» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
607 / 616
»»

zavajon ::

miha98 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

In zakaj bi se preselil v Prekmurje če se lahko npr. v Italijansko Gorico, pa si na dosti boljšem, še zmeraj civilizacija.


A Maribor pa avstrijski Graz pa ni civilizacija? Ajej vi z zahodnjega...

Je, ampak to glede preseljevanja je bilo v ko0ntekstu cen nepremičnin, ki so pa v Gorici precej cenejše kot v Mariboru, zato ta odpade.

NuMaN ::

Saj alkohol je tudi drugje, ne samo na vzhodu Slovenije.

Pa tudi Prekmurje spet ni samo ravnica, kot recimo Baranja, Vojvodina ali večina Madžarske.

Se mi zdi, da ima slednja večji vpliv kot alkohol (prosim ne narobe razumeti tega stavka, hvala).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

LeQuack ::

"Prispevek podjetij ali davek na prazna stanovanja Omenja se možnost, da bi po 10.000 evrov prispevka morala plačevati podjetja, ki imajo več kot milijon evrov prihodkov. Državni sekretar te možnosti ni zanikal niti potrdil, meni pa, da je logično, da tudi gospodarstvo nekaj prispeva, saj je privabljanje kadrov in njihova ustrezna nastanitev problem. Drugi vir financiranja bi lahko bil tudi prispevek na potrošnjo, podobno kot je delno financiran Eko sklad, ki prejema del prispevkov, ki jih plačujemo pri nakupu elektrike in bencina, je pojasnil in dodal še en primer. Dajatev, ki jo plačujemo na vozila, je namenski vir za gradnjo cestnega omrežja. Ploštajner zagovarja davek na prazne ali druge nepremičnine. Slovenija pri tem ne bi bila izjema, tak davek poznajo v Franciji in Italiji, kjer obdavčujejo druge nepremičnine."

https://www.zurnal24.si/pod-streho/nepr...
Quack !

nokken ::

Jaz imam se boljsi predlog... vsem drzavljanom zaplenimo vse kar imajo. Denar porabimo za karkoli se bo ze drzava spomnila (vecinoma za visje place v JS), materialne stvari pa prodamo in denar porabimo za karkoli se bo ze drzava spomnila (vecinoma za visje place v JS). Po moje bo to super resitev.

LeQuack ::

nokken je izjavil:

Jaz imam se boljsi predlog... vsem drzavljanom zaplenimo vse kar imajo. Denar porabimo za karkoli se bo ze drzava spomnila (vecinoma za visje place v JS), materialne stvari pa prodamo in denar porabimo za karkoli se bo ze drzava spomnila (vecinoma za visje place v JS). Po moje bo to super resitev.


Ja sej slabše kot zdaj itak ne more bit.
Quack !

matobeli ::

nokken je izjavil:

Jaz imam se boljsi predlog... vsem drzavljanom zaplenimo vse kar imajo.


A pol ko zmanjka denarja pa razdelimo stanovanja in bajte tistim ki živijo not, fabrike tistim ki jih vodijo, in rečemo da zdej bo pa kapitalizem in vsi ki nastanejo od sedaj naprej naj prinesejo not denar da bomo imel državo in te stvari?

Mal zlajnana opcija.

miha98 ::

Revščina in beda ter države. Edino kar je vsaj malo ok je to da imamo morje pač kolikor ga imamo... bi morali dejansko delati na tem, da ga razširimo proti Italiji. V smislu pristanišča, marine, ter kakšne palme oz. Kaj drugega...

Comandante ::

miha98 je izjavil:

Revščina in beda ter države. Edino kar je vsaj malo ok je to da imamo morje pač kolikor ga imamo... bi morali dejansko delati na tem, da ga razširimo proti Italiji. V smislu pristanišča, marine, ter kakšne palme oz. Kaj drugega...

Kakšne marine, pomoli. A bi rad, da se umetno pomanjkanje vezov konča, in postanejo dostopni normalnim ljudem? Saj pa je nehigienično, da si v našem socializmu toliko ljudi lahko privošči plovila.

nokken ::

matobeli je izjavil:

A pol ko zmanjka denarja

Takrat bo zelo verjetno na oblasti ze kdo drug, tako da se bo takrat tisti ukvarjal s tem problemom. Saj tako politika in politiki vedno delajo (eni in drugi, in niti ne glede na drzave). Tako da zakaj bi se sekiral zaradi taksnih malenkosti :)

Telbanc ::

https://x.com/WallStreetApes/status/179...

