» »

Delo od doma počasi zamira

1 2
3
4

5ygmq ::

Kresnik je izjavil:

Najprej ti rečejo, da če ti kaj ni prav, lahko daš odpoved, potem res daš odpoved in se začne jok in stok in pasivna agresija, kako si zloben, pa kako ti je vseeno za firmo.

Hmm, če se ima resnično (in ne samo forumsko-teoretično) tolikšen vzvod, da firma trpi, če se iz domnevne zlobe da odpoved, izgleda, da je vzvod potrebno pravilno uporabljati v obojestransko zadovoljstvo...

Res je pa možno, da se kakšna 'štacuna' tudi zapre v 6 mesecih po odhodu, je možno!

PS: Saj je že jasno, da gre tudi ta profil rogate krastače kmalu na forumsko pokopališče? :D

Goran's Blog ::

Se strinjam, da se lažje zmeniš če sediš eden zraven drugega tečejo bolj informacije, vsaj mi se pogovarjamo o problemih, rešitvah...Če si od doma ni tega.

Moe_Lester ::

Mi se tudi pogovarjamo o problemih in rešitvah, pa smo v različnih časovnih pasovih, od Avstralije do ZDA.

Lahko mogoče kdo napiše kak praktičen primer tega, kako boljše teče komunikacija v pisarni.

Kresnik ::

Kresnik je izjavil:

Najprej ti rečejo, da če ti kaj ni prav, lahko daš odpoved, potem res daš odpoved in se začne jok in stok in pasivna agresija, kako si zloben, pa kako ti je vseeno za firmo.

Hmm, če se ima resnično (in ne samo forumsko-teoretično) tolikšen vzvod, da firma trpi, če se iz domnevne zlobe gre proč, izgleda, da je vzvod potrebno pravilno uporabljati v obojestransko zadovoljstvo...


Ma, tule sta bolj dve stvari:

Prva je ta, da veliko firm skoraj nikjer nima neke redundance, ampak delajo na skoraj maksimumu ali celo nad maksimumom FTEjev. Potem pa eden gre, in se jim sesuje skoraj cel sistem, ker v dveh mesecih odpovednega skoraj nikoli ne najdejo nobenega (saj veš kako gre ponavadi, 5+ let izkušenj, plača za juniorja, pa 5/5 dni v pisarni). In čeprav se na dolgi rok ne pozna, probajo nekaj, da ne bodo kak mesec dihali na škrge.

Drug, soroden problem pa je tudi v tem, da so najboljši strokovnjaki najmanj pogrešljivi, hkrati pa najlažje najdejo alternativo drugje. In tako ti bodo prvi ušli, če začneš delat neumnosti.

Lani je bil tak primer. Kolega dela v firmi, kjer je šef, kljub negodovanju, ukinil delo od doma. "Da ste mi vsi v pisarni, ne bo več tega zabušavanja od doma zdaj, če vam kaj ni prav, pa si najdite službo drugje."
Potem pa surprised Pikachu face, ko je v dveh mesecih izgubil za dve ekipi ljudi. In to ta boljših.

Moe_Lester ::

Drew Houston (Dropbox) ima precej za povedati čez take šefe :)

https://www.businessinsider.com/remote-...

"If you trust people and treat them like adults, they'll behave like adults. Trust over surveillance,"

Kresnik ::

Goran's Blog je izjavil:

Se strinjam, da se lažje zmeniš če sediš eden zraven drugega tečejo bolj informacije, vsaj mi se pogovarjamo o problemih, rešitvah...Če si od doma ni tega.


Pri nas ima, če ni sklican sestanek, 3/4 pisarne gor slušalke in glasbo ko delamo. Tista četrtina, ki ostane, so zanimivo skoraj vsi 45+. Eden od njih je imel skoraj meltdown, ko je ugotovil, da sta dva moja kolega imela debato na Team-chatu, kljub temu da sta sedela 4 metre stran.

Moe_Lester ::

Eden od njih je imel skoraj meltdown, ko je ugotovil, da sta dva moja kolega imela debato na Team-chatu, kljub temu da sta sedela 4 metre stran.


Ko sem delal v pisarni je bila to redna praksa. Ni razloga, da bi motil nekoga med delom, če lahko na IM napišeš kaj te teži in počakaš, da ima sodelavec čas odgovoriti.

Kresnik ::

Moe_Lester je izjavil:

Eden od njih je imel skoraj meltdown, ko je ugotovil, da sta dva moja kolega imela debato na Team-chatu, kljub temu da sta sedela 4 metre stran.


Ko sem delal v pisarni je bila to redna praksa. Ni razloga, da bi motil nekoga med delom, če lahko na IM napišeš kaj te teži in počakaš, da ima sodelavec čas odgovoriti.


