» »

Silo

Silo

Temo vidijo: vsi

kixs ::

Buttcrack:
procedura za ven, razen obleke, je neumna. Zakaj bi moral koga dezinficirat, ce gres v skodljivo/nezdravo okolje? Je pa pametna za nazaj notri.

Sigurno bo drugi silos cudno gledal kdo se seta in bodo hitro ugotovili za kaj se gre. Saj imajo verjetno vse identicno.

Okapi ::

Badwolff je izjavil:

Kaj pa je gora tega traka ? Je bil kak strup notri?

Strup je v zraku, ta trak je bil boljši in je dobro tesnil, pri drugih pa ni.

Vprašanje pa je, kako so v "nabavi" to vedeli. In kaj ve župan.

Mr.B ::

Da so naredili kot je po knjigi, no ok na prst.... Tisti ki so brali knjigoi vejo da je sedaj akcije za celo serijo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kuglvinkl ::

Okapi je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Kaj pa je gora tega traka ? Je bil kak strup notri?

Strup je v zraku, ta trak je bil boljši in je dobro tesnil, pri drugih pa ni.

Vprašanje pa je, kako so v "nabavi" to vedeli. In kaj ve župan.


Tako je, trak jo je resil. Trak, ki ga dobavi IT je designed to fail. Ker so ga zamenjal z dobrim (to je zgodba nekje na zacetku), je prsla ven iz obronkov.

Tiste fejk ptice so za to, da vsi ocistijo, ker hocejo pokazat, kolk je lepo, kar pa v resnici ni. Ker pa imajo IT trak, guznejo right on time.

Lahko vam povem, kam bo sla :).
Your focus determines your reallity

kixs ::

Ni treba. Mi ugibamo na slepo :lol:

Okapi ::

To s ciscenjem je bolj za lase privleceno. Kot prvo, ni videti, da bi slika postajala cedalje slabse vidna. Se pravi, zakaj sploh cistiti? Kot drugo, zakaj cistiti, ki ugotovis, da kamera ne kaze resnicne slike?

Pithlit ::

oo7 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Se pravi do nadaljnjega gre tema na ignore. K grem stavit da se ne boste znali zadržati. :))



Koliko časa bi se pa morali zadržati od izida epizode ? 1 uro, 5 ur, 12 ur 1 dan ?

Zaradi mene lahko takoj blekneš. Dok ne pogledam pač ignoriram temo. Ker mi je jasno da nekateri imate fetiš na spoilanje.
Life is as complicated as we make it...

Mr.B ::

Okapi je izjavil:

To s ciscenjem je bolj za lase privleceno. Kot prvo, ni videti, da bi slika postajala cedalje slabse vidna. Se pravi, zakaj sploh cistiti? Kot drugo, zakaj cistiti, ki ugotovis, da kamera ne kaze resnicne slike?

Tisti ki gledajo, vključujoč tisti ki bodo še šli ven, ne vedo da je tisto kar prikazuje vezir fake.
Med ženo bivšega šerifa in šerifom je minilo 3 leta, in drevo je tam samo da je zeleno.
Ona pa ve, da je slika fake, zato tudi ne čisti.
Pač psiha biti zaprt celo življenje v sivini in gledati umazano sliko, nakar...

Trak, so pa v knjigi jasno povedali, kot da je namenjen da razpade.

Namig : zadnja dva dela je mahal s ključkom 18. zaključek pa sedaj vidite vizualno, če niste brali knjig.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

delavec44 ::

Pa saj so knjigaši v tej temi že po prvem delu spojlali, da so zunaj vsi mrtvi in da je display fake. Bi bilo sicer bolje to ugotoviti v zadnjem delu serije pa kaj čmo.

Mr.B ::

e

delavec44 je izjavil:

Pa saj so knjigaĹĄi v tej temi Ĺže po prvem delu spojlali, da so zunaj vsi mrtvi in da je display fake. Bi bilo sicer bolje to ugotoviti v zadnjem delu serije pa kaj Ämo.

Saj sem omenil, da imam malo problema ker sem prebral knjigo... Ampak v knjigi in v nadaljevanki je jasno povedan da borea malo ljudi ve za resnico.
V končni fazi je bilo bralcu knjige jasno napisano takoj ko je šel šerif ven, tu so pa to vlekli do konca.
V Bistvu bodo , ker to še ni konec prve knjige, sedaj imeli celo drugo serijo, akcijo. AKcijo, pač preberite prvo knjigo ali počakajte izid druge sezone...

