» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
597 / 607
»»

kamiKaZaA ::

Torrent je izjavil:

Seveda lahko kupiš, če ti ga kdo proda. Povem ti z 100% gotovostjo. Ne bi rad zaslužil 2k? Pa še jaz bom preplačal parking po tvojih ocenah.

Glej kaj piše tukaj: https://maribor.si/maribor_novice/potrj...

Pomembno obvestilo za stanovalce

V naslednjih dneh bo MO Maribor aktivno informirala stanovalce, lastnike garaž in gostinskih lokalov na Lentu, da pristopijo k ureditvi dovolilnic za vstop v varovano območje skupnega prometnega prostora.

Garaže majo lastnike? :O

Idiot od idiota. Lent je po novem enako Glavni trg? Center je enako Nova vas? Tabor je enako Pobrežje? ;((

miha98 ::

matobeli je izjavil:

Ni postal Ptujski baron tako da bi ljudem dajal za pivo.

Vsako leto je privarčeval na račun kavic vsaj 500eur in voila, po 10letih je od starcev dobil nepremičnino.


Če bi ta osebek bil Ptujski baron ali karkoli že .. Bi vsaj nekaj slušal o njem v mestu... Dokler nisem prišel na ta forum nikoli slišal zanjga .. Toliko o tem Ptujskem baronu.. mislim , da sem jaz večji baron kot on ali karkoli že....

Mato989 ::

Torej zdaj vidimo da torrent zivi pri mamici in ma prazen flet podedovan mene pa drka v glavo ho ho ho how the tables turn
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

miha98 ::

A to si mislil mene? Ali nekoga z nickom Torrent? Ja živim doma pa delamo vikend v Halozah. Nimam fleta podedovanega by the way... sej bom odšel iz rodne grude ne skrbi.... Ti raje poskrbi, da boš postal baron Ptujski... To rabimo na PTuju ja barone in carsko družino. Kot Car Nikolaj iz Rusije in njegova carska družina. Pobegniti so morali, ker so jih navadna raja izgnali iz raja oz. Moskve...

Mato989 ::

Miha98 jaz se ne ukvarjam s tabo nič bat ti si še zelenko letnik 98...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

miha98 ::

Bedno

Torrent ::

kamiKaZaA je izjavil:

Torrent je izjavil:

Seveda lahko kupiš, če ti ga kdo proda. Povem ti z 100% gotovostjo. Ne bi rad zaslužil 2k? Pa še jaz bom preplačal parking po tvojih ocenah.

Glej kaj piše tukaj: https://maribor.si/maribor_novice/potrj...

Pomembno obvestilo za stanovalce

V naslednjih dneh bo MO Maribor aktivno informirala stanovalce, lastnike garaž in gostinskih lokalov na Lentu, da pristopijo k ureditvi dovolilnic za vstop v varovano območje skupnega prometnega prostora.

Garaže majo lastnike? :O

Idiot od idiota. Lent je po novem enako Glavni trg? Center je enako Nova vas? Tabor je enako Pobrežje? ;((


Hahaha. Kaki retard. Točno sem ti povedal pod katerim blokom je parking na sliki, ki so jo prilepil. Očitno ti nimaš blage veze o centru, pa tako si se hvalil. Bogi si, bogi.

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torej zdaj vidimo da torrent zivi pri mamici in ma prazen flet podedovan mene pa drka v glavo ho ho ho how the tables turn


A res? Kje to vidimo? Slabo bereš. Ta retard Kamikaza nima nobenega pojma o čem govori. Dobljen na laži v vsakem komentarju. Misli, da je Sherlock, ugotovili smo pa samo, da je glup. Očitno ti gre slabo bralno razumevanje. :))

Seveda imam prazno stanovanje, kar sem že večkrat povedal v tej temi. Že takrat je retard Kamikazaa pisal, da nisem iz MB.

Glavna razlika je ta, da se ti zarad nesposobnosti zanašaš samo na dedovanje in mamino zizo, jaz pa sem šel od doma pri 20ih. Mamini sinčki si to ne morete niti predstavljat. Zato pa lepo skupaj potegnete, ker vas je sram. Sej mene bi tud blo na vašem mestu. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

kamiKaZaA ::

Torrent je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Torrent je izjavil:

Seveda lahko kupiš, če ti ga kdo proda. Povem ti z 100% gotovostjo. Ne bi rad zaslužil 2k? Pa še jaz bom preplačal parking po tvojih ocenah.

Glej kaj piše tukaj: https://maribor.si/maribor_novice/potrj...

Pomembno obvestilo za stanovalce

V naslednjih dneh bo MO Maribor aktivno informirala stanovalce, lastnike garaž in gostinskih lokalov na Lentu, da pristopijo k ureditvi dovolilnic za vstop v varovano območje skupnega prometnega prostora.

