» »

House of the Dragon (TV serija)

House of the Dragon (TV serija)

««
10 / 11
»»

BT52 ::

Cupakabra123 je izjavil:

Ojoj pa kdo pise ta scenarij?

Neka baba sara Heess baje, ki je tudi izjavila neko bedarijo spet po tem delu. Koa da se rajo lahko tepta in kmeti niso pomembni. LOL


Sem ze mislil, da serija ne more biti se bolj awkward pa dajo notri nek random drkanje na foot fetis.


Sem že mislil, da ima Tarantino direktorski stol lol. No osebno me ne moti, ker 100 ljudi, 100 čudi. Čeprav malce za lase privlečeno, ker če je že invalid in ga ravno tole rajca. No ja. Vsak svojemu. Bolj scena pokaže kaka je Alison. Mislim, da jo bo tudi Cristan polagal počez, čez par delov.
:D Kurba, LOL

CGI je katastrofa. A smo leta 1992 ali 2022? Posnetek mesta je najvecji gravz CGI-ja ever.


Hmm ja. To je ta moderna industrija, ki da renderje tem render farmam. Tam pa folk dela po 12h na dan in jih seveda boli po težkem dnevu. Velikokrat prihajajo grde zgodbe ven, kake baje delajo Disney, Netflix z najemnimi in koncecijskimi delavci.

Zgodba nima nobene logike, v prejsnjih epizodah je zenska hotela fentat uno blond princeso zdej je pa kr na enkrat proti temu.

No je kar idealno z karakterjem. Volk je pokazal svojo dlako. Upravičeno. Zamisli si ženska je pod vsemi pritiski nasledstev, tračev, ter ima polno glavo Ottojevih nasvetov in spletk. Ali ti nebi snelo ketne, ko bi ti nekdo brez posledic poškodoval sina, ki je tako postal invalid za vse življenje?

Enkrat fentajo kogar hocejo, drugic so pa kr neki za demokracijo.

Demokracija? LOL kaj ti gledaš. Dvojni standardi pa so v srednjem veku vsekakor obstajali. Kje ti živiš. Tole ni kritika. Čeprav posledice za dejanja med plemiškimi družinami pa morajo bit. Ampak do sedaj nismo imeli nekega resnega incidenta razen tega, da je Cole ubil ljubčka, katerega so se starši rade volje znebili, če sem malce zloben.

0/10 naj ze skenslajo to serijo in jo odresijo mucenja. Ne vem ce sem kdaj spremljal bolj dolgocasno serijo.


Malce hiperbolično. :D Ma ok počasna gradnja je bila do te episode povsem upravičeno zastavljena. Samo upam in prosim boga, da ne pustijo ženskam pisat in producirat episod več. No vsaj brez nekega konkretnega nadzora. Sepochnika so že spucali ven. Ker kake je on klestil v PR materialu te srat prime.

Upanje, da bo Condal-ov script popravil nekaj škode, katero je naredila Sara Hess. Slednji bo spisal 35% sezone. tj 1, 2, 3(v sodelovanju) in 10 so njegovi spiski.
Episode 10	"The Black Queen"	Directed: Greg Yaitanes	 Written: Ryan Condal

..če ne... potem je serija umrla z Paddyjevim odhodom...

Nikec3 ::

Meni je bila epizoda čudna. Kr neko random dogajanje za katerega ne veš kako in kaj. In ona se na koncu kar lepo šetne do zmaja, do katerega bi torej lahko prišel vsak, ki je bil v dvorani?

Koliko denarja so zmetali v to serijo? Efekti nenormalno slabi. In kaj točno je stara dosegla s tem, da je pobila ne vem koliko nedožnih ljudi, ta glavne pa pustila pri življenju? Res škoda, po izvrstni 8. epizodi zdaj tale fuck fest.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Lion29 ::

hm...sej jih ni zanalsc pobila... pac zbezat je hotla
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BaTeMaN ::

Lion29 :) zakaj se sploh trudiš... haters gona hate, trols will troll...
(Cupakabra123 :) Si kaj happy s plot "twistom" SAURON :) pismo je model zaljubljen v Galadriel..)


.... kako blizu je bilo, da bi en dracarys preprečil vse kar sledi :) krneki kolateralne škode si je ponudila poštena in pravična the Queen Who Never Was, ampak the commoner of westeros so tako nepomembni... ker so vsi grdi do njih...

A mislite da bo Aegon II dober kralj al bo bolj kot Joffrey Baratheon?
Alicent Hightower in Ser Criston Cole bi se lahko počasi dala dol, če že unmu Lord Larys Strongu plačuje s fetiši.