Se strinjam. Ima en kup prednosti, tudi to da imaš zadevo zapisano avtomatsko, in lahko samo pogledaš zgodovino, če spet rabiš. Ampak nekdo, ki je vajen delat v skupni pisarni 25 let pred COVIDom, pa se včsaih malo težko prilagodi.

bciciban ::

Te so najbolše. Sem imel sodelavca v prejšni službi, 1 leto je pizdil in se hodil pogovarjat s šefi, da naj zrihtajo določene zadeve.
Vedno so ga izigravali, češ saj samo pizdi kam bo pa šel itak smo mi najbolši. No potem je pa prinesel odpoved v kadrovsko, je pa tehnični prišel na vrat na nos z dopusta, da se pogovorijo. No seveda se niso imeli kaj pogovarjat in je človek čez 2 mesca zaključil.

Kasneje pa je še konkurenca kamor je šel delat speljala eno pomembno stranko, ker so z njim dobili potrebne kompetence. Meni je šlo ob vsem skupaj samo na smeh in nekaj mesecev kasneje sem še sam odšel.

Mato989 ::

Zmajc je izjavil:

Za mikro podjetja z 3-7 zaposlenimi je za moje pojme optimalno da delo vsaj par dni na teden poteka on site. Vseeno se hitreje in lažje zmeniti če sodelavci sedijo en zraven drugega.


To je samo če so sodelavci se nesposobni zmenit na daljavo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

dronyx je izjavil:

Jaz vidim delo od doma kot problematično. Te, ki delajo od doma težko prikličeš na telefone, sestanki s temi so zelo oteženi, saj se je potrebno usklajevati, kdaj so vsi tu. Seveda se to da izpeljat prek raznih AVK, ampak to ni isto, kot če se z nekom dobiš v živo. Delo od doma so začeli številni izkoriščati. To, da se nekdo prek računalnika registrira od kdja do kdja je delal ne pomeni nič, saj se ne vidi, kaj je dejansko naredil, poleg tega to lahko nateraš otroke ali babice da poklikajo. Tisti, ki so v službi na lokaciji, so zaradi teh bolj obremenjeni, saj morajo za njih početi vse, kar je potrebno fizično naredit.
Pri meni je obratno, od doma vedno na voljo na lokaciji pa tok skacem okoli da me ljudje marsikaj ne morejo na Teams priklicat :)

In ja tudi na delovnem mestu je 80% interakcij preko Teams, ker imam pac vec interakcij izven ekipe kot z ekipo, to je sicer najbrz odvisno od narave dela.

Definitivno pa sem zagovornik da v IT vsaj kak dan, raje dva, mora biti na lokaciji zaradi "mimogrede brainstorminga" ki se zgodi nenacrtovano in iz katerega nastane cel kup dobrih nacrtov in dizajnov.

Ampak da je vsak dan, pa pade produktivnost ce ni locenih pisarn. In glavnino firm ki ukinja delo od doma nima locenih pisarn ampak so open flori ali pa big pisarne z 10+ ljudi (kar ni nic kaj bolje kot open flor).

Aja pa za delo na lokaciji bi delovni cas moral biti kako uro krajsi kot od doma, da bi pokril vse kolobocije z rihtanjem in prihodom na delovno mesto. No to mi je glavni issue dela na lokaciji, se bolj kot slabe pisarne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bciciban ::

Če je malo večja firma, Folk sedi po 30ih pisarnah čez več stukov.
Pol pa jih išči naokol.

Pa seveda so po kakih sestankih...

Tako da na koncu napišeš na chat pa ti bo odgovoril ko bo utegnil.

Telefona na mizi pa nimam že vsaj 5 let. Na mobilca pa lahko preštejem klice na prste ene roke. Enostavno ni potrebe, so drugi boljši načini.

Goran's Blog ::

Kresnik je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Se strinjam, da se lažje zmeniš če sediš eden zraven drugega tečejo bolj informacije, vsaj mi se pogovarjamo o problemih, rešitvah...Če si od doma ni tega.


Pri nas ima, če ni sklican sestanek, 3/4 pisarne gor slušalke in glasbo ko delamo. Tista četrtina, ki ostane, so zanimivo skoraj vsi 45+. Eden od njih je imel skoraj meltdown, ko je ugotovil, da sta dva moja kolega imela debato na Team-chatu, kljub temu da sta sedela 4 metre stran.


Sej odvisno od narave dela, to so verjetno programerji ?
Jaz ko sem v službi smo s sedelavci 2 metra stran tako, da ne potrebujemo sestanku in jajc se sproit zmenimo. Ko je potrebno z drugimi oddelki pa ja so sestanki preko Temasov.
Če delamo od doma pa se itak tudi mi preko Temasov menimo.