Garaže majo lastnike? :O

Idiot od idiota. Lent je po novem enako Glavni trg? Center je enako Nova vas? Tabor je enako Pobrežje? ;((


Hahaha. Kaki retard. Točno sem ti povedal pod katerim blokom je parking na sliki, ki so jo prilepil. Očitno ti nimaš blage veze o centru, pa tako si se hvalil. Bogi si, bogi.

Pa ti si res retardirana funkcionalno nepismena opica. Napisal si, da iščeš parking na Glavnem trgu sem ti napisal, da ga ni potem pa ti naenkrat daš garaže, katere so na Lentu. To je isto kot, da bi nekaj iskal na Bežigradu, bi ti drugi rekli, da tega ni, pa bi rekel, glej seveda je in bi pokazal na Fužine. ;((

To lahko samo retard skup spravi. Ker če bi od začetka rekel, da iščeš garažo v Centru, seveda obstajajo, ker center je Lent, Glavni trg, Slomškov trg, Kojak, Kolodvor, Trg Leona Štuklja, mestni park, Tomšičeva... a ti opica si lepo napisal, da iščeš garažo na Glavnem trgu. Je ni. Ne obstaja, opica retardirana, da ti to že 100x pišem.

Sicer pa, če že imaš garažo, zakaj še eno iščeš? Drugim očitaš, da so hinavci, ker imajo prazna stanovanja in bi jih rad obdavčil, sam pa imaš poleg praznega stanovanja, še prazno garažo (katero si kasneje kupil) in sedaj iščeš še dodatno garažo, da bo tudi ta prazna. Pravi hinavec si oz. nepremičninski baron, kateri si kopiči nepremičnine da bodo prazne hkrati pa s prstom kažeš na druge, da zaradi takšnih, ki imajo v lasti prazne nepremičnine si ti in podobni ne morete kupiti nepremičnine v LJ. To lahko samo hinavec 1. klase izjavi.

Zgodovina sprememb…

Torrent ::

kamiKaZaA je izjavil:

Torrent je izjavil:

Ko si tako dober poznavalec nepremičnin v MB, mi najdi garažo (parkirno mesto) v okolici glavnega trga za 10k. Skeširam jutri. Pa še tebi dam 1k za finders fee.

V okolici glavnega trga ni ene garaže za prodati (ker jih ni). Obstajajo pa parkirna mesta in vsa parkirna mesta so v lasti občine in si občani lahko kupijo letno parkirnino in potem imajo na armaturni plošči dovolinico za parkiranje, vsi ostali pa plačujejo parkirnino (na uro) preko parkomatov.

Spet smo te dobili na laži. Ti si tako dober patološki lažnivec, da sam sebi verjameš.


Kaj točno tu piše retard? Bo šlo? Z vsakim komentarjem se bolj pogrezaš v brezno sramote. Že dolgo nisem srečal človeka, ki sploh ne pozna sramu. Še Mato ga pozna vsaj malo. :))

Kaj tebe briga zakaj bi jaz mel še eno garažo? Ti si trdil, da so dost bolj poceni, tako da ne bi smel bit problem zaslužit lahkih 2k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

johnnyyy ::

Po 2 straneh razprav lahko zaključimo, da so nepremičnine v MB in okolici poceni z razlogom. :))

Torrent ::

johnnyyy je izjavil:

Po 2 straneh razprav lahko zaključimo, da so nepremičnine v MB in okolici poceni z razlogom. :))


Ja. Ker tam živijo pacienti tipa Kamikaza. Smo pa še nekaj ugotovili. Končno se velika večina strinja, da ni prav držat praznih nepremičnin. Eni celo pravijo, da je nemoralno. Tako da se očitno vsi strinjamo z novim davkom. Za moje pojme je to velik uspeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

kamiKaZaA ::

Torrent je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Torrent je izjavil:

Ko si tako dober poznavalec nepremičnin v MB, mi najdi garažo (parkirno mesto) v okolici glavnega trga za 10k. Skeširam jutri. Pa še tebi dam 1k za finders fee.

V okolici glavnega trga ni ene garaže za prodati (ker jih ni). Obstajajo pa parkirna mesta in vsa parkirna mesta so v lasti občine in si občani lahko kupijo letno parkirnino in potem imajo na armaturni plošči dovolinico za parkiranje, vsi ostali pa plačujejo parkirnino (na uro) preko parkomatov.

Spet smo te dobili na laži. Ti si tako dober patološki lažnivec, da sam sebi verjameš.