Še en del pa si bo treba najdet nove hobije za nedoločen čas... me skrbi :)

9/10 del; ocena zame 9/10 :)
less then zero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaTeMaN ()

BT52 ::

Aegon bo Joefrey 2.0

Ker po mojem mnenju mu bo "pripadnost ljudstva" stopila v glavo. In tole pomešaš z kurbami in alkoholom imaš recept za pogrom. Pa še mlajši brat mu bo rade volje pomagal, da skuha čim večjo sranje. :d Alicent tak ne more bit dobra mati. Njega je že izgubila. Pravzaprav nima več nobenega vpliva nad obema sinoma. Razen dveh simpov ji drugega ne ostane LOL

BaTeMaN ::

Iz dolgčasa sem še enkrat gledal deveti del. Sicer vse dele sem gledal vsaj dva krat. Bom tokrat malo bolj iskren kot običajno. Deveti del vsake sezone v GoT je ponavadi bil tisti, ko se je dogajalo nekaj pomembnega a tokrat kljub drami, realno ne čutim veliko. Za miroljubnega Viserys-a mi je kljub odličnemu odprtju dela, z dobrimi koti kamere in tekom otroka, po praznem nič več kaj zmajevskem gradu totalno vseeno. Po drugi strani pa je upanje, da se začne boj za prestol. V resnici, pa ne gre za The King is dead, long live the King; ampak za dramo okrog "zelenega sveta" in seje za zaprtimi vrati. To kar je šepetal Viserys zadnjo noč je zame nepotrebno dodajanje goriva na ogenj, na ne ravno naivno Alicent. Kralj, cel drogiran, ki zameša ženo z bivšo pokojno ženo ali morda s hčerko in za nameček dejmo met Aegon II in Aegon III, tako zelo zelo nepotrebno mešanje dreka. Otto pa se je že tako odločil za atentat vseh, ki niso za zelene, še preden je Alicent sploh odprla usta je bil Lanister in vsi ostali že ready, da nastavijo Aegon-a II na prestol. Brez da bi sploh rekel bobu bob in postavili stvari na mesto, kar Aegon II je in kaj je postal. Srečanje "malega sveta" so bila v GoT cherry on top, tu pa so brez prisotnosti Daemona in Rhaenyrie dolgočasni in ne delujejo, kot da imajo neko težo ali tenzijo. Najbolj narobe pa je to, da mi še vedno za nikogar v svetu ni niti malo mar (...spomnimo se karizmatičnih oseb npr. Baleisha, Varysa. Pycella, Tywina, Tyriona, Cersei, Joffreya, na neki točki Oberyna, kako dodelani on screen liki). Criston Cole ubije Lord Lyman-a (Master of Coin) in nikomur ni mar ne zanj niti za njegova stališča. Edini, ki ima sploh jajca reci, da delajo "izdajo" in se pogumno izpostavi je v slabi minuti mrtev. Criston spet brez bilo kakega obžalovanja ali kazni ali vsaj opomina, ubije skoraj nedolžnega človeka. Zgodi se nič, dec ni bil na pravi strani; verjetno bi ga tako obesili pol ure pozneje. Če bi pohodil črička, bi bilo več zgražanja in neodobravanja. Nenadno izvemo kot strela iz jasnega za ambicije bratca Aemond-a, ki prav tako ni navdušen nad svojim bratom - postane jasno, da tudi njega zanima samo vladanje in uničenje vsakega, ki bi mu stal na poti do tja, razen morda bratca ne bi ravno ubil (kot Stannis Renly-ja). Dialog med Alicent in Rhaenys je neke vrste svetla točka epizode. Obe žrtve svojega spola s svojo žalostno zgodbo. Ne razumem, da je Alicent celo mislila, da si jo lahko pridobi na svojo stran. Medtem, ko ji Rhaenys lepo pove, da je ujetnica v zaporu svojega očeta - moža in zdaj svojih otrok, lepo je rekla: You desire not to be free, but to make a window in the wall of your prison. Tudi soočanje Otto in Alicent ni slabo, saj prvič Alicent jasno pove, da ve da oče manipulira z njo od ranega otroštva in tokrat tudi mehčanje z kako zelo je podobna svoji mami, ne bo več delovalo. Sicer pa kot je Otte slab oče, je Alicent očitno slaba mama. Ampak problem je, da želita od tu naprej različne stvari. Vožnja s kočijo na kronanje je tudi nenavadna. Aegon reče, da ga oče Viserys nikoli ni maral. Dokaj nenavadna izjava, saj je Viserys bil vedno ljubeč do vseh svojih otrok in vnukov, družina je zanj bila daleč na prvem mestu, vsaj to sem čutili skozi njegovo večno željo po mirnem vladanju in željo, da bi se družina razumela. Ne vem pa, kaj točno sta Daemon in Rhaenyra pričakovala, da se bo zgodilo po smrti kralja. Da bo nekdo poslal raven-a naj postane kraljica? Tule nekaj manjka, morda zdrava kmečka pamet.
Dodajanje neke zgodbe o izkoriščanje otrok za zabavo starejših ne služi ničemur, razen kot samo sebi, da ima Otto nekaj za protiuslugo White Wormu. Tole Mysario pa tud vsake tolk potegnejo iz ne vem kje, da nas opomnijo, da je še del zgodbe tudi na TV. Dodajanja Aegonovih pankrtov random tudi ne, kljub nadaljnjim razpletom. Zadnjo sceno sem že komentiral in vseeno mi je koliko je mrtvih tam, moti me koliko denarja imajo ustvarjalci serije na razpolago in kako slabi so specialni efekti generalno. Najbolj moteč in neumen, pa mi je bil ukaz Otta Ser Harroldu Westerlingu in krajevim varuhom naj gredo na Dragonstone ubit Rhaenyrio, ki jo je čuval celo njeno otroštvo - do Criston Cola, za čuda Alicent nasprotuje, ki je zdaj neka mirovnica par delov nazaj pa je hotela kri. Pa tudi, če bi bil za, kot da to ne bi še hitreje eskaliralo v vojno? Daemon in kup njenih otrok.. bi mirno dali predajo s svojimi 10 zmaji. Razumel bi, da umore predlaga nek Aegon II ali Aemond.. ne pa Otto in njegov quote: The gods have yet to make a man who lacks the patience for absolute power. Pač RRMartin piše svoje zgodbe skozi kompleksnost sivih karakterjev. Vseeno mu to ne uspeva ali njemu ali TV piscem pri adaptaciji, saj so liki bolj kot ne beli ali črni, vse prej kot sivi. Cargyll dvojčka in njuna razdeljenost med zelene in črne je kr neki na silo po 5 minutah screen tajma, kr naenkrat težke besede med njima, kdo je "fit to rule". Ko pa pride srečanja na ulici, ko srečata Aemonda in Cola, pa skoraj res ni jasno zakaj se borijo? Kdo uboga kraljico in kdo Otta oz. koga bo Aegon prvo srečal, da mu da "prave" napotke kaj naj naredi kot bodoči kralj? Cela akcija iskanje in dodatni subploti so popolnoma nepomembni za glavno zgodbo. Iskreno mislim, da so predlog Otta ubit Rhaenyrio pisci dali v zgodbo v ta del samo zato, da bi on izgledal bolj evil kot Alicent. Cel razplet v knjigi je drugačen. Saj zeleni delajo samo provokacije in nobene akcije in hočejo samo izzvati črne, da bi oni izgledali kot agresorji in slabi... da bi common folk potegnili z zelenimi... The beast beneath the boards scena vseeno ni bila tako slaba in samo dragon rider se dejansko lahko približa zmaju in ostane živ, kot je nekdo tu napisal.. da se lahko " vklet" te dvorane vsakdo sprehodi. Dobro veste kako se je Aemond mučil par delov nazaj pa ima "pravo" kri.