Dario25 ::

Hecno je gledati komentarje kjer se meče vse v enak koš, to govori o objektivnosti in razumevanju kako deluje svet. Skratka porazno razmišlnjanje.
Tko kot mi nekdo reče da je Iphone najboljši, ali pa da je BMW najboljši. Ko pa vprašaš take ljudi da ti definirajo najboljši pa se ustavi ker ne vejo kaj sem jih sploh vprašal.

Tko da ne sodi nekomu če ne poznaš okolnosti itd...
Tako da je delo od doma oboje ja in ne odvisno od X faktorjev
Ali je lahko delo od doma bolj efektivno, ponovno spet odvisno od X faktorjev in so tudi okolnosti take kjer je brez dvoma bolj efektivno in obratno.

Tko da dokler ne bomo razmišljali tako da je ok če uporabljaš Android ali Iphone tvoja odločitev in ti veš zakaj je tebi boljši, poudarek na tebi!

Me pa zanima če je kje podatek, koliko služb bi dejansko lahko delali od doma in koliko je to ljudi v številkah, koliko vozil, koliko manj zasedenih parkirišč, poslovnih stavb itd...

Lp

Kresnik ::

Goran's Blog je izjavil:

Kresnik je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Se strinjam, da se lažje zmeniš če sediš eden zraven drugega tečejo bolj informacije, vsaj mi se pogovarjamo o problemih, rešitvah...Če si od doma ni tega.


Pri nas ima, če ni sklican sestanek, 3/4 pisarne gor slušalke in glasbo ko delamo. Tista četrtina, ki ostane, so zanimivo skoraj vsi 45+. Eden od njih je imel skoraj meltdown, ko je ugotovil, da sta dva moja kolega imela debato na Team-chatu, kljub temu da sta sedela 4 metre stran.


Sej odvisno od narave dela, to so verjetno programerji ?
Jaz ko sem v službi smo s sedelavci 2 metra stran tako, da ne potrebujemo sestanku in jajc se sproit zmenimo. Ko je potrebno z drugimi oddelki pa ja so sestanki preko Temasov.
Če delamo od doma pa se itak tudi mi preko Temasov menimo.


2 podatkovna analitika, dva campaign managerja, 3 produktni, dva koordinatorja za online trg in en šef (ne od vseh). Programerji so skupaj z ostalim ITjem cca 100km stran.

SmeskoSnezak ::

Res ne mores primerjati amerike, kjer skorajda ni pomoci in zascite zaposlenih z eu/slovenijo. Sploh pa kdo veruje bloombergu? Kje so dejanske verodostojne analize narejen? Novinarji so placani da lajnajo po nareku, da cimvec ljudi pade na foro...

Cisco nic ne narekuje delo od doma.
Atlassian tudi ne narekuje dela od doma.
Pa se najde dosti vec in se vecje firme, ki ne forsirajo in mecejo peska v oci narodu.
@ Pusti soncu v srce... @

Nikonja ::

Jaz iskreno ne vidim problem pri delu od doma, če imaš določeno stvar za naredit in jo narediš, a je res pomembno kje si jo fizično naredil???

Šefom je mogoče mal težje ker ne vidijo kdo se pol dneva čoha kdo pa dela 10 ur kot idiot, ampak zato obstaja hibridno delo (kot ga sam imam) kje imamo določeno 50% pisarna/delo od doma. In to mi paše, včasih se zaželim soddelavcev in praznega klepetanja ob kavici, ampak tudi kakšne hitre izmenjave informacij katera je prekomplicirana via Skype/Teams...., včasih mi pa bolj paše mir doma kje sm mogoče mal bolj skoncentriran in produktiven ker je manj tistih zunanjih motečih faktorjev.

Moe_Lester ::

Šefom je mogoče mal težje ker ne vidijo kdo se pol dneva čoha kdo pa dela 10 ur kot idiot


A je to pomembno?

Ok, razumem, da ni najboljše, če ti ljudje delajo 10 ur kot idioti, ampak tudi za to obstajajo varovalke. Še vedno pa ne razumem zakaj je problem, če nekdo delo naredi v 3 urah.

LukiYo ::

IgorCardanof je izjavil:

Ko se dela od doma, sodelavci ze ob dveh ne odpisejo vec, za odgovor rabijo vec casa, etc.

Sam sem zmozen samokritike in ne bom lagal, je jasno da v pisarni nardim vsaj 2x vec.


Jaz v povprečju prispevam 200 vrstic kode na dan. Šef je naredu statistko in je ugotovu, da sudelavc, k kao dela od doma, doda pazi to "minus 20 vrstic kode" na dan! Plus javi se mi ne na GSM telefon takoj, ker kao skos neki razmišlja. Enkrat sem šu mim, k sm bil na bolniški pa sem ga vidu na balkonu perilo zlagat. Nou mi nben govoru, da kdo dela več od doma od mene!!

Kripto mesi ::

Rabijo enega, da tvoje zablode briše, zato ima -20 vrstic kode na dan. Še več sranja spiši, da bo imel sodelavec več za delat.