Kaj točno tu piše retard? Bo šlo? Z vsakim komentarjem se bolj pogrezaš v brezno sramote. Že dolgo nisem srečal človeka, ki sploh ne pozna sramu. Še Mato ga pozna vsaj malo. :))

Kak tebe briga zakaj bi jaz mel še eno garažo? Ti si trdil, da so dost bolj poceni, tako da ne bi smel bit problem zaslužit lahkij 2k.

Si ti funkcionalno nepismen? Sem lepo napisal, da garaž ni so le parkirna mesta (Glavni trg). Na Lentu sicer je par garaž (manj kot je stanovanj) in tisto, ker je zelo malo je zlata vredno. Medtem, ko na drugih koncih Maribora dobiš parkirno mesto za od 4.000 eurov naprej, garažo pa od 5000 eurov naprej. Ti pa funkcionalno nepismen ne ločiš razlike med garažo in parkirnim mestom.

Zgodovina sprememb…

Torrent ::

kamiKaZaA je izjavil:

Torrent je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Torrent je izjavil:

Ko si tako dober poznavalec nepremičnin v MB, mi najdi garažo (parkirno mesto) v okolici glavnega trga za 10k. Skeširam jutri. Pa še tebi dam 1k za finders fee.

V okolici glavnega trga ni ene garaže za prodati (ker jih ni). Obstajajo pa parkirna mesta in vsa parkirna mesta so v lasti občine in si občani lahko kupijo letno parkirnino in potem imajo na armaturni plošči dovolinico za parkiranje, vsi ostali pa plačujejo parkirnino (na uro) preko parkomatov.

Spet smo te dobili na laži. Ti si tako dober patološki lažnivec, da sam sebi verjameš.


Kaj točno tu piše retard? Bo šlo? Z vsakim komentarjem se bolj pogrezaš v brezno sramote. Že dolgo nisem srečal človeka, ki sploh ne pozna sramu. Še Mato ga pozna vsaj malo. :))

Kak tebe briga zakaj bi jaz mel še eno garažo? Ti si trdil, da so dost bolj poceni, tako da ne bi smel bit problem zaslužit lahkij 2k.

Si ti funkcionalno nepismen? Sem lepo napisal, da garaž ni, so le parkirna mesta (Glavni trg). Na Lentu sicer je par garaž (manj kot je stanovanj) in tisto, ker je zelo malo je zlata vredno. Medtem, ko na drugih koncih Maribora dobiš parkirno mesto za od 4.000EUR naprej, garažo pa od 5000EUR naprej. Ti pa funkcionalno nepismen ne ločiš razlike med garažo in parkirnim mestom.


Mislim, da tu lahko zaključimo. Če želiš, še parkrat preberi zgornji komentar. Lepo je razvidno, da govoriš bedarije in nimaš pojma o ničem. Ti se pa še dalje pogrezaš v brezno sramote. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

kamiKaZaA ::

Torrent je izjavil:

Mislim, da tu lahko zaključimo. Lepo je razvidno, da govoriš bedarije in nimaš pojma o ničem. Ti se pa še dalje pogrezaš v brezno sramote. :))

Če je koga lahko sram, je to lahko samo tebe. Si hinavec 1. klase + da lažeš in si še po vrhu patološki lažnivec. Smo si pa vsaj pravo sliko o tebi ustvarili. Nič nimaš in živiš v hotelu Mama, ter bi rad vse nrepmičine obdavčil, ker si misliš, da pa potem si jo boš pa lahko kupil. Ne boš mogel, ker nič nimaš in si odvisen od mamine zize. Daj prosim zamisli se malo glede tega in si enkrat nekaj ustvari v svojem življenju in se osamosvoji od mamine zize. Ne samo, da si hinavec, še izkoriščevalec si, ker si še pri 30. letih priklopljen na mamino zizo.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

johnnyyy je izjavil:

Po 2 straneh razprav lahko zaključimo, da so nepremičnine v MB in okolici poceni z razlogom. :))

Ja, predvsem zaradi Mariborčanov :)).

Še oni bi se raje preselili v Ljubljano...Tisti normalni...

Torrent je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Po 2 straneh razprav lahko zaključimo, da so nepremičnine v MB in okolici poceni z razlogom. :))


Ja. Ker tam živijo pacienti tipa Kamikaza. Smo pa še nekaj ugotovili. Končno se velika večina strinja, da ni prav držat praznih nepremičnin. Eni celo pravijo, da je nemoralno. Tako da se očitno vsi strinjamo z novim davkom. Za moje pojme je to velik uspeh.

Ne, nismo to ugotovili.

Ugotovili smo, da lahko vsak uporablja svojo lastnino kot si jo želi.
Tudi z novim davkom se ne strinjamo.