Pač malo, da boste vedel, da tudi zame ni vse samo wau in super.. ampak vseeno ta trenutek zame na TVju ni boljše serije. Ni pa deveti del bil preveč dober, v bistvu en slabših prve sezone.
less then zero

BT52 ::

Dokaj dobro opisano. SE KAR STRINJAM. samo z tem definitivno ne.

Nenadno izvemo kot strela iz jasnega za ambicije bratca Aemond-a, ki prav tako ni navdušen nad svojim bratom - postane jasno, da tudi njega zanima samo vladanje in uničenje vsakega, ki bi mu stal na poti do tja, razen morda bratca ne bi ravno ubil (kot Stannis Renly-ja).


Že od 7 dela (ali 6 se ne spomnim) se gradi na njegovem karakterju. Že ko je bil mali pubec in na nek način posmeh starejših bratov, nečakov. Že zgodaj je postalo jasno, da je on drugačen.

je pokazal ambicije skozi srečo ali kar skozi izkušnje. Mlajši bratje v veliko primerih dobijo debelo kožo. Invalidnost je tukaj v ranem otroštvu še samo povzdignila notranji boj "proti vsem". :d Apetiti so bili nastavljeni.

Seveda ne pomaga, da je Alicent enak šmorn matere, kot je bil Otto do nje. Samo druga stran kovanca.

Tale baba, ki pa je pisala scenarij za tole epizodo 9 pa lahko samo pakira čevlje, če misli, da je tole dovolj dobro.

Za tiste obrobne karakterje se popolnoma strinjam z tabo. Ampak tole je tisto, v kolikor razumem source materijal samo uvertura v osrednji boj, ki pa bo civilna vojna. Tako pa nam karakterji trpijo in so nepojasnejni. Diskont Varys, dvojčki, lidlov Ser Baristan brez jajc. Potem Sivi Cole, ki je preživel številna kršenja reda belih plaščev. Potem zavezniki kraljeve mize so nedodelani, ker ni časa. Skakanje skozi obdobja se nikoli niso dobro kočala v nebeni večji seriji. Ampak pač tukaj so vsaj osrednjo jedro dokaj dobro krmilili.

Dobro si ugotovil, da trosijo veliko stranskih niti v tem zadnjem delu. Katere bi lahko bile v prihodnosti raziskane.

Ampak preveč lahko povzroči razdrobljenost kontiniutete znotraj dela samega. Že samo GoT in tudi knjige zgubijo zaključek ravno iz tega razloga. Preveč niti za zaključit in premalo talenta, ter volje za zaključek. Rečem, da je tale zadnji 10 del ključ, če bo tole uspešna serija v bodoče...

BaTeMaN ::

Ma ja.. imaš prav. Aemond bi vedno naredil kar nakazuje Duty + more.

Sicer pa tale baba resno... kot da ni gledala par delov nazaj. Ko Cole reče hladno SPOILED CUNT... zdaj pa ... Every woman is an image of The Mother
WHAT THE ... ?
less then zero

Bl4ckSw4n ::

10 del že na travniku.

Skyman ::

HBO Issues Statement on Leaked House of the Dragon Finale [Update]
https://www.ign.com/articles/house-of-t...

Polda ::

Prva sezona House of dragon je bila v primerjavi s Rings of powers masterpiece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Polda ()

Lion29 ::

ma ne vem, kaj omenjate tu ROP... ni tema namenjena ROP in tudi je isto kot primerjat hruske in pizzo!