Sedaj pa pride ven druga sezona foundation. Jaz sem začel brati sedaj trilogijo. Bom verjento imel spet probleme
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Badwolff ::

Ampak cene bi bilo fake displaya... Kaj bi bilo drugave? Nben ne bi hotel ven, ker bi zgledalo vse mrtvo in komot ni fentali unih par, ki so šli ven. V bistvu je bila smrtna kazen.

Ampak če sem prav zastopil, tam ni bilo trupel šerifa in žene. Kaj se je zgodilo z njima? Torej nista umrla? Čeprav hočejo s trakom povedat, da sta...

Mr.B ::

e

Badwolff je izjavil:

Ampak cene bi bilo fake displaya... Kaj bi bilo drugave? Nben ne bi hotel ven, ker bi zgledalo vse mrtvo in komot ni fentali unih par, ki so ĹĄli ven. V bistvu je bila smrtna kazen.

Ampak Äe sem prav zastopil, tam ni bilo trupel ĹĄerifa in Ĺžene. Kaj se je zgodilo z njima? Torej nista umrla? Äeprav hoÄejo s trakom povedat, da sta...

Da v knjigi in filmu sta.
V nadaljevanki se spotakne ob truplo šerifa, in mu položi šeriško značko.
Takrat je tudi jasno izrečeno "she knows" in začne s "ključem" številka 18 bežati ...

Potem ko pa prestopi na vreh, se vsebina na vizirju spremeni, ker ni podatkov in vidimo dejansko pravo sliko in ostale silose...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

delavec44 ::

Ni podatkov ali župan izklopi fake display? Ker nekaj časa kaže zelenje tudi, ko pride čez hribček. Meni zgleda kot nek overlay, ki lahko generira real-time fake slike glede na vir iz vizirja.

kixs ::

WiFi ne vlece vec :lol:

darkolord ::

Badwolff je izjavil:

Ampak če sem prav zastopil, tam ni bilo trupel šerifa in žene. Kaj se je zgodilo z njima? Torej nista umrla? Čeprav hočejo s trakom povedat, da sta...
Fejk ekran v vizirju je kazal, kot da tam ni trupel. Zato se je spotaknila ob truplo in ga tudi zatipala, v vizirju ga pa še vedno ni bilo videti.

Tsunamii ::

Ko pokaže druge silote .. niso vsi nekam majhni napram temu kar vidimo v notranjosti? In orenk skupaj...?

Mr.B ::

delavec44 je izjavil:

Ni podatkov ali župan izklopi fake display? Ker nekaj časa kaže zelenje tudi, ko pride čez hribček. Meni zgleda kot nek overlay, ki lahko generira real-time fake slike glede na vir iz vizirja.

Baj če boš prebral knigo, napišejo da računalnik nima podatka, oziroma ne predvideva da boš šel čez hrib, ergo nima ničesar za generirat...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

delavec44 ::

Knige res ne berem, lahko da je serija malce drugačna. Tu je prikazalo lepo sliko za nekaj časa, ko je šla čez hrib. Na 41:20. FOV zgleda precej velik.
Potem pa scena z županom in ključem, posledično fake slika izgine. Mogoče v S2 zvemo kaj je naredil.

ps. Stala je pa pri miru v obeh scenah, tako da teorija o WIFI ne drži :D

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

A je župan vedel za tista vrata tam dol ? A se je samo meni zdel malo začuden, ko mu je to Rebeka omenila ?
Ključ z rdečim obeskom 18 ? :|

Zdaj pa dolgo čakanje na drugo sezono :8)

kixs ::

delavec44 je izjavil:

Knige res ne berem, lahko da je serija malce drugačna. Tu je prikazalo lepo sliko za nekaj časa, ko je šla čez hrib. Na 41:20. FOV zgleda precej velik.
Potem pa scena z županom in ključem, posledično fake slika izgine. Mogoče v S2 zvemo kaj je naredil.

ps. Stala je pa pri miru v obeh scenah, tako da teorija o WIFI ne drži :D


Lahko pa je vizirju baterije zmanjkalo...

DarkSite ::

Nikec3 je izjavil:

Jaz sem s knjigami končal na tej točki, kjer se je sezona zaključila. Torej, screen je realen, pogled iz čelade je fejk ali kako zdaj? In zakaj bi sploh tale screen z pticami in travniki obstajal? Kakšna je sploh korist tega?