To so samo tvoje zablode...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Torrent ::

kamiKaZaA je izjavil:

Torrent je izjavil:

Mislim, da tu lahko zaključimo. Lepo je razvidno, da govoriš bedarije in nimaš pojma o ničem. Ti se pa še dalje pogrezaš v brezno sramote. :))

Če je koga lahko sram, je to lahko samo tebe. Si hinavec 1. klase + da lažeš in si še po vrhu patološki lažnivec. Smo si pa vsaj pravo sliko o tebi ustvarili. Nič nimaš in živiš v hotelu Mama, ter bi rad vse nrepmičine obdavčil, ker si misliš, da pa potem si jo boš pa lahko kupil. Ne boš mogel, ker nič nimaš in si odvisen od mamine zize. Daj prosim zamisli se malo glede tega in si enkrat nekaj ustvari v svojem življenju in se osamosvoji od mamine zize. Ne samo, da si hinavec, še izkoriščevalec si, ker si še pri 30. letih priklopljen na mamino zizo.


Uuu, zdaj gremo še bolj offtopic. Mogoče pa malo poznaš sramoto. Kako sem lahko hinavec, če lažem? Se ti malo blede? Očitno. Po moje si zelo nezadovoljen s svojim življenjem. Očitno foušija pri tebi ne pozna meja. Si si še enkrat prebral zgoenji komentar? Zdaj ti je menda končno kapnilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

kamiKaZaA ::

Invictus je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Po 2 straneh razprav lahko zaključimo, da so nepremičnine v MB in okolici poceni z razlogom. :))

Ja, predvsem zaradi Mariborčanov :)).

Še oni bi se raje preselili v Ljubljano...

Nikoli. Lani sem bil enkrat v LJ in sem se vračal domov in sem potreboval skoraj 45 minut, da sem prišel iz enega konca LJ na izven Ringa. Ne, hvala. Bi popizdil, da bi se vsak dan cijazil skozi kolone 5-10 km/h na uro in zmes še stal par minut (tudi na Ringu). Ni takega dnara, da bi šel v LJ živet. Pa še skoraj nič sonca ni. Luft slabi. Sami balkan oz. zdaj že polno azilatnov. Beračev tudi ne primanjkuje. Mejte to vi lepo v vaši lepi LJ. Jaz tega ne nucam.

CiClon ::

Dve stvari bosta pomoje precej vplivale na srednjeročno raven cen nepremičnin
a) občutno povečanje priseljevanja (glede na našo demografijo)
b) generacije, ki trenutno najbolj jočejo o cenah nepremičnin, bodo v dokaj kratkem časovnem obdobju začele podedovati ogromen del lastniških nepremičnin, ki si jih lastijo boomerji - kar bi znalo na hitro spremeniti pogled na "pošteno" raven cen

Invictus ::

a) Razen Albancev nihče noče priti v Slovenijo
b) Podedovali bodo stare, nevzdrževane bajte, in potem, jamralo naj jim država obnovi podedovane nepremičnine. Še več bajt bo pa propadlo, ker se bodo dediči skregali med sabo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

johnnyyy ::

CiClon je izjavil:

Dve stvari bosta pomoje precej vplivale na srednjeročno raven cen nepremičnin
a) občutno povečanje priseljevanja (glede na našo demografijo)
b) generacije, ki trenutno najbolj jočejo o cenah nepremičnin, bodo v dokaj kratkem časovnem obdobju začele podedovati ogromen del lastniških nepremičnin, ki si jih lastijo boomerji - kar bi znalo na hitro spremeniti pogled na "pošteno" raven cen

Ena izmed večjih neznank bo tudi birokracija. Namreč zakonodaja se čedalje bolj zaostruje in danes je težje prodati neskladne in črne gradnje kot nekoč. Koliko pa je tega pri nas nihče točno ne ve, se pa špekulira da je tega veliko. Prav tako bo vprašanje kaj bo z zelenim prehodom, saj se lahko zgodi, da bodo omejevali prodajo starih stavb, ki niso energetsko sanirane.

Pat_MaGroin ::

johnnyyy je izjavil:

CiClon je izjavil:

Dve stvari bosta pomoje precej vplivale na srednjeročno raven cen nepremičnin
a) občutno povečanje priseljevanja (glede na našo demografijo)
b) generacije, ki trenutno najbolj jočejo o cenah nepremičnin, bodo v dokaj kratkem časovnem obdobju začele podedovati ogromen del lastniških nepremičnin, ki si jih lastijo boomerji - kar bi znalo na hitro spremeniti pogled na "pošteno" raven cen

Ena izmed večjih neznank bo tudi birokracija. Namreč zakonodaja se čedalje bolj zaostruje in danes je težje prodati neskladne in črne gradnje kot nekoč. Koliko pa je tega pri nas nihče točno ne ve, se pa špekulira da je tega veliko. Prav tako bo vprašanje kaj bo z zelenim prehodom, saj se lahko zgodi, da bodo omejevali prodajo starih stavb, ki niso energetsko sanirane.