SPOILER ALERT

pravkar pogledal zadnji del sezone... mogoce sem imel slabse RIPe prej ali ne vem kaj.,.. vedno 4k HDR though... mapka ta epizoda je bila res vrhunska z barvami, lucmi, tempom, muziko, igro, dogajanjem... skratka vse je bilo zame vrhunsko... nekaj precej pricakovanih scen... pa vseeno, super vrhunsko... scena v baratheonovi palaci, pa izraz in aemonda... najprej ko je ustrahoval Lucerysa...mega...ko sname eye patch... in se zasveti dragulj... in potem ko se posmehuje in ga lovi... in koncen izraz ko vidi, da jez ajebal 100/h.... VRHUNSKO!

carsko so prikazali razlike med zmaji... velikost in vse... videt da so trije paglavcki si v razseznosti westerosa.... in pol samo senca Vhagerja... v primerjavi z zmajckom pd Lucerysa...wow... sicer mi je pa malo cudno, ker trije zmaji od Daenerys so bili precej vecji, pa ceprav ne dosti starejsi

me zanima kjeri zmaj je bil tisti, ki ga je Daemon obiskal (prosim brez spoilerjev iz knjig).

Meni je pri celi sezoni zmotlo precej menjanje igralcev, (pre)hiter tempo in preskoki v casu in obcutek, da je precej lower budget (zelo malo osebja in ljudi)... bi blo bolje, ce bi bilo vec story line-pv kot pri GOT ... ampak vseeno... konec koncev, zame najboljsa serija trenutno... zdaj pa cakat tolko casa za sezono 2... ze videl, da je uradni trailer zunaj... no f.... way da ga bom pogledal, ker prevec izdajo v trailerjih... bom kar lepo pocakal :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BaTeMaN ::

Lion29 je izjavil:

ma ne vem, kaj omenjate tu ROP... ni tema namenjena ROP in tudi je isto kot primerjat hruske in pizzo!


Nisem še gledal, spoilerjev ne berem. Na YT IG FB ne grem :) hvala za ALERT
AMPAK primerjava je na mestu, ker cel svet ju primerja.
Namreč, HOD je prišel iz temne sence GOT in povrnil zaupanje.
ROP, pa je prišel iz najboljše trilogije vseh časov, sicer slabšega a daleč od slabega HOBITA,.. v neko WOKE wannabe RESEMBLE the WORLDS we LIVE IN TODAY with STRONG Marry Sue characters :) z največjim budgetom EVER za TV serijo. Čeprav, sem malo prebral kaj točno ima amazon dovoljeno in kaj ne... in je ful komplexno.
Pač oba J.R.R. Tolkien's & George R.R. Martina sta TEKMECA hote ali nehote :) ...njune adaptacije pa prav tako.
less then zero

oo7 ::

Kar dober finale.
Kljub začetku, ki mi ni bil preveč všeč se je serija močno izboljšala.
Kot sem že enkrat napisal, da preveč hitijo z zgodbo ampak ok če so se zdaj umirili bolje enkrat kot nikoli :)
Igralci so dobri edino prva Rhaenyra mi je bila bolj všeč.

HOD >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>💩💩💩>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>ROP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Upam, da bodo predvajali drugo sezono drugo leto in, da ne bo šele 2024.

Mogoče pa vmes pride še kakšna nova spin-off GOT serija.

BaTeMaN ::

Zdaj ko je prva sezona skoraj mimo lahko povem, Rhaenyra iz knjig je mlajša 9 let od Alicent. Rhaenyra v knjigah ni nikoli izgubila teže, ki jo je pridobila med nosečnostjo, že pri dvajsetih letih po tretji nosečnosti je postala debela in je imela ogromne prsi. Medtem, ko jo je v njenih najstniških letih stric Daemon Targaryen, razglasil za najlepšo dekle v vseh sedmih kraljestvih. Zato imamo z izborom igralk vseeno kr srečoo, lahko bi bilo drugače :)
less then zero

Invictus ::

Mi gre prav na penis, ko je zdaj vsaka sezona vsake serija samo 10 epizod ali še manj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BaTeMaN ::

Invictus je izjavil:

Mi gre prav na penis, ko je zdaj vsaka sezona vsake serija samo 10 epizod ali še manj...

Jap.. morš met neki drugega v planu skoz :) moj plan je Yellowstone 13 Nov. 2022 Episode #5.1 (pa sploh ne vem, zakaj mi je všeč to.. se še nisem odločil ampak sem fanboy)
less then zero

Ahiles ::

Invictus je izjavil:

Mi gre prav na penis, ko je zdaj vsaka sezona vsake serija samo 10 epizod ali še manj...

Mogoče bi ostal pri The Bold and the Beautiful (CBS), Days of Our Lives (NBC), General Hospital (ABC), and The Young and the Restless (CBS) maš več kot dost delov vsak teden. :)

10 delov je že velik v današnih cajtih k maš serije z 6-8 komadi na sezono.

BaTeMaN ::

Lion29 je izjavil:


SPOILER ALERT
carsko so prikazali razlike med zmaji... velikost in vse... videt da so trije paglavcki si v razseznosti westerosa.... in pol samo senca Vhagerja... v primerjavi z zmajckom pd Lucerysa...wow... sicer mi je pa malo cudno, ker trije zmaji od Daenerys so bili precej vecji, pa ceprav ne dosti starejsi

me zanima kjeri zmaj je bil tisti, ki ga je Daemon obiskal (prosim brez spoilerjev iz knjig).