Lonsarg ::

Po mojih videvanjih tisti ki je že tako priden, je doma priden še bolj (ponavadi zaradi več produktivnosti zaradi miru) ali vsaj enako. Tisti ki pa je že tako manj delaven pa je doma zelo velikokrat še slabše.

Prav rešitev je seveda strogi pogovori s strani šefov pri takih posameznik in po potrebi odpuščanja. Ampak šefi so navadno pusiji, ki si niti odpuščat ne upajo in je pol lažje delo od doma ukinit da kao rešijo problem, v bistvu ga pa v splošnem povečajo, edin za pa slabih posameznikov problem omilijo. Ravno za tiste ki ni bili itak za odpustit (jaz bi jih takoj 33% odpustil v naši firmi in garantiram da bi produktivnost padla zgolj za 5%).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Senior Dev ::

5 teambuildingov letno in 80% dela na lokaciji je prava pot do uspeha. Če prav razberem graf dela trenutno izključno remote manj kot 5% vseh zaposlenih. Večinoma gre za sužnje tujih korporacij, ki delajo po 10 ur dnevno in jim korporacije nastavijo plačilo, ki je za dano državo še dovolj stimulativno. Skratka novodobni sužnji.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Jnou ::

Ali ima kdo idejo kako sploh iskati službo, ki ponuja delo od doma? Portali ala Optius, mojdelo, Zavod za zaposlovanje ne ponujajo filtriranja po delu on site/od doma, iščeš lahko le po regijah, torej bi moral preiskati vse oglase po celotni Sloveniji, če se kje skriva kakšen za delo od doma kar je pa zelo dolgotrajno. Pa ne gre za IT.

Moe_Lester ::

Zakaj sploh iskati v Sloveniji, če lahko delaš remote?

borut_p ::

Senior Dev je izjavil:

5 teambuildingov letno in 80% dela na lokaciji je prava pot do uspeha. Če prav razberem graf dela trenutno izključno remote manj kot 5% vseh zaposlenih. Večinoma gre za sužnje tujih korporacij, ki delajo po 10 ur dnevno in jim korporacije nastavijo plačilo, ki je za dano državo še dovolj stimulativno. Skratka novodobni sužnji.


Ce delajo samo 10ur ... po vecini delajo dosti dlje, saj je indijcev ipd, ki so pripravljeni delati ceneje in hitreje veliko

detroit ::

IgorCardanof je izjavil:

Čakam na komentarje, da mi super duper slotech koderji povejo, kako doma naredijo 10x več kot v pisarni, hkrati pa še pospravijo po hiši, skuhajo kosilo in opravijo par opravkov v mestu.


žalostna branjevka?
Skero

LukiYo ::

Senior Dev je izjavil:

Če prav razberem graf dela trenutno izključno remote manj kot 5% vseh zaposlenih. Večinoma gre za sužnje tujih korporacij, ki delajo po 10 ur dnevno in jim korporacije nastavijo plačilo, ki je za dano državo še dovolj stimulativno. Skratka novodobni sužnji.


SPji večinoma delajo za tuje korporacije remote. Urne postavke za IT sektor so od 50 eur naprej, kar ni nobeno suženjstvo.

borut_p je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

5 teambuildingov letno in 80% dela na lokaciji je prava pot do uspeha. Če prav razberem graf dela trenutno izključno remote manj kot 5% vseh zaposlenih. Večinoma gre za sužnje tujih korporacij, ki delajo po 10 ur dnevno in jim korporacije nastavijo plačilo, ki je za dano državo še dovolj stimulativno. Skratka novodobni sužnji.


Ce delajo samo 10ur ... po vecini delajo dosti dlje, saj je indijcev ipd, ki so pripravljeni delati ceneje in hitreje veliko


Ta dobri indijci majo podobne postavke. Prav tako romuni, bolgari, ukrajinci. Na upwork so med 50 in 100+ na uro. Kar je manj, je loterija z rezultati dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

sbawe64 ::

5ygmq je izjavil:

Brez potrebe se kregate, ker en govori mimo drugega in pride do izbruha favšije - res škoda, da favšija ni uporabna kot energent!

Ni vsaka aktivnost primerna za delo na daljavo in tudi vsak akter ne, če ni dovolj strokoven, izkušen, samostojen in discipliniran.

Bilo je omenjeno, da nekdo nima ticketov - zelo koristna (in karierno blagodejna!) navada je vprašati šefa, če lahko še kje pomagaš!

Hvala, tema se lahko zapre.

Razen da mu naloži še več dela za nespremenjeno plačo, zakaj bi bilo to za zaposlenega dobro storiti ?
Super recept, ki dolgoročno vodi v izgorelost in bolniško.
2020 is new 1984
Corona World order

cirubid ::

LukiYo je izjavil:

Ta dobri indijci majo podobne postavke. Prav tako romuni, bolgari, ukrajinci. Na upwork so med 50 in 100+ na uro. Kar je manj, je loterija z rezultati dela.