Mam sorodnika z bajto, ki jo ceni na 600k, nima gradnenega in uporabnega, teži na občini in krivi kapitalizem, da ne more prodat bajte, ker nima papirjev.

Hkrati pravi, kako so mladi leni :D.

miha98 ::

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej zdaj vidimo da torrent zivi pri mamici in ma prazen flet podedovan mene pa drka v glavo ho ho ho how the tables turn


A res? Kje to vidimo? Slabo bereš. Ta retard Kamikaza nima nobenega pojma o čem govori. Dobljen na laži v vsakem komentarju. Misli, da je Sherlock, ugotovili smo pa samo, da je glup. Očitno ti gre slabo bralno razumevanje. :))

Seveda imam prazno stanovanje, kar sem že večkrat povedal v tej temi. Že takrat je retard Kamikazaa pisal, da nisem iz MB.

Glavna razlika je ta, da se ti zarad nesposobnosti zanašaš samo na dedovanje in mamino zizo, jaz pa sem šel od doma pri 20ih. Mamini sinčki si to ne morete niti predstavljat. Zato pa lepo skupaj potegnete, ker vas je sram. Sej mene bi tud blo na vašem mestu. :))


Svaka ti čast , če si odšel pri teh letih. ( verjetno so bili takrat drugi časi..) Dandanes si težko predstavljam , da bi odšel pri 20-tih od doma... Če bi imel slabšo polovico pa bi imeli starši mansardo fraj.. pol ja drugače pa težko zelo dandanes.

kriptobog ::

miha98 je izjavil:

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej zdaj vidimo da torrent zivi pri mamici in ma prazen flet podedovan mene pa drka v glavo ho ho ho how the tables turn


A res? Kje to vidimo? Slabo bereš. Ta retard Kamikaza nima nobenega pojma o čem govori. Dobljen na laži v vsakem komentarju. Misli, da je Sherlock, ugotovili smo pa samo, da je glup. Očitno ti gre slabo bralno razumevanje. :))

Seveda imam prazno stanovanje, kar sem že večkrat povedal v tej temi. Že takrat je retard Kamikazaa pisal, da nisem iz MB.

Glavna razlika je ta, da se ti zarad nesposobnosti zanašaš samo na dedovanje in mamino zizo, jaz pa sem šel od doma pri 20ih. Mamini sinčki si to ne morete niti predstavljat. Zato pa lepo skupaj potegnete, ker vas je sram. Sej mene bi tud blo na vašem mestu. :))


Svaka ti čast , če si odšel pri teh letih. ( verjetno so bili takrat drugi časi..) Dandanes si težko predstavljam , da bi odšel pri 20-tih od doma... Če bi imel slabšo polovico pa bi imeli starši mansardo fraj.. pol ja drugače pa težko zelo dandanes.


Saj se da. V najem s cimri. Kot vecina pri teh letih, ki gredo na svoje.

Pat_MaGroin ::

To pa res ni nič posebnega.

Jaz sem od 18-leta najemal hišo, kjer smo bili 3 cimri. Najboljša leta :). Pri 26. pa v svoj flat.

Da sem doma do 30. leta, se mi sfuka :). Taki ste pač mentalno pohabljeni.

miha98 ::

Ka pa delaš , da imaš takšno plačo da lahko to vse platiš levo rukom???

kriptobog ::

miha98 je izjavil:

Ka pa delaš , da imaš takšno plačo da lahko to vse platiš levo rukom???


Da gres na svoje ni potrebno kupit. Lahko najames.

johnnyyy ::

miha98 je izjavil:

Ka pa delaš , da imaš takšno plačo da lahko to vse platiš levo rukom???

Za to pa res ni potrebno biti nek finančni guru. Saj mi smo podobno - 2 sobno stanovanje pa not 4 študenti, vsi študirali zraven še delali prek študenta. Na osebo je prišlo cca 200€ pa smo lahko živeli.

Hudič pride kasneje, ko imaš partnerko in otroke. Takrat samo 2 delata in na 2 pridejo vsi stroški in tudi kup dodatnega dela.

Mato989 ::

Dokler sem bil sam je blo keša vedno preveč, zdaj ko maš pa babnco pa uspe ona vedno zapravit ogromno za neke pizdarije ki so nekoristne... od nekih tablet pa make up pa vate pa 27 flašk v kopalnici... pizda jaz sem mel milo, zobno ščetko, head n shoulders, britvico, pa strižnik, aja pa 1 parfum in roll on... ona pa 100 stvari... isto šuhi jaz sem kupil 2 para šuhov na leto ona 5-10 gladko... skratka ženske so uber kapitalistični potrošniki...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ginekk ::

jernejl je izjavil:

Kanban je izjavil:

jernejl je izjavil:

Neumnost. Višji davek na premoženje pomeni natanko to, da se toliko manj davka pobere od dela.