Zmaje našteje v zadnjem delu Daemon :) .

13 v lastno korist (oziroma "kao" na voljo če razumem, da jih je nekaj v prostosti, brez riderjev + ne vem koliko jajc).

Seasmoke je nekje na Driftmarku. Vermithor aka Bronze Fury in Silverwing (zmaj kralja Jaehaerys-a in njegove žene) sta na vulkanu al v vulkanu Dragonmont - to je ta gora zadaj za gradom Dragonstone. Naj bi pa bili še 3je divji zmaji nekje na otoku Dragonstone (verjetno Cannibal, Grey Ghost in Sheepstealer).
Žal so že na Twiterju ustvarjalci potrdili pri katerem zmaju poje tisto pesmico, tako da ne bom spoilal.


SPOILER ALERT

Sicer številke niso vse... kar Aemond in Vhagar lepo znižata stanje za -1 for team Black. :)



Daenerys zmaji so bili preveliki ja, pač še ena... cvetka ustvarjalcev.

 SIZE

SIZE

less then zero

oo7 ::

Pokojni Arrax je čisto majhen zmaj a po zgornji skici je večji kot Drogon, Rhaegal in Viserion.

BaTeMaN ::

S01E10 The Black Queen; SPOILER ALERT Tole je bilo pa hitro mimo. Ne morem verjet, da je teh 10 tednov tako hitro minilo. Zadnja ura prve sezone je bila zelo napeta, super odigrana in odlično napisana. Rhaenys prinese slabo novico. Emma D'Arcy odigra svetovno, kakor tudi Matt Smith. Celotna scena na gradu Storm's End- čista 10ka, tudi v tem delu je Ewan Mitchell odličen, od prve besede do razkritja "očesa", do bitke na nebu do šoka in zavedanja, kaj je naredil oz. vso težo dogodka, kaj se je zgodilo, čutiš na njegovem pogledu. Tudi tale Elliot Grihault aka Lucerys odigra svetovno svoj opravičeno prestrašen in nič kaj samozavesten lik. Ne morem prehvalit vsega od zvoka do slike, do fotografije scenografije kotov kamere. CGI je tokrat odličen. Ta "starejša zmaja" izgledata noro dobro s svojim skoraj godzila izgledom (moja draga je vkorakala, ko sem gledal in vpraša če gledam godzilo, ko je videla Daemonovega novega prijatelja).

Lepo so pripeljali do točke brez povratka.

Sicer pa malo zamerim da in Alicent in Rhaenyra show prikazuje kot prijazni bitji, ki želita mir in ljubezen ter nek sporazum. Ženska v današnjem času preprosto ne more biti pokvarjena SPOILED CUNT oseba. Lahko bi jih vsaj malo prikazali kot bad ass ženske (kot so že v prejšnjih delih), ki gredo preko trupel za doseganja cilja. Morda pa se samo ogrevajo in to še sledi. Popolnoma nič ne bi bilo narobe, če bi Aemond lepo namerno ubil Lucerysa in Arraxa; ne pa da je povod za vojno zdaj bully accident. No vsaj Daemon ostaja človek, ki je za svoje cilje pripravljen ubit ženo in še kaj več.. hkrati ljubeč in nežen. V deset delih smo videl brutalne zaključke "rojstev" otrok, kar morda ni bilo nujno potrebno. Drugo soočanje na mostu Otto vs Daemon je bilo podobno napeto kot prvo, le da je "princesa" sedaj na drugi strani. Morda je manjkal Criston Cole, da bi opomnil Daemona še enkrat kako ga je zbil s konja... hahhaa... very good.

Dreams didn't make us kings. Dragons did.
less then zero

Skyman ::

nadaljevanje SPOILER ALERT mislis da bo mali "prezivel" pac cudezno padel v morje ali je konec z njemu?

BaTeMaN ::

SPOILER ALERT

Niti zmaj, niti Lucerys nista preživela. Ampak v knjigah je več teorij, da njegovega trupla nikoli niso našli, da je preživel a izgubil spomin in postal ribič, oz. da je njegovo truplo našel Aemond in mu vzel oči za suvenir... koščke Arraxa pa je naplavilo. Opcije so seveda možne, moje mnenje je da sta oba mrtva.

less then zero

BT52 ::

WELL po posnetku v tej seriji ga je Vhagar imela (nisem vedel, da je samica) za en velik happy meal. :D Ugh srhovita scena. enako, kot da bi Airbus A380 lovil Cessno.

Hmm je imel Viserys prav, ko je enekrat v zgodnjih delih rekel svoji hčerki, da zmaji so vedno še samo zmaji. In niso stvari za vojno in tvojo korist. Ter da imajo svoj značaj. Tukaj na koncu te zadnje epizode se je lepo pokazalo, kaj aroganca, spletka, naivnost, dvoličnost skratka ves ta splet nesrečnih dogotkov naredi.