Rešitev za naš problem. :D

Lah rečem, da se je kapitalistom čist ...vse bi spravili v najem in fajn kasirali, če bog da še z pomočjo države, ki bi subvencionirala najemnine.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

kamiKaZaA ::

Če pa je ravno to končna destinacija.

c3p0 ::

Billy Goat na veliko kupuje farmable land, korporacije hiše... Jaz tu ne vidim problema. (/insert gif with dog and house burning)

matobeli ::

Zakaj potem najbolj goreče zagovarjate točno ta sistem ki nas tja vodi?

ZveeZ ::

matobeli je izjavil:

Zakaj potem najbolj goreče zagovarjate točno ta sistem ki nas tja vodi?

Ker ne vedo kaj zagovarjajo.
Dokler dela netflix in facebook je vse ok.
V realnosti pa bi morali na ceste ze pred vsaj 15 leti.

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

matobeli je izjavil:

Zakaj potem najbolj goreče zagovarjate točno ta sistem ki nas tja vodi?

Ker ne vedo kaj zagovarjajo.
Dokler dela netflix in facebook je vse ok.
V realnosti pa bi morali na ceste ze pred vsaj 15 leti.



Zelo enostavno, KER zakaj bi eni dobili ceneje to za kar so se drugi morali bolj trudit in odrekat... eni bi pa pač jebivetersko dobili ceneje...

Potrudi se naj vsak in bo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

:))

Gregor P ::

V Ljubljani so bo še več gradilo, seveda ne za vas "reveže" in vsekakor nič brez Jankovićeve izrecne privolitve:
"Stojim za tem, da je v tem mestnem svetu oziroma v Ljubljani, v naših podjetjih in zavodih nemogoče, da bi bil kdo direktor, brez da jaz pokimam, ker ga mestni svet ne bo izglasoval".


Zadnji primer Šiška pred veliko spremembo: več sto novih stanovanj in eden največjih parkov

PREJ
Takrat so v LPP navedli, da o selitvi ne razmišljajo in da alternativna lokacija ni bila izbrana. Dodali so, da je obstoječa lokacija najugodnejša s stališča "prevoženih kilometrov avtobusov do izhodiščne postaje Bavarski dvor oziroma do končnih postajališč posameznih prog".

V obrazložitvi, zakaj ne razmišljajo o selitvi LPP, so še zapisali, da v enem letu opravijo 270 tisoč dostavnih kilometrov, vsak dodatni kilometer oddaljenosti od centra pa poveča število dostavnih kilometrov za približno 90 tisoč.

"Povprečni strošek prevoženega kilometra znaša 3,5 evra. To pomeni, da se za vsak dodatni kilometer oddaljenosti Potniškega centra LPP od centra mesta stroški za dostavo povečajo za 315 tisoč evrov letno," so zapisali v LPP, ki je zadnje leto edini v skupini Javnega holdinga Ljubljana poslovno leto končal z izgubo - 4,7 milijona evrov.


POTEM
"Nekaj je bilo sicer začudenja, ampak jaz sem bil takoj za. Če je Celovška cesta razširjena, če so urejene povezave na avtocesto, je to idealna lokacija za LPP. Poleg tega bi imeli v tej remizi prostor za 350 avtobusov. Vse procese bi lahko prilagodili najbolj optimalno, od polnjenja na elektriko, vodik, plin ... Zdaj to res ni najbolje urejeno, avtobuse premikamo po remizi cele noči in ljudje v bližini res ne morejo biti zadovoljni," je za Siol dejal Horvat (direktor LPP).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

gruntfürmich ::

LeQuack je izjavil:

"Prispevek podjetij ali davek na prazna stanovanja Omenja se možnost, da bi po 10.000 evrov prispevka morala plačevati podjetja, ki imajo več kot milijon evrov prihodkov. Državni sekretar te možnosti ni zanikal niti potrdil, meni pa, da je logično, da tudi gospodarstvo nekaj prispeva, saj je privabljanje kadrov in njihova ustrezna nastanitev problem. Drugi vir financiranja bi lahko bil tudi prispevek na potrošnjo, podobno kot je delno financiran Eko sklad, ki prejema del prispevkov, ki jih plačujemo pri nakupu elektrike in bencina, je pojasnil in dodal še en primer. Dajatev, ki jo plačujemo na vozila, je namenski vir za gradnjo cestnega omrežja. Ploštajner zagovarja davek na prazne ali druge nepremičnine. Slovenija pri tem ne bi bila izjema, tak davek poznajo v Franciji in Italiji, kjer obdavčujejo druge nepremičnine."

https://www.zurnal24.si/pod-streho/nepr...

davek na prazna stanovanja je boljši, ker obdavčuje kopičenje stanovanj in podrtij. če želimo ohraniti kmetijsko zemljo, je treba podrtije podreti in znova pozidati.
če samo na novo gradimo in puščamo za sabo podrtije in prazna stanovanja, smo naredili dodatno škodo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kamiKaZaA ::

gruntfürmich je izjavil:

davek na prazna stanovanja je boljši, ker obdavčuje kopičenje stanovanj in podrtij. če želimo ohraniti kmetijsko zemljo, je treba podrtije podreti in znova pozidati.
če samo na novo gradimo in puščamo za sabo podrtije in prazna stanovanja, smo naredili dodatno škodo.

Z davkom na prazna stanovanja ne bomo dosegli nič, ker bodo podjetja izvzeta. In ravno podjetja imajo v lasti več 10.000 praznih stanovanj (banke, nepremičninske agencije, privat firme...).

Kaj se bo na koncu zgodilo, če se uvede davek na prazna stanovanja in podjetjem ne bo potrebno plačevati davka za prazno stanovanje? Podjetja bodo pokupila prazna stanovanja, katera bodo na trgu od raznih Mick, pa Frančekov, Jožetov, Marij... in bodo na koncu spet prazna čakala par let, da jim cena zraste in se bodo dajala postopoma na trg, da se jih ne bi preveč pojavilo, ker bi to znižalo cene.

Kje je rešitev? Rešitev ni v nepremičninskem davku, ampak da se več gradi in da se poenostavi gradbena birokracija, kar bi na koncu pomenilo tudi nižjo končno ceno novih stanovanj, kjer je vse to noter všteto. To pa spet ni v interesu politikov in županov. Njim stanje kot je paše oz. bi še jim pasalo novi davek na prazna stanovanja, če bi bila izvzeta ven podjetja. In tak davek bo tudi na koncu na prazna stanovanja, posledice tega pa sem že opisal.

feryz ::

Viri financiranja stanovanj, so stanovanja sama.
Vse drugo je totalna oslarija in kraja.

Utk ::

Kaj se bo na koncu zgodilo, če se uvede davek na prazna stanovanja in podjetjem ne bo potrebno plačevati davka za prazno stanovanje? Podjetja bodo pokupila prazna stanovanja, katera bodo na trgu od raznih Mick, pa Frančekov, Jožetov, Marij

Saj to je cilj vsega tega. Bog ne daj "malim" kaj zaslužit, to mora bit rezervirano za velike, za njih.

kamiKaZaA ::

feryz je izjavil:

Viri financiranja stanovanj, so stanovanja sama.
Vse drugo je totalna oslarija in kraja.

+1

Amen

Če je nabavna cena m2 3600€, naj potem država vzame kredit in oddaja m2 za 10€ (3600€ / 360 mesecev = 10€/m2). Če je cena 5400€ naj oddaja 15€/m2, če pa 2400€ pa oddaja za slabih 7€/m2. In s temi najemninami se potem lepo odplačuje 30 letni državni kredit. Volk sit, koza cela, nobenih novih davkov ni potrebno, najeti državni kredit pa se odplačuje od najemnin. In na tak način lahko država zgradi par 1000 ali par 10.000 stanovanj letno po celi Sloveniji.

johnnyyy ::

kamiKaZaA je izjavil:

Podjetja bodo pokupila prazna stanovanja, katera bodo na trgu od raznih Mick, pa Frančekov, Jožetov, Marij... in bodo na koncu spet prazna čakala par let, da jim cena zraste in se bodo dajala postopoma na trg, da se jih ne bi preveč pojavilo, ker bi to znižalo cene.