Bullshit. Višji davek na premoženje pomeni višji davek na premoženje.
Neumnost. Višji davek na premoženje pomeni, da se ga toliko manj pobere od dela. Kar je nedvomno bolje, kot če se namesto davka od premoženja poveča obdavčitev dela. Slednje namreč zagovarjaš ti, ko praviš, da se ob povečanju davčnih prilivov ne bi smelo povečati obdavčitve premoženja.


Ja, ampak najprej je treba enega - torej davek na delo - znižat, ker obratno da bi nekaj zvišali "zato da lahko drugje znižamo" je bilo že vedno dokazano da ne deluje.

Tako smo nekoč ne tako davno dobili krizni začasni dvig DDVja, ki pa še kar zdaj drži. O tem da je bil začasen se nihče več ne pogovarja. Absurdno je da moraš 22% davka plačat na večino nakupov.

Sploh Levica (pa sem jih že bil volil), ki nima pojma o tem kako svet deluje. Šele v tem mandatu odkar so v vladi jim je postalo malo jasno, da se radikalizma v žepni državici okoli katere se dogaja že vsaj pol stoletja kapitalizem, ne moreš ravno it.

jernejl ::

ginekk je izjavil:

jernejl je izjavil:

Kanban je izjavil:

jernejl je izjavil:

Neumnost. Višji davek na premoženje pomeni natanko to, da se toliko manj davka pobere od dela.

Bullshit. Višji davek na premoženje pomeni višji davek na premoženje.
Neumnost. Višji davek na premoženje pomeni, da se ga toliko manj pobere od dela. Kar je nedvomno bolje, kot če se namesto davka od premoženja poveča obdavčitev dela. Slednje namreč zagovarjaš ti, ko praviš, da se ob povečanju davčnih prilivov ne bi smelo povečati obdavčitve premoženja.


Ja, ampak najprej je treba enega - torej davek na delo - znižat, ker obratno da bi nekaj zvišali "zato da lahko drugje znižamo" je bilo že vedno dokazano da ne deluje.
Ne drži. Davke in prispevke na delo so v zadnjem času sicer že dvignili (več denarja od normirancev, "revert" janševega zvišanja dohodninske olajšave, neusklajevanje dohodninske lestvice z visoko inflacijo, dodatni prispevek na plače) in bistveno bolj smiselno bi bilo, če bi namesto tega dvignili obdavčitev premoženja.
Čakanje na "najprej je treba nekaj znižat, da se lahko zviša obdavčitev premoženja" v resnici pomeni, da raje vidite zviševanje obdavčitve dela kot zviševanje obdavčitve premoženja. Kar je seveda popolnoma nesmiselno.

Mato989 ::

jernejl je izjavil:

ginekk je izjavil:

jernejl je izjavil:

Kanban je izjavil:

jernejl je izjavil:

Neumnost. Višji davek na premoženje pomeni natanko to, da se toliko manj davka pobere od dela.

Bullshit. Višji davek na premoženje pomeni višji davek na premoženje.
Neumnost. Višji davek na premoženje pomeni, da se ga toliko manj pobere od dela. Kar je nedvomno bolje, kot če se namesto davka od premoženja poveča obdavčitev dela. Slednje namreč zagovarjaš ti, ko praviš, da se ob povečanju davčnih prilivov ne bi smelo povečati obdavčitve premoženja.


Ja, ampak najprej je treba enega - torej davek na delo - znižat, ker obratno da bi nekaj zvišali "zato da lahko drugje znižamo" je bilo že vedno dokazano da ne deluje.
Ne drži. Davke in prispevke na delo so v zadnjem času sicer že dvignili (več denarja od normirancev, "revert" janševega zvišanja dohodninske olajšave, neusklajevanje dohodninske lestvice z visoko inflacijo, dodatni prispevek na plače) in bistveno bolj smiselno bi bilo, če bi namesto tega dvignili obdavčitev premoženja.
Čakanje na "najprej je treba nekaj znižat, da se lahko zviša obdavčitev premoženja" v resnici pomeni, da raje vidite zviševanje obdavčitve dela kot zviševanje obdavčitve premoženja. Kar je seveda popolnoma nesmiselno.



Ne, skupaj se mora enako pobrat, če se več pomeni da smo proti to je vse...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Mato989 je izjavil:

skratka ženske so uber kapitalistični potrošniki...