Obleka te itak ubije in prizor iz celade je fake. To jst gledam kot na to, da ti prikazejo zadnje lepe prizore predno te pobere. Torej da si happy in miren predno gres :D

Kar me sedaj zanima:

1) Ali obstaja komunikacija med silosi. Torej ali šefi med seboj komunicirajo.

2) Lahko, da je bil ta 18 silo dokaj normalen. Lahko, da so ostali bolj agresivni. In lahko se zgodi, da ko enkrat ostali silosi ugotovijo, da nekdo šeta odzunaj bodo šli v napad oz po resourse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DarkSite ()

fulk ::

delavec44 je izjavil:

Knige res ne berem, lahko da je serija malce drugačna. Tu je prikazalo lepo sliko za nekaj časa, ko je šla čez hrib. Na 41:20. FOV zgleda precej velik.
Potem pa scena z županom in ključem, posledično fake slika izgine. Mogoče v S2 zvemo kaj je naredil.

ps. Stala je pa pri miru v obeh scenah, tako da teorija o WIFI ne drži :D


Zato pa sem že nekje v začetku zapisal, da maska kot je v seriji je slab dizajn. V knjigi oz. kot si je avtor zamislil, je dosti bolj logična. Če te zanima kako naj bi zgledala, poglej si kak book cover od Woola.

DarkSite je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Jaz sem s knjigami končal na tej točki, kjer se je sezona zaključila. Torej, screen je realen, pogled iz čelade je fejk ali kako zdaj? In zakaj bi sploh tale screen z pticami in travniki obstajal? Kakšna je sploh korist tega?


Obleka te itak ubije in prizor iz celade je fake. To jst gledam kot na to, da ti prikazejo zadnje lepe prizore predno te pobere. Torej da si happy in miren predno gres :D

Kar me sedaj zanima:

1) Ali obstaja komunikacija med silosi. Torej ali šefi med seboj komunicirajo.

2) Lahko, da je bil ta 18 silo dokaj normalen. Lahko, da so ostali bolj agresivni. In lahko se zgodi, da ko enkrat ostali silosi ugotovijo, da nekdo šeta odzunaj bodo šli v napad oz po resourse.


Sprašuješ po spoilerjih, žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fulk ()

Okapi ::

Tsunamii je izjavil:

Ko pokaže druge silote .. niso vsi nekam majhni napram temu kar vidimo v notranjosti? In orenk skupaj...?

To je tudi meni padlo v oči. Od znotraj so večji kot od zunaj.;)

fulk ::

Grafični oblikovalci so najbrž zafukali CGI.

DarkSite ::

Verjetno so taki silosi pred vsakim večjim mestom.

Ne vem, zakaj so se sploh omejili s prostorom in nekimi pravili. Lahko bi nonstop kopali naprej, horizontalno, tunele, itd.. Civilizacija bi se lahko komot naprej razvijala pod zemljo. Ampak ok, je pač serija.

Nikec3 ::

Okapi je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Ko pokaže druge silote .. niso vsi nekam majhni napram temu kar vidimo v notranjosti? In orenk skupaj...?

To je tudi meni padlo v oči. Od znotraj so večji kot od zunaj.;)

Mah ne vem no, stvar perspektive. Meni se zdi dokaj sorazmerno s tem, kar vidimo na stpnišču znotraj silosa.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

fulk ::

No, po ogledu vidim, da res niso toliko falili. Skala je tam tam.

Bolj so mi smešne luči v izhodnem hodniku. To je inženirski fail. Kdo pa jih bo popravljal po tolikih stoletjih?
Mogoče bodo prešli iz "cleaning" na "repair" :))

DarkSite ::

Mal sem pozabil, kako so ze ugotovili, da so trakovi zanic? Zakaj je tista sla po 20letih ven iz stanovanja. Kako je ugotovila za trakove?

fulk ::

Pizdarija, tudi jaz se ne spomnem več vseh teh detajlov.
Določene scene pa so mi ostale zabetonirane v spominu.
Všeč mi je recimo bilo, da silo ni gospodarsko mrtev, ampak ima svojo industrijo, proizvodnjo, ki bo igrala vlogo kasneje v zgodbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fulk ()

BT52 ::

OPA Rebeca ubije vlogo. Kot sam bralec knjige dobro presenečenje. Introventirane osebe ni lahko odigrat, brez da postane "dolgočasna".