Odlično napisano: Zgolj ta *CHOMP* scena pokaže številne dogodke.
1. Od napake in naivnosti Ryhenere. Karakterno povsem v karakterju.
2. Arogantnosti Amona, kateri je nenehno sooočen in opomnjen na svojo invalidnost. Kot drugi sin, ki si želi stola je še pod dodatnim pritiskom in precepom. Medtem ko se njegov brat obnaša, kot diva, ter razvajen idiot.
3. Pogumnosti, ter preudarnosti mladostnika, ki se zaveda sveta veliko bolj od ostalih. Ter je plačal nepravično svojo ceno z življenjem (G.R.R.M stil in nutshell). Čustveno sta oba "Strong" boya veliko bolj razvita od starejših nečakov iz zelenega kampa. Tragično. :(
4. Zmaji imajo svojo zavest in čutijo jahača. Od prestrašenosti , kot mačka proti psu. Arrax se bal zverine, ki ga lovi. Vhagar pa je čutila aroganco jahača, ter je bila upravičeno dodatno stimulirana in razdražena. Tako je bil tist napad "malčka" v stilu "wtf ali si resno napadel" samo češnja na torti. Zmaji nikoli ne pozabijo svoje narave in na koncu živalski nagon vedno vedno zmaga - amigdala for WIN.

Rezultat vsega tega: Vojna brez milosti. Plemiči se bodo borbali. Ljudstvo pa bo najebalo. IMO

9/10.

Čudovito.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

Phantomeye ::

je pa zanimiva razlika, v knjigi se ga je lotil s ciljem v mislih (če sem prav razumel).

Tle je blo pa stila "just a prank, bro". In je šlo narobe - kar bo ryhenero pushnilo v vojno - če prej ni bila za.

Se mi zdi "ponesreči sprožil vojno" kr kul pristop k situaciji.

oo7 ::

Arrax je bil preveč živčen in razpizdil Vhagarja potem pa sta zmaja odigrala svoje.

Nikec3 ::

Meni je favourite karakter v seriji gladko Rhaenyra Targaryen. Zraven vseh teh "shoot first ask questions later" stereotipnih dedcev je prav fajn, da je neka oseba, ki vsaj poskuša malo taktično in z diplomacijo. Tole mi je všeč tudi, ker mislim da akcija nikoli ni bila močna točka GOT univerzuma.

Moj glavni problem serije je, da je prehitra, pa CGI mi standardno ni všeč. Za razliko od recimo Andor, kjer zadeve vizualno res štimajo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BT52 ::

Phantomeye je izjavil:

je pa zanimiva razlika, v knjigi se ga je lotil s ciljem v mislih (če sem prav razumel).

Tle je blo pa stila "just a prank, bro". In je šlo narobe - kar bo ryhenero pushnilo v vojno - če prej ni bila za.

Se mi zdi "ponesreči sprožil vojno" kr kul pristop k situaciji.


Hmm jaz sem tole interpertiral tudi tako. Ampak podzavestno se vidi, da se on igra z temnimi mislimi. Že prejšnjo epizodo, ko je resno pomislil, da bi brata poslal z ladjo nekam v 3 krasne, ko mu je sam izrazil željo. Enako vidim tukaj, da si on želi samo nestabilnosti in na nek način vojne.

BaTeMaN ::

BT52 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

je pa zanimiva razlika, v knjigi se ga je lotil s ciljem v mislih (če sem prav razumel).
Tle je blo pa stila "just a prank, bro". In je šlo narobe - kar bo ryhenero pushnilo v vojno - če prej ni bila za.
Se mi zdi "ponesreči sprožil vojno" kr kul pristop k situaciji.

Hmm jaz sem tole interpertiral tudi tako. Ampak podzavestno se vidi, da se on igra z temnimi mislimi. Že prejšnjo epizodo, ko je resno pomislil, da bi brata poslal z ladjo nekam v 3 krasne, ko mu je sam izrazil željo. Enako vidim tukaj, da si on želi samo nestabilnosti in na nek način vojne.


Ne... v knjigi..
Aemond ni imel namena slediti Lucarysu. Ena sester tiste Baratheon hčerke, ki jo je zaprosil Aemond, ga je provocirala in poniževala, če je poleg očesa izgubil tudi jajca in da upa, da bo njen bodoči mož vse dele telesa... zato, je šel za njim...

Vseeno, Daemon in Aemond sta oba zelo razgledana, inteligentna in super borca, ki želita vojno.
less then zero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaTeMaN ()

BaTeMaN ::

Zavedam se seveda, da knjigo pripovedujejo nezanesljivi pripovedovalci in glede na to da R.R.Martin še sodeluje in ima namen sodelovati pri TV adaptaciji je edina prava resnica serija in so knjige zgolj orientacijske narave.

Torej ravno nasprotno kot GoT :) :) :) .
Glede GoT pa se točno pozna sledeče: vse do četrte sezone je Martin napisal eno epizodo za vsako sezono in aktivno sodeloval. Leta 2022 je Martin rekel, da je bil med produkcijskim procesom zadnjih 4 sezon (začenši s 5. sezono) odtujen iz oddaje. Torej... točno takrat, ko se je začel padec in je Tyrion odprl usta samo še za kak vic o Varysovem tiču, o Unsulied tiču,.. in nasploh tičih... :), prej pa je drinkal wine and know things :) potem pa so samo sledili zapleti, ki nikoli niso šli nikamor (iz glave jih lahko zdajle naštejem preko 20...).

Pa tudi to nima veze... knjiga je knjiga, serija je serija.