Zanimiva bo oz. bi bil videti odziv bank. Namreč banke dajejo hipotekarne kredite in če pride do neke krize (kot 2008), kjer bi lahko bankam ostalo precej nepremičnin + davki oz. stroški s tem... Kako bi pred tem banke ravnale? Se bi lahko zgodil scenarij, da bi moral vstopiti z večim vložkom in manj kredita zaradi lažjega odplačevanja? Bi lahko občutili več omejitev glede prihodkov in zaposlitev?

c3p0 ::

matobeli je izjavil:

Zakaj potem najbolj goreče zagovarjate točno ta sistem ki nas tja vodi?


Jaz ga ne zagovarjam, ampak z Levico, NVO Niko ipd. priseski do zmage? Če še ne vidiš, njihova pot vodi še hitreje v polom. S tem, da oni bi hitro dodatno obdavčili in nacionalizirali, "pravično razdelili" vse kar imam, pred Billy Goatom in korpokracijo, kjer bomo vsi srečni z own nothing.

matobeli ::

Kaj pa je po tvojem pot iz tega NWO?
Ker prosti trg to očitno ni. Razen če ga sprostimo do te mere da bo dovoljeno postavit bivanjsko enoto kjerkoli kjer izvajaš posest.

miha98 ::

Ravno sem bil v Avstrijskem Gradcu v Seiersbergu in lojzu. Ni ravno nekega bogastva tam. So kar revni avstrijci tudi. Da ne govorim o turki, črncih, muslimanih, romunih itd... Cene pa take , da bog pomagej. Čelada z črnim vizirom pod 700 nimaš kej. Enako kombinezoni od 700 gor. Noro kake so cene... Sem pa videl napis na Lidlovem skladišču v wundshuhu? Zaposlujemo ... koga le?

c3p0 ::

miha98 je izjavil:

Ravno sem bil v Avstrijskem Gradcu v Seiersbergu in lojzu. Ni ravno nekega bogastva tam. So kar revni avstrijci tudi. Da ne govorim o turki, črncih, muslimanih, romunih itd... Cene pa take , da bog pomagej. Čelada z črnim vizirom pod 700 nimaš kej. Enako kombinezoni od 700 gor. Noro kake so cene... Sem pa videl napis na Lidlovem skladišču v wundshuhu? Zaposlujemo ... koga le?


Seiersberg je mali Middle East. Stopiš v TK Maxx in ne veš več, v kateri državi si. V centru Graza je malo boljše.

matobeli je izjavil:

Kaj pa je po tvojem pot iz tega NWO?
Ker prosti trg to očitno ni. Razen če ga sprostimo do te mere da bo dovoljeno postavit bivanjsko enoto kjerkoli kjer izvajaš posest.


Ni neke rešitve, kolaps, beda, vojne in nato nov vzpon. Vprašanje je le kdaj. Problem je, da old boys vedno preživijo, z vsem bogastvom vred in nov krog se lahko začne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Telbanc ::

Mato989 je izjavil:




Zelo enostavno, KER zakaj bi eni dobili ceneje to za kar so se drugi morali bolj trudit in odrekat... eni bi pa pač jebivetersko dobili ceneje...

Potrudi se naj vsak in bo.


L. 91 je blo enosobno v vrednosti enga golfa, ki so jih delali v Sarajevu. Torej moraš danes dat za flet 10X več. Kam vodi to "naprezanje" lah vidimo v Ameriki, kjer majo pa dva šihta in se pričakovana življenska doba že skrajšuje....In pazi se ne zajebavam.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

musicfreak ::

miha98 je izjavil:

Ravno sem bil v Avstrijskem Gradcu v Seiersbergu in lojzu. Ni ravno nekega bogastva tam. So kar revni avstrijci tudi. Da ne govorim o turki, črncih, muslimanih, romunih itd... Cene pa take , da bog pomagej. Čelada z črnim vizirom pod 700 nimaš kej. Enako kombinezoni od 700 gor. Noro kake so cene... Sem pa videl napis na Lidlovem skladišču v wundshuhu? Zaposlujemo ... koga le?