(prosim, mularija, ki ste šli na FRI, zato, da boste bogati, sploh ne berite naprej, ker ne boste nikoli v rangu o katerem govorim, samo frustracije si boste pridelali)

O, tebi pa ni dosti jasno. Slovenske firme se ti ne bi dotaknili niti z ribiško palico. O čemer govoriš je drug rang in delajo za priznane firme, smo firma, pred katero se lahko ves slovenski sekret skrije (ne, resno, ne podjebavam), top shit developerji iz celega sveta, s hudo dobrimi plačami, pa nas je že marsikdo odjebal, ker grejo raje za Microsoft delat. Pa ne na kar eno sranje ampak na kernel. In to ne za dosti več denarja.

Sicer good luck, če boš dobil enega takega za delat, ampak ti povem, da ne bo za dolgo, ko bo dojel, da lahko več drugje dobi, s tem, da tam ne preklada kup peska iz enega kupa na drugega. Takega varuj kot punčico svojega očesa. Bojim se pa, da ti ne bo kaj dosti pomagalo.

Slovenske firme so v celoti nekonkurenčne (pa ne zaradi države in davkov ampak ker delajo sranje, ki se ga noben normalen noče dotakniti - čast izjemam), v tem momentu (tudi, če ne upoštevam primitivnega vodstva, nesposobnih sociopatov za managerje itd.) ne moremo dobiti iz tujine niti dobrih indijcev (ampak tisti spodnji sekret, čez katerega potem ves čas pizdijo, kako so indijci nesposobni - pa niso, samo mi si dobrih ne moremo privoščiti), ker veliko premalo plačamo.

Kaj se bo na srednji rok zgodilo je, da bojo vsi za silo sposobni developerji zapusitili sloveniastan in se zaposlili drugje, tako, da branža body leasinga in nekih brezveznih izdelkov, kjer se šlepa na res dobre developerje usposobljene iz hobi programov v SFRJ, je mrtva. IT branža v Sloveniji bo šla samo še navzdol, ker ne bo ljudi.

Že danes delajo v Sloveniji, od dobrih, za slovenske delodajalce samo taki, ki jim nič ni jasno, ali se iz takšnega ali drugačnega razloga ne morejo preseliti drugam. Ampak dobrih developerjev zmanjkuje vsepovsod, tako, da slej ko prej delo od doma ne bo več problem, ker bo prehudo pomanjkanje na trgu dela za tistimi, izkušenimi.

Ni ti treba verjeti, počakaj in opazuj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cirubid ()

johnnyyy ::

Zmajc je izjavil:

Za mikro podjetja z 3-7 zaposlenimi je za moje pojme optimalno da delo vsaj par dni na teden poteka on site. Vseeno se hitreje in lažje zmeniti če sodelavci sedijo en zraven drugega.

To je odvisno od dela in od načina dela oz. koliko se ti delo prepleta in na kakšen način. Moj vidik te problematike je takšen, da kjer koli imaš obilo neke komunikacije performance šepa, zato je dobro, da že v startu delaš na način, da komunikacije ni več kot je potrebno.

Imam občutek, da se je v zadnjem desetletju na vseh nivojih furalo neko agendo "da se moramo pogovarjat", pa še danes veliko tega slišim. A nekateri so pri teh stvareh šli v skrajnosti.

5ygmq ::

sbawe64 je izjavil:

Razen da mu naloži še več dela za nespremenjeno plačo, zakaj bi bilo to za zaposlenega dobro storiti ?
Super recept, ki dolgoročno vodi v izgorelost in bolniško.

Razumem - si napisal ključno - če nagrada izostane po letnem razgovoru, naj premišljeno menja asap. Pač malo ambicioznosti in optimizma pa plašen ne biti.

a_borlak ::

Pri nas imamo večji del ljudi zaposlen na lokaciji, ker delo to zahteva in samo manjši del bi lahko delal od doma. In razlog zakaj ne? Da tisti večji del ne bi bil zaradi tega užaljen/prikrašan, ker tistih nekaj ni vsak dan v pisarni ...

Tene ::

Več se naredi doma kot v sluzbi.

BigWhale ::

dronyx je izjavil:

Zanimivo je narediti korelacijo med lepim vremenom, petkom in delom od doma. Če je v petek lepo vreme, praktično ne vidiš nikogar. Skoraj vsi delajo od doma. Če koga potrebuješ, jih ne dobiš, ker so verjetno kje na kolesu ali v hribih.


Ali imas kak vir za tole nakladanje? Ali to enostavno ves?