Lahko pa seveda delamo primerjave - zdaj imamo morda dve leti časa. Osebno me najbolj moti mehčanje likov in njihova humanizacija. Treba je vedet, da je source materiala zelo zelo malo a vseeno. Laenor v knjigah je ubit (zelo verjetno za umorom stojita Rhaenyra in Daemon), v seriji mu fejkata smrt in pomagata pobegniti. Alicent nikoli ne izve za Song of Ice and Fire prerokbo in posledično na zadnje besede Viserys-a želi Aegon II na prestolu, ampak se brez tega z očkom odločita za to. Aemond namenoma ubije Lucerysa in mu iz trupla še izreže oči in jih podari al mami al bodoči ženi... sicer zgodovina se vedno piše skozi oči zmagovalca (oz. vodjo trenutnega režima). Morda pa je Laenor res fejkal svojo smrt pa tega niti Mushroom niti mojstri niso izvedeli, smo pa zato izvedeli mi - gledalci. Torej imamo 3 verzije random dogodka za kar lepo število ključnih fake history zadev. Ena od teh je tudi, da Aemondu ne glede kako smo videli zgodbo zadnje minute zadnjega dela prve sezone, nihče ne bo verjel, kar se je v resnici zgodilo novemu Kinslayer-ju. Vseeno vemo, da ne glede na to kakšen je bil Aemond, je vedno bil nekako načelen, večkrat omeni kaj je njegov "duty" tudi bratu "Aegon-u II".

Rhaenyra:
Everyone says Targaryens are closer to gods than to men.
But they say that because of our dragons.
Without them we're just like everyone else.


Viserys:
The idea that we control the dragons is an illusion.
They're a power men should never have trifled with.
One that brought Valyria its doom and if we don't mind our own histories it would do the same to us.
less then zero

oo7 ::

Kot kaže bo treba čakat več kot eno leto. S2 verjetno šele 2024 :(

Skyman ::

Kaj si ti mislil da bo po bozicu sezona 2? Ze da snemajo rabijo pol leta pa se pol leta obdelave.

oo7 ::

Skyman je izjavil:

Kaj si ti mislil da bo po bozicu sezona 2? Ze da snemajo rabijo pol leta pa se pol leta obdelave.



Ne vem kaj ti spet sanjaš nekaj o nekem božiču...

Ne da bo avgusta 2023.

Zakaj pri GOT niso rabili pol leta snemanja in pol leta obdelave ?

1 sezona april 2011
2 sezona april 2012
3 sezona marec 2013
4 sezona april 2014
5 sezona april 2015
6 sezona april 2016

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Lion29 ::

seveda so rabli... sam so zaceli snemat preden se je zakljuclo predvajanje na tv
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Lion29 je izjavil:

seveda so rabli... sam so zaceli snemat preden se je zakljuclo predvajanje na tv





Game of thrones

S01E01 18 april 2011
So1E10 19 junij 2011

Začetek snemanja druge sezone julij 2011 - snemali so 106 dni

S02E01 1 april 2012
S02E10 3 junij 2012

Začetek snemanja tretje sezone julij 2012

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Lion29 ::

ta tvoj komentar mi je blazno vsec oo7... pure facts... no room for debate! Nice!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Morison ::

Nehajta si mert kdo ima daljšega! Oba imata kratkega lulčka:))
Potem pa meni teži ena rit(Dupe), ko se pa tukaj preseravata dva lulčka pa nikome ništa.
Uničujeta celo temo že od samega začetka, to pa nikogar ne moti.
Dober, da je konec sezone in da bo mir vsaj eno leto, če ne več.
Itak pa ne verjamem, da bodo drugo sezono sploh zaključiti glede na tak kolaps, kot so ga naredili.

Skyman ::

oo7 je izjavil:

Skyman je izjavil:

Kaj si ti mislil da bo po bozicu sezona 2? Ze da snemajo rabijo pol leta pa se pol leta obdelave.

Ne vem kaj ti spet sanjaš nekaj o nekem božiču...


Ja pac vsi mislite da bo ze 2023 sezona 2....Danes to traja malo vec vsaj 1 leto wake up.

Bravo Morison +1

Nikonja ::

Pol pa sm izgleda eden od redkih ki mu je pun k... tega morbidnega nasilnega incestoidnega izdrkavanja v GOT, in mi iskreno ni jasno kje vi vidite razvoj karakterjev, ker vsi mal bolj normalni liki so mrtvi v roku 2-3 epizod.... pa nelogičnosti je kot dreka...
Zdj mi je jasno zakaj GOT ekipi LOTR ni všeč, seveda ker je LOTR diznijeva risanka v primerjavi z GOT-om.... ma ne vem, ta stari GOT mi je bil všeč ker je bil nekaj novega, to zdaj je samo neskončno kopiranje istega recepta, ker tudi če nisi prebral knjig zdaj lahko predvidevaš točno kaj se bo zgodilo...

Najbrž bom še gledal naprej ampak ne čutim niti polovico navdušenja kot v pričeakovanju starega GOT-a

Polda ::

Morison je izjavil:

Nehajta si mert kdo ima daljšega! Oba imata kratkega lulčka:))
Potem pa meni teži ena rit(Dupe), ko se pa tukaj preseravata dva lulčka pa nikome ništa.
Uničujeta celo temo že od samega začetka, to pa nikogar ne moti.
Dober, da je konec sezone in da bo mir vsaj eno leto, če ne več.
Itak pa ne verjamem, da bodo drugo sezono sploh zaključiti glede na tak kolaps, kot so ga naredili.