"jaz imam samo en mali gaming rig za 1.5k" :))

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:

skratka ženske so uber kapitalistični potrošniki...


"jaz imam samo en mali gaming rig za 1.5k" :))


Ja to se pa ne steje no :))

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:

skratka ženske so uber kapitalistični potrošniki...


"jaz imam samo en mali gaming rig za 1.5k" :))


Seveda če ga mam že od leta 2016... mam tudi telefon z leta 2016/2017 P20 lite ona pa Pixla 8.... skratka brez skrbi jaz sem ultra varčen.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Invictus je izjavil:


Ne, nismo to ugotovili.

Ugotovili smo, da lahko vsak uporablja svojo lastnino kot si jo želi.
Tudi z novim davkom se ne strinjamo.

To so samo tvoje zablode...


Tega zagotovo nismo ugotovili. Zakaj pa ne morem jaz na svoji zemlji zgradit karkoli želim? Malo narobe razumete pravico lastništva, vsaj kar se tiče nepremičnin in ta ni absolutna. Dokler država garantira lastništvo in varnost nepremičnin pač ne more bit drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

nokken ::

Mato989 je izjavil:

Seveda če ga mam že od leta 2016... mam tudi telefon z leta 2016/2017 P20 lite ona pa Pixla 8.... skratka brez skrbi jaz sem ultra varčen.

Glede na tvoje standardne ideje... si ze mogoce pomislil da bi jo fental? Se preden ti nakoplje se kak dodaten strosek v obliki mulca.

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Dokler sem bil sam je blo keša vedno preveč, zdaj ko maš pa babnco pa uspe ona vedno zapravit ogromno za neke pizdarije ki so nekoristne... od nekih tablet pa make up pa vate pa 27 flašk v kopalnici... pizda jaz sem mel milo, zobno ščetko, head n shoulders, britvico, pa strižnik, aja pa 1 parfum in roll on... ona pa 100 stvari... isto šuhi jaz sem kupil 2 para šuhov na leto ona 5-10 gladko... skratka ženske so uber kapitalistični potrošniki...

Ja, kaj pa si mislil, da si naredil bajto in veliko kopalnico, zato, da bo vse prazno :)). En mora to napolnit, da se vidi, da nekdo tam živi.

CiClon ::

Invictus je izjavil:

a) Razen Albancev nihče noče priti v Slovenijo


Ma kaki Albanci. Govorimo o mal bolj oddaljenih delih sveta.

Tako kot je npr na Hrvaško lani prišlo 20.000 Nepalcev. Za letos naj bi bila številka novih Nepalcev še višja.

Neki takega je naša realnost in to kmalu. Nima veze al bodo to Azijci, Afričani...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

LeQuack ::

Ja veš da bodo Nepalci prišli v Slovenijo haha, saj niso glupi.
Quack !

matobeli ::

Le čakej da bo sred Aleje

Mato989 ::

In kaj če bodo prišli saj so ljudje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Mato989 je izjavil:

In kaj če bodo prišli saj so potencialni kupci moje nepremičnine.


Fixd

miha98 ::

Reveži, dajte raje naredit neko znamko , ki bo prepoznavna v svetu. Kot so recimo Porsche , BMW , itd. Ne rabi bit nujno avtomobilska industrija. Lahko je karkoli drugega... IT ali , medicina, kemija itd...živilska , kaki živilski produkt , ki bi osvojil svet.
Mihetove kroglice recimo iz bele čokolade z srebrnim posipom... je pa treba naredit neko zgodbo v ozadju. Kot Mozart recimo...

nejc_nejc ::

johnnyyy ::

miha98 je izjavil:

Reveži, dajte raje naredit neko znamko , ki bo prepoznavna v svetu. Kot so recimo Porsche , BMW , itd. Ne rabi bit nujno avtomobilska industrija. Lahko je karkoli drugega... IT ali , medicina, kemija itd...živilska , kaki živilski produkt , ki bi osvojil svet.
Mihetove kroglice recimo iz bele čokolade z srebrnim posipom... je pa treba naredit neko zgodbo v ozadju. Kot Mozart recimo...

Naša država tega ne vzpodbuja tako če narediš nek startup, ne boš deležen nekih davčnih olajšav kot drugje v tujini. Določeni deli zaposlitev so precej izšli izpod nadzora in težko boš z zaposlitvijo dobil dobre delavce, če lahko le-ti za boljši denar delajo prek svojega sp za tujino. Naša država ni prepoznavna in če boš delal čokolado, ti je bolje da startaš v AT/Švici tam so znani po dobrih čokoladah. Za testenine in ostalo hrano je bolje da imaš zapisano "Made in Italy". Potegnit nek denar iz tujine je spet problem, saj je naša politika takšna da ne veš kdaj ti bo kakšen levak priletel na čelo države in spremenil davke na način, da bodo še manj ugodni kakor so.