A je kaj drugace v vecini velikih evropskih drzav oz mest? Pac to je zal prihodnost, pa ce hocemo ali ne, tak je cilj evrope in to se ze izvaja, vrnitve nazaj ni. Nic drugace ne bo v Sloveniji cez par let v vecjih mestih.

Ostane ti al to sprejmes, ali pac zivis v krajih kjer se nic ne dogaja in prenasas vasko zivljenje kjer se bolj brigas za zivljenje soseda od svojega.

miha98 ::

musicfreak je izjavil:

miha98 je izjavil:

Ravno sem bil v Avstrijskem Gradcu v Seiersbergu in lojzu. Ni ravno nekega bogastva tam. So kar revni avstrijci tudi. Da ne govorim o turki, črncih, muslimanih, romunih itd... Cene pa take , da bog pomagej. Čelada z črnim vizirom pod 700 nimaš kej. Enako kombinezoni od 700 gor. Noro kake so cene... Sem pa videl napis na Lidlovem skladišču v wundshuhu? Zaposlujemo ... koga le?


A je kaj drugace v vecini velikih evropskih drzav oz mest? Pac to je zal prihodnost, pa ce hocemo ali ne, tak je cilj evrope in to se ze izvaja, vrnitve nazaj ni. Nic drugace ne bo v Sloveniji cez par let v vecjih mestih.

Ostane ti al to sprejmes, ali pac zivis v krajih kjer se nic ne dogaja in prenasas vasko zivljenje kjer se bolj brigas za zivljenje soseda od svojega.


To se mi dogaja že celo življenje...

Mato989 ::

Telbanc je izjavil:

Mato989 je izjavil:




Zelo enostavno, KER zakaj bi eni dobili ceneje to za kar so se drugi morali bolj trudit in odrekat... eni bi pa pač jebivetersko dobili ceneje...

Potrudi se naj vsak in bo.


L. 91 je blo enosobno v vrednosti enga golfa, ki so jih delali v Sarajevu. Torej moraš danes dat za flet 10X več. Kam vodi to "naprezanje" lah vidimo v Ameriki, kjer majo pa dva šihta in se pričakovana življenska doba že skrajšuje....In pazi se ne zajebavam.


Ampak potwm je vedno vprasanje zakaj folk ni bil pameten in takrat kupil pa ne bi danes jamrali

Kot kaze ni bilo vecini do lastnistva zdaj smo pa krivi mi katerih starsi so vseeno nekaj kupili
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

miha98 ::

Revež ptujski. Imaš srečo , da so tvoji starši vsaj nekaj napredni za v prihodnost. Koliko piv si spil na skrivaj ta teden??? A? ;9

Malidelničar ::

Koliko nepremičnin bi bilo po vašem mnenju potrebno dati na trg letno, da se trg umiri in stabilizira in da na določenih segmentih (obrobje, starejše nepremičnine) cene padejo?
1000 letno, 3000 letno? Recimo vlada je sanjala o 30.000 novih stanovanjih - ali to potemtakem pomeni 3000 novih stanovanj letno v 10 letih in se trg stabilizira?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Invictus ::

Če narod noče vzeti kredita za nakup, lahko daš na trg ne vem koliko nepremičnin, pa ne bo haska...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Ampak potwm je vedno vprasanje zakaj folk ni bil pameten in takrat kupil pa ne bi danes jamrali

Kot kaze ni bilo vecini do lastnistva zdaj smo pa krivi mi katerih starsi so vseeno nekaj kupili

Drugačni časi so bili. V Jugi se je precej zidalo in očitno so ljudje pričakovali, da bo šla gradnja s takšnim tempom naprej. Predpisi niso bili toliko strogi in ogromno stvari se je počelo "po domače". V Sloveniji se je potem precej zbirokratiziralo, pustili smo da naj nevidna (bolj neobstoječa) roka trga dela nepremičnine itd. Vmes pa smo izgubili precej časa.