Tudi avtor knjige je rekel, da bo šov v nadalnje v velikih detajlih odstopal od knjig. V smislu povedat podobno pa vendarle malce drugačno zgodbo (POV spremebe si predstavljam, kot z Billingsom v tej sezoni). Ker hočejo ostat kreativni. Ampak je poudaril, da bodo delali na karakterjih, ter njivovih odločitvah. Zgleda povsem oldshool cool pristop. +1

LINK intervjuja:
Cool dude, kateri prodaja knjigo v lastni režiji in je rekel založnikom Fju. Jaca do stropa. hehe

Drugi najboljši karakter je ta pijanc od trenutnega ITjevca. XD Ga rad cuka huh? Kakorkoli igralec ubije vlogo. Kak je on prišel do vodilnega USBja LOL Zgleda je priročnen zvod v primeru, če rabi 18 Silos neko spodbudo z strani njegovih nadrejenih (domnevam seveda, ker je tole kar v stilu tega sveta).

Tretji najboljši lik pa je Sims. Madona toliko dvoliočnosti hehe. Pa par okusnih zabijanj je ponudil Jesiki. Smešno kako govori cele epizode silos to silos ono. Potem pa ne more preko svojega ega in prioritizira svojo ženo. SIMP Sims. XD

Najbolj ironično vsega tega šmorna kako vsak sloj misli, da je najpomebnejši. Paralele paralele vsepovsod.

O tehniki epizode z servisom turbin pa je en velik LOL. Niso imeli kakega mehanika zraven (kej je še kak inženir), da bi rekel to je bulshit. Vsaj okostje je bilo prisotno za dobro devetko, drugače daleč najslabša epizoda.

joze67 ::

"Malo" pozno odgovarjam, ampak sem pač šele sedaj pogledal.

matobeli je izjavil:

Ampak po izračunu ga mora imet vsak. Če en par nima dveh, mora drug par imet 4. In če bi imel vsak par najmanj 2 otroka, pol dovoljenje za otroka ne bi bilo nič posebnega.

Par sicer mora imeti v povprečju 2,1 otroka (ali nekaj takega), ampak v zaprtem sistemu z močno omejenimi viri moraš delati bolje kot to. Standarno deviacijo moraš držati v bistveno ožjih mejah. Napake (številčna generacija, redka generacija) je s silosom za naslednjih 70 let. Preden forumski darwinisti pridejo z idejo samouravnavanja - tako nihanje v zaprtem sistemu lahko hitro pripelje do katastrofalnega padca populacije, silos pa potrebuje toliko in toliko ljudi, da sploh funkcionira. Čeprav se zdi, da bi Julliette lahko sama vzdrževala nekaj nadstropij... :P

Kontrola rojstev omogoča po eni strani načrtovanje (ne več kot dovoljeno), po drugi strani je v človeški naravi, da prioritiziramo redke dobrine. Tako se bo par tudi v težkih časih odločil za otroka, če bo zanj zaprošen (oz. "loterija"), ker ... kdaj pa? Tako lahko silos precej zanesljivo uravnava navzdol in navzgor, do par posameznikov/obdobje natančno.

Bolj zanimivo je, da osrednjega dela silosa - turbine - niso v osnovi naredili podvojenega. Ali pa da nimajo remonta na 10 let, pa vsi poznajo postopke.

Mimogrede, vsak, ki ga pošljejo čistit, odnese nekaj materiala (obleko, meso, ...) in sistem na dolgi rok izgublja.

Okapi ::

joze67 je izjavil:



Mimogrede, vsak, ki ga pošljejo čistit, odnese nekaj materiala (obleko, meso, ...) in sistem na dolgi rok izgublja.

Saj verjetno ni povsem zaprt sistem. Pridelujejo rastline in če v sistem prihaja voda in zrak, je materiala celo vedno več. Pa tudi rudnik imajo.

joze67 ::

Ja ravno včeraj šel v knjigi mimo tega dela. Rudnik mineralov, nitritov in seveda naftni vrelec, ki daje diezel za generator. Ni da ni.
Rastline so sicer (lahko) del zaprtega sistema: Tole je ekstremno, ampak cel silos bi lahko bil in naj bi bil skoraj taka zadeva.

fulk ::

No saj sem rekel. Silos ne laufa samo na zaloge, ampak ima lastno proizvodnjo.

delavec44 ::

Kaj vsak silos ima svoj rudnik? Kaj če se prekopljejo do drugih?

sfaljk ::

V knjigi je pisalo, da imajo pravilo, da lahko kopljejo samo dol, ne levo, ne desno.

Pithlit ::

delavec44 je izjavil:

Kaj vsak silos ima svoj rudnik? Kaj če se prekopljejo do drugih?