Amy333 ::

Mato989 je izjavil:

feryz je izjavil:

bciciban je izjavil:

Ti imaš baje firmo, pa mi razloži zakaj je zlaganje cunj slabše kot kajenje čikov in pitje kavice ?
Verjamem, da delodajalcu gre na živce vsako ne delo, ampak kar sem jaz spraševal je bilo samo o tej razliki. Kajenje in kofetkanje vs. zlaganje cunj.
Pusti mene, jaz sem netipičen delodajalec.
Moji imajo zastonj kofe iz avtomata v firmi, zastonj turško kavo si lahko skuhajo, ampak ko speljejo, se vseeno v prvi oštariji na kofetu ustavijo. Minuto stran od firme.
In mi popolnoma dol visi. Če se mi da, jim grem še kofe plačat.



Tu se ne pogovarjamo o tem kaj ima kdo zastojn... tu se pogovarjamo o tem kakšna je razlika točno če na firmi sediš v loungu piješ kafe 1 uro in se pogovarjaš s sodelavci o bedarijah in small talk ali pa če doma zlagaš cote in sesaš 1 uro...


Zdravo! :)
Jaz sem zelo zadovoljna z delom od doma. Vsak dan si skuham zdravo kosilo, namesto, da bi v 30 minutah pojedla nezdrav enoličen obrok v menzi v podjetju. Vmes grem tudi na sprehod ali kratek tek. Ravnovesje med zasebnim in poslovnim življenjem imam precej bolj urejeno kot marsikdo, ki se zjutraj v gneči prebija v pisarno in nato popoldne do doma. V službi imam vse narejeno kar se zahteva od mene, in sem vedno dosegljiva in na voljo. Hkrati pa lahko poskrbim za sebe in svoje zdravje. Vsi, ki pišete kakršnekoli razloge proti, imate verjetno osebni problem in ne uživate zares v pisarni/nimate enake svobode, drugače se s tem ne bi obremenjevali. Najbolj mi je hudo za tiste reveže, ki morajo v pisarni sedeti 8 ur, čeprav nimajo dela za 8 ur. Posledično so manj z družino in otroki, nimajo časa poskrbeti za sebe in izgubljajo čas v življenju za brezveze. Nobene logike ne vidim v tem, in ne prenesem, ko moramo delati stvari, ki nimajo nobene logike. Več delodajalcev bi moralo spodbujati delo od doma, če si tak tip človeka, da znaš delo opraviti doma. Lahko je zelo efektivno. Sploh pa mislim, da delovnik ne bi smel imeti 8 ur, to je čisto brezveze. Kvalitetnih in produktivnih 5-6 ur je več kot dovolj. P.S. Tudi sama vsak dan zložim cote doma ;)

Glugy ::

Glede na prometne zamaške bo delo od doma tud eden od načinov zmanjšanja pločevine ob konicah. Delo od doma bi mogl spodbujat vsaj za tista delovna mesta kjer se to da.

rejven ::

Jaz mam možnost dela od doma 2 dni na teden, pa koristim kak dan na mesec, ko prejšnji dan kam odplavam:). Drugače mi je bolj fajn it ven med folk, res je da mam do sihta 5 min, če bi se mogu uro vozit v koloni v eno smer bi verjetno drugač razmišljal. Kar se produktivnosti tiče je pa tko, da na koncu more bit narjen, zdej če en teden bluzim, drug teden pol ne. Bolj je odvisna od dnevnega navdiha ne od lokacije:)

NeeV ::

Glugy je izjavil:

Glede na prometne zamaške bo delo od doma tud eden od načinov zmanjšanja pločevine ob konicah. Delo od doma bi mogl spodbujat vsaj za tista delovna mesta kjer se to da.


Točno tako.

Država bi morala spodbuditi delo od doma s kakšno eko davčno olajšavo vsem podjetjem, ki tako delo omogočajo.

S tem bi se precej razbremenile ceste, kar pomeni za vse tiste, ki ali ne morejo delati od doma, ali nočejo, bi imeli precej manj gužve na cesti, ergo manjša poraba časa, goriva, živcev, bolj ekološka vožnja.

Zato ne razumem ljudi, ki ne podpirajo delo od doma. Če 20% delovnega prebivalstva ostane doma namesto, da se vsi zgrnejo na ceste ob isti uri, bi bilo zato 18-20% manj avtomobilov na cesti ob tisti uri.