Danes pač imamo situacijo, da je naš stanovanjski fond star. Poleg tega je zaradi sprememb zakonodaj precej trga črnega, kjer se določene nepremičnine sploh ne da legalizirati. No pa kljub temu imamo še nekaj pacientov, ki bi še te nepremičnine rušili ...

matobeli ::

Zgradit nepremičnino je pasulj. Zgradit jo na tem namenjenem zemljišču po veljavni zakonodaji... to pa stane. Rušit je pa potrebno ker ljudje nimajo mere.

Ne bi bilo pa praktično nobene opazne razlike tudi če bi vsem dovolili gradnjo nepremičnine ki je namenjena reševanju lastnega stanovanjskega problema, kjerkoli.

Lonsarg ::

Ma ni problem dovljenje KJE graditi (kje je zazidljivo), to še gre in to osnovo vseeno rabimo da nimamo teksasa.

Problem je ko po tem, ko že imaš parcelo ki je zazidljiva, ampak še vedno dejansko ne veš za 100% da boš res lahko gradil. In tudi če to veš , da ne moreš vsaj v roku 30 dni po tem ko dobiš zazidljivo parcelo tudi dejansko začeti graditi.

Občina bi morala zagotoviti za vsako parcelo ki ima namembnost zazidljivo da je možno v roku 30 dni začet graditi. Za vse parcele kjer občina to ne more zagotoviti naj spremeni namembnost v travnike, da bo jasno črno na belem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

johnnyyy ::

Lonsarg je izjavil:

Ma ni problem dovljenje KJE graditi (kje je zazidljivo), to še gre in to osnovo vseeno rabimo da nimamo teksasa.

Problem je ko po tem, ko že imaš parcelo ki je zazidljiva, ampak še vedno dejansko ne veš za 100% da boš res lahko gradil. In tudi če to veš , da ne moreš vsaj v roku 30 dni po tem ko dobiš zazidljivo parcelo tudi dejansko začeti graditi.

Občina bi morala zagotoviti za vsako parcelo ki ima namembnost zazidljivo da je možno v roku 30 dni začet graditi. Za vse parcele kjer občina to ne more zagotoviti naj spremeni namembnost v travnike, da bo jasno črno na belem.

To je dejansko eden izmed večjih problemov. Pri nas zazidljivo zemljišče še ne pomeni, da lahko na njem gradiš. Kolega je kupil takšno zemljišče, pa se je sosed pritoževal (odvetnik) - 5 let je rabil da je dobil GD za enostanovanjsko hišo. Imel je srečo da ima firmo preko katere ima najete odvetnike in da so mu delali uslugo in pisali pritožbe. Če bi to delal nek navaden smrtnik ki nima v familiji nekih pravnikov in bi moral za to plačati, si s stroški nad 10k€ sorazmerno hitro. Največja ironija pri vsem tem je, da ima sosed črno gradnjo, ki je ne more legalizirati, saj del objekta sega na sosednje zemljišče.

Invictus ::

V Sloveniji se splača delati črno gradnjo, sploh če imaš že vse komunalne priključke na parceli, saj ti je ne smejo rušiti, če je to tvoja edina nepremičnina.

Neka EU direktiva, je nekdo na tem forumu že pisal...

Kot je marsikje že rečeno, bolje prositi za odpuščanje kot za dovoljenje >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

matobeli ::

Ma ja, ta država ima res rada nedorečene zadeve da lahko po potrebi začne teror zganjat če nam je preveč udobno.

codeMonkey ::

Invictus je izjavil:

V Sloveniji se splača delati črno gradnjo, sploh če imaš že vse komunalne priključke na parceli, saj ti je ne smejo rušiti, če je to tvoja edina nepremičnina.

Neka EU direktiva, je nekdo na tem forumu že pisal...

Kot je marsikje že rečeno, bolje prositi za odpuščanje kot za dovoljenje >:D.


Kaj ti pomaga, ce nek lokalni serif tega ne ve :D V praksi se je to pokazalo na Hrvaskem, ko so rusili tujcem vikendice. Saj so sle stvari na sodisce, ampak hise pa tudi ni bilo vec.

Invictus ::

Vikend ni edina nepremičnina...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

Invictus je izjavil:

V Sloveniji se splača delati črno gradnjo, sploh če imaš že vse komunalne priključke na parceli, saj ti je ne smejo rušiti, če je to tvoja edina nepremičnina.