Ja, pa naftno vrtino tudi.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Geološko gledano tam, kjer je nafta, praviloma ni tudi železa ali kakšne podobne rude.

BT52 ::

Ma po mojem (sem pozabil, če je bilo v prvi knjigi) si silosi med samo delijo resurse.

Pithlit ::

Sam na spojlerje dejte pazit no. Nismo vsi knjig brali.
Life is as complicated as we make it...

garamond ::

A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

kixs ::

Do druge sezone bos ze itak vse pozabil...

kuglvinkl ::

Ne spoilat. Odprite si novo temo s knjigo. Eni pac ne berejo...
Your focus determines your reallity

Leko ::

DarkSite je izjavil:


Kar me sedaj zanima:
1) Ali obstaja komunikacija med silosi. Torej ali šefi med seboj komunicirajo.

A niso bila omenjena neka vrata na dnu silosa? Kaj pa, če se tam dogajajo kakšni prehodi.
Pa voda na dnu silosa to tudi nič ne razložijo? Lahko da je to kakšna povezava med silosi?

kuglvinkl ::

Tale prva sezona je en tak precej majhen detalj v zgodbi, do kjer sem prisel sedaj, to je 70% druge knjige.

Z lahkoto je tole deset sezon...
Your focus determines your reallity

fulk ::

Že, ampak pol bo bolj v stilu TWD, ki se bo vleklo v nedogled.

oo7 ::

Na drugo sezono bo treba čakati še dlje...

Filming for Silo season 2 is currently on "indefinite hiatus" amid the ongoing writers' and actors' strikes.

https://www.gamesradar.com/silo-season-...

AtaŠtumf ::

Razlogi zakaj čistijo:

1. Ker vidijo odlično sliko in verjamejo, da bodo ostali tudi videli to lepoto.

2. Ker so zmanipulirani od IT guya, celo reče jim nekaj v smislu, lahko čistite, samo ne moremo vam preprečiti, da ne bi.

3. Ker so vsi pred njimi čistili in nočejo biti črna ovca.


Sicer je pa zanimiva zadeva pri tem Silosu, kako ljudje avtomatično dajemo neko pomembnost nekomu, ker ima nek naziv, večina nas je mislila, da je šef silosa županka ali sodnica, vbistvu je pa IT guy šefe Silosa, še več fotr od Običajneža je bil čistilec, pa je imel zelo veliko moč v sames silosu.



ps: Drugače pa vse tole je fikcija in vprašanje, če bi folk v RL resnično šel čisiti neko kukalo, pa če še dodam to, v sami seriji večina ljudi ne ve, kaj je to kamera, CGI ipd. zadeve.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

Okapi ::

AtaŠtumf je izjavil:

Razlogi zakaj čistijo:

1. Ker vidijo odlično sliko in verjamejo, da bodo ostali tudi videli to lepoto.

Če so tako neumni, da takoj ne ugotovijo, da je slika, ki jo notri vidijo na zaslonu, ponarejena. Logično bi bilo, da bi recimo s prstom po prašnem objektivu napisali FAKE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

AtaŠtumf ::

fulk je izjavil:

Že, ampak pol bo bolj v stilu TWD, ki se bo vleklo v nedogled.


Same knjige se kar dogajajo in ni ravno veliko fillerjev, v sami tv seriji smo nekje okrog polovice prve knjige ali še manj, je že nekaj časa od tega, kar sem to bral, pa tudi kar nekaj manjših in večjih sprememb je v primerjavi s samo knjigo.

Okapi je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

Razlogi zakaj čistijo:

1. Ker vidijo odlično sliko in verjamejo, da bodo ostali tudi videli to lepoto.

Če so tako neumni, da takoj ne ugotovijo, da je slika, ki jo notri vidijo na zaslonu, ponarejena.


Oni mislijo ves čas, da gledajo resnično živo sliko in da sama živa slika v silosu ne pokaže ptičev, barv itd., pač pa, da je umazana črno bela slika, kjer se ne vidijo ptiči, drevesa itd.

Sama slika, ki jo vidijo v obleki je pa lepa, čista itd.

Sam koncept CGI, kamere, editiranih posnetkov je običajni populaciji tuj.


IMHO je una dezinfekacija mišljena tudi za preklop med živo sliko in editirano sliko iz obleke, da enostavno ne opazijo, da slika, ki jo vidijo ni več ista, kot je bila prej.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Altered Carbon (Tv serija 2018-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10020737 (9971) DamijanD

Več podobnih tem