Buggy ::

Meni hibridni nacin cisto ustreza. Med korono se mi je skoraj scufal biti vedno doma. Vseeno delam v teamu, kjer gre ne samo za koordinacijo dela (ki jo seveda na daljavo tudi uredimo) ampak je v odprti pisarni v teamu, ki funkcionira prisoten tudi flow informacij, ki jih sicer ni, ce ravno ne pinpointas zadeve.
Dva dneva ima zena daljse sestanke zato gre sama, sicer se voziva skupaj. Sam vec in bolj zbrano naredim svoje taske od doma, saj je praviloma manj motenj. Sestanke imamo dvakrat na teden in takrat je fizicna prisotnost zazeljena ne pa nujna.
Ne en ne drug nacin dela mi ne predstavlja problema, vmesna pot je pa itaq najboljsa ;)

Moe_Lester ::

ampak je v odprti pisarni v teamu, ki funkcionira prisoten tudi flow informacij, ki jih sicer ni, ce ravno ne pinpointas zadeve.


Lahko kak konkreten primer tega.

Zgoraj sem že spraševal podobno, pa mi še noben ni odgovoril.

estons ::

V odprti pisarni s 30+ ljudi, od prodajnikov, helpdeska, tajnic, do programerjev? Kakšen flow informacij? A to kje je tajnica včeraj kupila novo torbico al kaj? Ko sem nazadnje delal v taki pisarni, so vsi programerji imeli največje noise cancelling slušalke, ki so jih premogli. Pol so na 360 reviewih dobivali pripombe od prodajnikov, da niso "timsko naravnani". Če je šefom kul, da je produktivnost 3x manjša na račun imaginarnega "pretoka informacij" (kakšnih? s kakšnim ciljem? kako to zmeriš? imaš kakšne KPIje? seveda ne, tako daleč slovenska šefovska pamet ne seže), tudi prav.

Buggy ::

V nasem primeru "leti" kar nekaj koristnih informacij, ko ima recimo analitik s stranko dogovarjanja glede adhoc novih/spremenjenih taskov, rokov, scope-a, namescanja... Ze pogled in prikimanje/odkimanje cez mizo vcasih pomaga.
Veckrat se v naprej ve tudi, ko recimo GUI-st debatira z razvijalcem BL-ja kako se bo neko zadevo resevalo in do kakih problemov prihaja. CM ima recimo dost hitro informacije a bo treba delat kaksne fake servise oz kako drugace urediti okolje. Marsikatera stvar se v startu ze lahko zapelje na pravo pot, da ni potem izgube casa z reverti ali samo zasnovo ali izvedbo, ko prides do situacije da nekaj na okolju recimo ni izvedljivo tako kot je bilo zamisljeno. Zadeve se potem seveda na sestankih predebatira in formalizira ce je potreba, se da pa dostkrat na hitro brez sestanka ali konferencnega klica kaksne malenkosti razcistit in izpostavit potencialne probleme kar cez mizo, ko je se "toplo" in se ne izgublja casa po nepotrebnem.

Gregor P ::

A pa to noben od vas "go with the flow" ljudi ne uporablja sodobnih orodij za hitro sprotno komuniciranje in določanje/opravljanje nalog ala Slack, Asana ipd.?!?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

LukiYo ::

estons je izjavil:

V odprti pisarni s 30+ ljudi, od prodajnikov, helpdeska, tajnic, do programerjev? Kakšen flow informacij? A to kje je tajnica včeraj kupila novo torbico al kaj? Ko sem nazadnje delal v taki pisarni, so vsi programerji imeli največje noise cancelling slušalke, ki so jih premogli. Pol so na 360 reviewih dobivali pripombe od prodajnikov, da niso "timsko naravnani". Če je šefom kul, da je produktivnost 3x manjša na račun imaginarnega "pretoka informacij" (kakšnih? s kakšnim ciljem? kako to zmeriš? imaš kakšne KPIje? seveda ne, tako daleč slovenska šefovska pamet ne seže), tudi prav.


Pozdravljanje šefov je en tak skriti fetiš tistih, ki silijo ljudi on premise. Pa postranski pogledi zaposlenih v pisarni, ki ne morejo delat od doma.

Potem imaš razne kolektive, ki imajo utečen delovnik: čik pavze, sprehod na kosilo, ki traja 1.5h, potem kakšen ročni fusbal, zajebavanje sodelavcev, ki se znajdejo blizu, pir po šihtu pa zakaj ne greš.

Super so vrste do wc-ja, ki dobi vonj, ko vse naenkrat zjutri kava prime in potem eden za drugim...

Pa protokoli dokler prideš do mize: kroženje po parkingu, magnetne kartice, vrata, ki se odprejo v samo eno smer, ključek za kavomat, sodelavce gnjavit za drobiž za avtomat...

Ko se vsedeš za mizo pa sledi tapkanje po hrbtu "neki sem te hotu prašat", "pa kje si ti"...

Vse to zato, da kucaš v laptop na točki B namesto A.

nokken ::

LukiYo je izjavil:

Pozdravljanje šefov je en tak skriti fetiš tistih, ki silijo ljudi on premise. Pa postranski pogledi zaposlenih v pisarni, ki ne morejo delat od doma.