Na koncu pa je naša država socialistična kar pomeni, da ti bodo večino prigaranega pobrali. Ne se trudit, nihče ti ne bo postavil spomenika. Zato je bolje narediti neko malo družinsko firmo kjer obračaš malce večji denar, izplačuješ srednjo žalost od plače, kar je možno daš v stroške in po Slovensko izkoriščaš sistem. Če pa se ti ne da pretegnit imamo pa JS.

enemon ::

CiClon je izjavil:

Invictus je izjavil:

a) Razen Albancev nihče noče priti v Slovenijo


Ma kaki Albanci. Govorimo o mal bolj oddaljenih delih sveta.

Tako kot je npr na Hrvaško lani prišlo 20.000 Nepalcev. Za letos naj bi bila številka novih Nepalcev še višja.

Neki takega je naša realnost in to kmalu. Nima veze al bodo to Azijci, Afričani...


Raje Nepalci kot šiptarji. Nepalci vsaj pridejo delat in ne zganjajo mafijskih poslov in kriminala in bolje se vklopijo v družbo.

ginekk ::

jernejl je izjavil:

Ne drži. Davke in prispevke na delo so v zadnjem času sicer že dvignili (več denarja od normirancev, "revert" janševega zvišanja dohodninske olajšave, neusklajevanje dohodninske lestvice z visoko inflacijo, dodatni prispevek na plače) in bistveno bolj smiselno bi bilo, če bi namesto tega dvignili obdavčitev premoženja.
Čakanje na "najprej je treba nekaj znižat, da se lahko zviša obdavčitev premoženja" v resnici pomeni, da raje vidite zviševanje obdavčitve dela kot zviševanje obdavčitve premoženja. Kar je seveda popolnoma nesmiselno.


Dvignili kam? Daj ne smeši se, ker si izgleda nesposoben. Da nisi ti normiranci in se ti izkrivljeno zdi, da plačuješ preveč?

No jaz zadnjih 20 let v delovnem razmerju dajem približno 40-50% od vsake bruto plače.
Samo od prispekov sem vplačal dve največji penziji že, ker pač višina vplačil ni omejena navzgor, je pa omejena višina izplačil.

Tako da ne, delo imamo že zelo prekomerno obdavčeno in od letos je moja plača dodatno obremenjena zaradi novega prispevka za zdravstvo.

Prekomernost je tako v nizkih mejah davčnih razredov (o tem se nikol ne debatira), kot tudi v navzgor neomejenih prispevkih (ni nobene kapice).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

enemon ::

ginekk je izjavil:

jernejl je izjavil:

Ne drži. Davke in prispevke na delo so v zadnjem času sicer že dvignili (več denarja od normirancev, "revert" janševega zvišanja dohodninske olajšave, neusklajevanje dohodninske lestvice z visoko inflacijo, dodatni prispevek na plače) in bistveno bolj smiselno bi bilo, če bi namesto tega dvignili obdavčitev premoženja.
Čakanje na "najprej je treba nekaj znižat, da se lahko zviša obdavčitev premoženja" v resnici pomeni, da raje vidite zviševanje obdavčitve dela kot zviševanje obdavčitve premoženja. Kar je seveda popolnoma nesmiselno.


Dvignili kam? Daj ne smeši se, ker si izgleda nesposoben. Da nisi ti normiranci in se ti izkrivljeno zdi, da plačuješ preveč?

No jaz zadnjih 20 let v delovnem razmerju dajem približno 40-50% od vsake bruto plače.
Samo od prispekov sem vplačal dve največji penziji že, ker pač višina vplačil ni omejena navzgor, je pa omejena višina izplačil.

Tako da ne, delo imamo že zelo prekomerno obdavčeno in od letos je moja plača dodatno obremenjena zaradi novega prispevka za zdravstvo.

Prekomernost je tako v nizkih mejah davčnih razredov (o tem se nikol ne debatira), kot tudi v navzgor neomejenih prispevkih (ni nobene kapice).


Jebiga, ne bodo tajkuni plačevali davkov od svojega težko prisluženega premoženja. Klemen Šešok, vzhajajoča zvezda slovenskega gospodarstva pravi, da je evropski delavec len in razvajen. On bo že vedel, ker do Iskre se je njegova družina dokopala s trdim delom in odrekanjem.

zavajon ::

ginekk je izjavil:

Tako da ne, delo imamo že zelo prekomerno obdavčeno in od letos je moja plača dodatno obremenjena zaradi novega prispevka za zdravstvo.

Katerega novega prispevka za zdravstvo?
««
597 / 607
»»