BT52 ::

Nikonja je izjavil:

Pol pa sm izgleda eden od redkih ki mu je pun k... tega morbidnega nasilnega incestoidnega izdrkavanja v GOT, in mi iskreno ni jasno kje vi vidite razvoj karakterjev, ker vsi mal bolj normalni liki so mrtvi v roku 2-3 epizod.... pa nelogičnosti je kot dreka...
Zdj mi je jasno zakaj GOT ekipi LOTR ni všeč, seveda ker je LOTR diznijeva risanka v primerjavi z GOT-om.... ma ne vem, ta stari GOT mi je bil všeč ker je bil nekaj novega, to zdaj je samo neskončno kopiranje istega recepta, ker tudi če nisi prebral knjig zdaj lahko predvidevaš točno kaj se bo zgodilo...

Najbrž bom še gledal naprej ampak ne čutim niti polovico navdušenja kot v pričeakovanju starega GOT-a


Umm? Zveniš, da ti je všeč JJ duo potem. Oprosti ampak opredeli, kateri karakter razen množične morilke Rhaenys nima upravičenega loka. Rhaenys karakter flip flopa od "i dont want it", "blood matters" do "go go girl" v eni epizodi. Ter očitno "nah nočem vojne in je ne bom poizkusila preprečit, čeprav sem imela šanso rešit kraljestvo pred propadom, ter negotovostjo vojne na obzorju".

Srednji anglosaški vek pa je bil poln enakih incestuidnih in ostudnih plemiških mahinacij. Martin je črpal inspiracijo prevsem iz tega, nekateri gotoki so bili celo nek tribute temačne preteklosti.

Podobna regija ampak za razliko povsem drugačna inspiracija od Tolkiena kateri črpal inspiracijo iz algosaškega mythosa, bajk, ter vere. Narava materijala očitno drugačna, ki privablja drugačen venn diagram gledalcev. Čeprav moviephile-i imajo generalno imajo radi obe zvrsti in ne pove, da je nekaj boljše od drugega.

BT52 ::

Skyman je izjavil:

oo7 je izjavil:

Skyman je izjavil:

Kaj si ti mislil da bo po bozicu sezona 2? Ze da snemajo rabijo pol leta pa se pol leta obdelave.

Ne vem kaj ti spet sanjaš nekaj o nekem božiču...


Ja pac vsi mislite da bo ze 2023 sezona 2....Danes to traja malo vec vsaj 1 leto wake up.

Bravo Morison +1


Plus jaz mislim, da so po 8 sezoni. Počakali na prave odzive v 1 sezoni, ter imeli veliki PAUSE knof ON. In manjhno mošnjo denarja seveda. Plus ne pomaga, da bo s02 očitno mogla obiskat več lokacij iz očitnih razlogov scripta, ker se zbira plemiške družine. Skratka potreba po večji logistiki, ter več CGI je vsekakor dodatna ovira. Če gre verjeti, da gre za povsem novo ekipo, ki se razširjuje in vse rabi čas, da zalaufa. Tudi GOT s01 je začel počasi in z nekaj manj lokacij z razlogom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

IgorCardanof ::

oo7 je izjavil:

Skyman je izjavil:

Kaj si ti mislil da bo po bozicu sezona 2? Ze da snemajo rabijo pol leta pa se pol leta obdelave.



Ne vem kaj ti spet sanjaš nekaj o nekem božiču...

Ne da bo avgusta 2023.

Zakaj pri GOT niso rabili pol leta snemanja in pol leta obdelave ?

1 sezona april 2011
2 sezona april 2012
3 sezona marec 2013
4 sezona april 2014
5 sezona april 2015
6 sezona april 2016


Smo snemalcem pustili, da je to lahko kar standard, da je ramzak med sezonami vec let. Zacel je GoT z zadnjo sezono in potem so sledile ostale seeije kar ena za drugo in sedaj je prakticno ze standard, da je med sezonami vsaj 1.5 leta razlike.

Zal se nismo uprli takrt, sedaj bomo pa moral to pozret.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

delavec44 ::

Corona je kriva :P

Skyman ::

Mal si preberite,007 da ne bos mislil da se bo GOT ponovil v 6 let 6 sezon.Jaz bi si tud zelel 1 sezono na leto samo kaj ceš.

https://hop.si/2022/10/30/zmajeva-hisa-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

yoco ::

Sem vzel čas in pogledal serijo. Me je kar presenetila. Nisem pričakoval, da mi bo kar všeč. Sicer je ene par glupih scen not, ampak ok ;(( Važno, da je Ramin Djawadi zoper naredil super muzko za serijo!
Zanima me, kako obsežna je knjiga Fire & Blood? Kako mislijo razvleči serijo na 4 sezone?

Lion29 ::

ni tolko obsezna....
in ja Djawadi je car!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

yoco ::

Lion29 je izjavil:

2 sezoni
in ja Djawadi je car!

A niso rekli, da imajo materiala za 4. sezone?

Lion29 ::

yoco je izjavil:

Lion29 je izjavil:

2 sezoni
in ja Djawadi je car!

A niso rekli, da imajo materiala za 4. sezone?



ja, sem popravil
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
««
10 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Wheel of Time (Tv serija) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9920060 (1290) oo7
»

Igra prestolov zmagovalec torrenta 2013, Iron Maiden niso priredili koncerta za pirat

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2711927 (9521) GamerBoy

Več podobnih tem