Potem imaš razne kolektive, ki imajo utečen delovnik: čik pavze, sprehod na kosilo, ki traja 1.5h, potem kakšen ročni fusbal, zajebavanje sodelavcev, ki se znajdejo blizu, pir po šihtu pa zakaj ne greš.

Super so vrste do wc-ja, ki dobi vonj, ko vse naenkrat zjutri kava prime in potem eden za drugim...

Pa protokoli dokler prideš do mize: kroženje po parkingu, magnetne kartice, vrata, ki se odprejo v samo eno smer, ključek za kavomat, sodelavce gnjavit za drobiž za avtomat...

Ko se vsedeš za mizo pa sledi tapkanje po hrbtu "neki sem te hotu prašat", "pa kje si ti"...

Vse to zato, da kucaš v laptop na točki B namesto A.

Sam pravijo da je to full bolj produktivno kot pa ce bi doma vstal, pojedel zajtrk, sel za eno uro tect, se vsedel za racunalnik in v miru brez motenj naredil tisto kar bi imel za narediti. :))
Ja pa res, kot je bilo napisano ze prej... vecina, ki ima probleme z delom od doma so tisti, ki morajo biti v pisarni in so fovs tistim, ki delajo od doma. To je glavni problem dela od doma ;)

255211 ::

vecina, ki ima probleme z delom od doma so tisti, ki morajo biti v pisarni in so fovs tistim, ki delajo od doma. To je glavni problem dela od doma ;)

Amen, tema se lahko zapre. 8-)

Moe_Lester ::

Veckrat se v naprej ve tudi, ko recimo GUI-st debatira z razvijalcem BL-ja kako se bo neko zadevo resevalo in do kakih problemov prihaja.


Tudi pri nas. Razlika je v tem, da se pri nas te stvari dogajajo na Slacku, kjer imamo dejansko vsi vpogled v dogajanje. Ker so stvari arhivirane, popredalčkane po ustreznih kanalih in je po njih možno iskati, si upam trditi, da je tak način komunikacije precej bolj efektiven.

LukiYo ::

In ti isti potem dodajo: lahko bi delu od doma, ampak grem rajš v pisarno, ker za človeka ni zdravo, če se ne socializira. Ker kaj boš pa delu doma?

Kresnik ::

Moe_Lester je izjavil:

Veckrat se v naprej ve tudi, ko recimo GUI-st debatira z razvijalcem BL-ja kako se bo neko zadevo resevalo in do kakih problemov prihaja.


Tudi pri nas. Razlika je v tem, da se pri nas te stvari dogajajo na Slacku, kjer imamo dejansko vsi vpogled v dogajanje. Ker so stvari arhivirane, popredalčkane po ustreznih kanalih in je po njih možno iskati, si upam trditi, da je tak način komunikacije precej bolj efektiven.


In noben se nemore pretvarjat, da nečesa ni vedel oz. slišal. Ker je vse zapisano. Ustno pa se nekaj zmeniš, BL razvijalcu se ne da, pa "pozabi" da sta se z GUI-jevcem karkoli zmenila.

Ahim ::

Moe_Lester je izjavil:

Mi se tudi pogovarjamo o problemih in rešitvah, pa smo v različnih časovnih pasovih, od Avstralije do ZDA.

Lahko mogoče kdo napiše kak praktičen primer tega, kako boljše teče komunikacija v pisarni.

Jaz sem imel v ekipi razlicne ljudi - od takih, ki so prisli sami vprasat, ko jim kaj ni bilo jasno, do takih, ki so tiho poskusali sami nekaj razresit (butanje z glavo ob steno) in takih, ki so ob tem vsaj preklinjali :)) Ko smo delali od doma, je bilo povsem nemogoce pravocasno pomagati drugi in tretji skupini, ogromno casa je slo v nic ze neposredno pri iskanju "resitve", vseh popravkov po code reviewih, potem pa se posredno zaradi "priucene" slabe prakse.

O zabusantih, ki so menda enako ucinkoviti pri zabusavanju v pisarni ali od doma pa ne bi - enostavno ni res.

Ce si samo izvajalec, verjamem da ne vidis nobene prednosti, ce bi pa bil odgovoren za output, bi pa razmislil o tem ali je res situacija tako crno-bela, da je samo en nacin dela edini zvelicani.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo od doma se v Sloveniji očitno (še) ne bo uveljavilo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33747222 (13056) Baja
»

Microsoftova raziskava: šefi menijo, da zaposleni pri delu od doma niso produktivni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13211566 (5876) kuall
»

Applovi zaposleni se, tokrat zares, vračajo v pisarne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
16417064 (10817) Mike_Rotch
»

Za razliko od konkurence Google ne bo omogočal stalnega dela od doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8817983 (13863) LeQuack
»

Tudi Hewlett-Packard ukinja delo od doma

Oddelek: Novice / Ostale najave
4711802 (9262) antonija

Več podobnih tem