleda še ni :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Samael ::

Invictus je izjavil:


Primož ima resne probleme s padci in cilji.
Upam, da je prvo zrihtal, za drugo zgleda še ni :)).


A znaš povedati, kdaj je nazadnje resno padel po svoji krivdi?
Mislim, da bi pa zdaj že bil čas, da nehamo s ponavljanjem teh neumnosti.
Samael != Samuel

nokken ::

Zares je vedno padel po svoji krivdi, ampak to niti ni point. Realno je padel in popusil (skoraj) dobljeno dirko ravno ene 3x v karieri. Tudi ostali padajo, ampak problem je selektiven spomin, ko je najvecji problem ker je padel pred dvemi? leti na TdF in odstopil in ravno tako pred 2 ali 3 leti na Dauphine in odstopil pred zadnjo etapo, ter pa seveda tisti kretenizem na Vuelti, ko se gre bost s sprinterji in valjda popusi. Vse ostale tekme, ki jih je zmagal (in jih je neprimerno vec kot teh odstopov) pa se pozabi in potem je "problem da redno pada in odstopa", ceprav je tega minimalno.

Invictus ::

Pozabil si še na njegov prvi?!?! Giro, kjer je tudi padel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nokken ::

Pogacar je lani spustil cetrt sezone zaradi padca. WvA jo bo letos prav tako, pa se nihce ne vtakne v njihov "problem s padanjem". ;)
Drugace je pa Roglic vseeno (med drugim) zmagal vse tole (po PCS top results):
3x GC La Vuelta ciclista a Espana
12x stage La Vuelta ciclista a Espana
2x GC Tirreno-Adriatico
2x GC Itzulia Basque Country
1x GC Giro d'Italia
2x GC Tour de Romandie
3x stage Tour de France
1x GC Paris-Nice
1x Liege - Bastogne - Liege
3x Giro dell'Emilia
1x Olympic Games - ITT
1x GC Critérium du Dauphiné

Se pravi bi si skoraj upal trditi da v vecini primerov vseeno kar ostane na kolesu, tudi ce je 3x ali 4x padel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokken ()

Invictus ::

Bolje bi bilo, kadar ne pade, zmaga :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Samael ::

Ja, tista bala sena na Touru 2022 se je tam na cesti znašla gotovo po Rogličevi krivdi... (sorry, sem moral :)
Z ostalim se pa strinjam.
Ja selektivni spomin, pa vedno je bil v ospredju, pa je tako bolj prihajalo do izraza, medtem kot praviš pa so padali in se lomili tudi ostali. Še posebno uslugo v tem kontekstu mu je leta nazaj delal Chris Horner, ki se dolgo časa kar ni in ni mogel sprijazniti, da v njihovih vrstah zmaguje en prišlek, ki za razliko njih ni rastel s kolesom ... in je kadar se je le dalo izkoristil priložnost poudarjanja, kako pa Primož pa ne zna voziti tako kot znajo oni.
Sicer ne spremljam Hornerja več, ampak mislim, da je tudi on prerasel to fazo, al kaj jaz vem. Ko bi tudi ostali :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

nokken ::

Saj zares je to do neke mere drzalo, ker voznje v grupi se precej tezko navadis ce zacnes ko si 25. Jaz sem bil parkrat "potnik" na motorju zraven na nekaj najvecjih dirkah in tako kot me je bilo tistih par tedno strah me ni bilo se nikoli v zivljenju (ne hitrosti ampak tega da bova z voznikom pobila pol pelotona).... pri 70km/h z motorjem v grupi ob tebi pa na 5cm 150 kolesarjev. In to je isto kot smucanje, skoki ali karkoli podobnega. Ko to delas od malega se ti zdi normalni in nic posebnega. Ko v to prides na "stara leta" je pa problem.
Ampak Hornerjev problem je bil tocno to kar si napisal... fovsija. Nek skakalec je v treh letih dosegel vec kot on v celem zivljenju. In potem se je naslo 1000 in ena stvar zakaj je zanic... pa ima, ceprav je "zanic", vec rezultatov kot cel danasnji in prejsni peloton skupaj.

T440 ::

Horner je kar fan Rogliča zdaj.

Gambino ::

16. aprila po vsej verjetnosti Vinko postane vodilni na UCI lesrvici :)

aerof ::

Gambino je izjavil:

16. aprila po vsej verjetnosti Vinko postane vodilni na UCI lesrvici :)

Ne bo ravno samoumevno, mora zbrati 28 točk več kot lani, ko je zmagal tri etape in bil enkrat drugi. Vsekakor pa ne bo dolgo ;)

Samael ::

ah, crap ...
Samael != Samuel

mikhaair ::

To ste ga uročilindanes s to debato o padcih....

Samael ::

Še en crash v zadnjih treh km, kjer jo je skupil Ayuso.
Samael != Samuel

Utk ::

mikhaair je izjavil:

To ste ga uročilindanes s to debato o padcih....

Točno to sem hotel napisat :)

Samael ::

"Lennard Kämna je bil danes udeležen v prometni nesreči, ki se je zgodila med treningom na Tenerifih. 27-letnik je trenutno v bolnišnici na nadaljnjih preiskavah. Dodatne podrobnosti bomo objavili takoj, ko bodo na voljo," so danes sporočili iz nemške kolesarske ekipe BORA - hansgrohe.
Vir: https://siol.net/sportal/kolesarstvo/se...


Na, pa še ta udarec.
Upam da ni prehudo in da bo do Toura že pripravljen.
Samael != Samuel

mikhaair ::

Update on Primož Roglič following crash at @ehitzulia:

Initial examinations indicate that @rogla suffered superficial wounds on his right side, contusions and bruising. A roadside assessment excluded concussion. A follow-up examination will be done at the hotel soon.

wcpapir ::

Večina nas bi bila po takem padcu 3-4 tedne na opazovanju pa pol leta bolniške. Mašina se ne da.

Vinko zanesljivo.

Nihče ni napadal majice, kot veljajo "nepisana" pravila, kar dokazuje, da je Remco vseeno manjši debil kot Pogačar, ko takšne prilike izkoristi.

Samael ::

wcpapir je izjavil:

Nihče ni napadal majice, kot veljajo "nepisana" pravila

Ja, res je, so bili pridni - pa tudi leta oz. status je naredil svoje.
Pet let nazaj Primož ni imel tega privilegija oz. se je našel kakšen Movistar ali pa kdo, ki je ravno takrat "po naključju" začel navijati, potem pa pikachu face "nismo vedeli" :)

Aja, pa hecno, Roglič je končal etapo pred vsemi GC kandidati :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

mikhaair ::

Primož nadaljuje dirko.
««
69 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
433465 (1157) nokken
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5410518 (8220) harvey

Jani Brajkovič

Oddelek: Loža
363984 (769) ZLOky
»

tour de france

Oddelek: Loža
333352 (2643) IČA

Več podobnih tem