Neka EU direktiva, je nekdo na tem forumu že pisal...

Kot je marsikje že rečeno, bolje prositi za odpuščanje kot za dovoljenje >:D.

A niso enkrat nekomu porušili barako v Triglavskem narodnem parku?
Pa tip ni izgledal, kot da jo ima tam za vikend, za razliko od drugih veljakov, ki imajo tam vikende.

johnnyyy ::

Invictus je izjavil:

Kot je marsikje že rečeno, bolje prositi za odpuščanje kot za dovoljenje >:D.

Uf, ta rek je za nas tako resničen, da bi ga lahko dali kar v himno :).

Invictus ::

PA še tole...

Legalizacija črne gradnje zna biti z vsemi kaznimi celo hitrejša in cenejša kot gradbeno dovoljenje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

En članek sem nedavno bral kjer je pisalo da so praktično vse postopke legalizacije ukinil/zamrznil in da imajo poven kufer "zidanic" z bazeni in "čebelnjakov" z dnevnimi sobami

tole: https://www.24ur.com/novice/dejstva/neh...
ajd, niso zidanice, ampak "vrtne ute".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

codeMonkey ::

Invictus je izjavil:

Vikend ni edina nepremičnina...


Spregledal ta del.. multitasking :))

Telbanc ::

miha98 je izjavil:

Ravno sem bil v Avstrijskem Gradcu v Seiersbergu in lojzu. Ni ravno nekega bogastva tam. So kar revni avstrijci tudi. Da ne govorim o turki, črncih, muslimanih, romunih itd... Cene pa take , da bog pomagej. Čelada z črnim vizirom pod 700 nimaš kej. Enako kombinezoni od 700 gor. Noro kake so cene... Sem pa videl napis na Lidlovem skladišču v wundshuhu? Zaposlujemo ... koga le?


Avstrija, sem bl prejšnjo soboto u Avstrija krompir po 4 evre kila, pametnom dosta. Bojo levičarji zjebali legalizacijo na način "dalšega obstoja" al kako že je, bo Jajo spet vedril na vladi. To je vse ena glupost. Nej pustijo folku, tko ko su unim pred letom 1965. Ki ne rabijo ničesar, ne gradbenega ....V bistvu gre za diskriminacijo. Pol naj začnejo preverjat za 200 let nazaj. Kdo ma gradbeno. Al je nerejena bajta tko ko treba...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Telbanc ::

V bistvu bi morali sprejet zakon, ki bi določil recimo obdobje 50 ali 6o let, po katerem ni treba folku nič dokazovat. In pade sčasoma v območje tistih ki so zaj pod l. 1965. Ne pa se jajcat z to birokracijo, ki je sama sebi namen. Inšpekcija naj opravi delo takoj, prepreči gradno, ki ni zakonita. Ne pa da folku pol podirajo. Po 30 letih...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Matejjjjj ::

musicfreak je izjavil:

miha98 je izjavil:

Ravno sem bil v Avstrijskem Gradcu v Seiersbergu in lojzu. Ni ravno nekega bogastva tam. So kar revni avstrijci tudi. Da ne govorim o turki, črncih, muslimanih, romunih itd... Cene pa take , da bog pomagej. Čelada z črnim vizirom pod 700 nimaš kej. Enako kombinezoni od 700 gor. Noro kake so cene... Sem pa videl napis na Lidlovem skladišču v wundshuhu? Zaposlujemo ... koga le?


A je kaj drugace v vecini velikih evropskih drzav oz mest? Pac to je zal prihodnost, pa ce hocemo ali ne, tak je cilj evrope in to se ze izvaja, vrnitve nazaj ni. Nic drugace ne bo v Sloveniji cez par let v vecjih mestih.

Ostane ti al to sprejmes, ali pac zivis v krajih kjer se nic ne dogaja in prenasas vasko zivljenje kjer se bolj brigas za zivljenje soseda od svojega.


Končuje se koncept država = narod
Smo v država = kapital
Več kot bo stanovanj, več tujega kapitala = tujcev bo to privabilo, manj bo država = narod

Potem bo pa vojna, to je zdaj počasi vse bolj očitno. kaj bo iz vsega skup, ne vem
««
607 / 616
»»