» »

TradeRepublic

TradeRepublic

««
16 / 16
»
»»

misek ::

Ima kdo idejo zakaj mi ne uspe narediti selfi za identifikacijo (Android telefon)? Je kakšen poseben trik?

tony1 ::

Bodi vztrajen, potrpljenje je božja mast ;)

karafeka ::

buttcrack je izjavil:


če je malo pred tabo nekdo napisal, da sedaj pa spet je slovenija... kaj naj si potem človek misli ???


Da so na trade republic neki zajebali.

Tule je odgovor od supporta:
The app was only available to individual users to a limited extent, between 3.30 and 4.45 p.m.. We are sorry that you were affected by this. We were able to fix the problem in the meantime and you can now use the Trade Republic app again as usual


En zgoraj pa mi je napisu, da nisem celega seznama poskrolu. Ti si ja nor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

dev ::

dev je izjavil:

Zgleda nimajo nekega pravega sortiranja (S, Č, Š). Si pregledal cel seznam, ne samo pri Slovaški?


@karafeka, bilo je dobronamerno vprašanje in ne trditev.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

delavec44 ::

Ali pri nas kateri operater omogoča prejem sms-a (tudi) na mail?

pingme ::

delavec44 je izjavil:

Ali pri nas kateri operater omogoča prejem sms-a (tudi) na mail?

Telekom: https://www.telekom.si/pomoc/mobilna-te...

Ampak trenutno ne deluje nastavitev čez Moj Telekom ;-)

Kaneki kan ::

Tudi sam sem imel zadnje dni problem s prikazovanjem mobilne številke za Slovenijo v aplikaciji. Po parih dneh neprikazovanja, se sedaj številka redno pojavlja.

Kaneki kan ::

misek je izjavil:

Ima kdo idejo zakaj mi ne uspe narediti selfi za identifikacijo (Android telefon)? Je kakšen poseben trik?


Predvidevam, da postopek poteka ob registraciji računa. Če se prav spomin, te aplikacija sama vodi skozi postopek in med drugim zahteva tudi levi in desni profil obraza. V praksi pomeni, da je treba glavo hitro obrnit v zahtevani smeri. Časovno okno za slikanje stranskega profila je ozko. Če zamudiš selfie za prvi stranski profil, pol ne moreš tudi drugega naret.

Upam, da sem jasno opisal. :)

misek ::

Problem je, da ne naredi niti selfija od spredaj.

Matejjjjj ::

Kanban je izjavil:

Misliš da bo banka čakala z nespremenjeno OM, ko bodo začele padati?


Zato pa so obrsti na 1-letne depozite večje kot na 3-letne. Ker računajo s padcem OM dolgoročno. kako fajn je bilo včasih, ko si imel 5% za 5 let

gort ::

Kaj je s trade republic? Ne morem se prijaviti, manjka +386 Slovenia, poslal nekaj poizvedb na support. Problem zagotovo NI med krmo in premcem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

V-i-p ::

Jaz imam Slovenijo in tudi SMS dobim.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

gort ::

Jaz nimam in zdaj ne mislimo nikamor več danes it in je treba it pit.

m0LN4r ::

Posodobi telefon in app
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gort ::

Telefon je topshit (bil kaksno leto nazaj), app posodobljen večkrat tudi slovenski jezik nastavljen. Ok, pozabite, ničsar konstruktivnega ne čutim tukaj, se pa to pojavlja menda.

tony1 ::

gort je izjavil:

Kaj je s trade republic? Ne morem se prijaviti, manjka +386 Slovenia, poslal nekaj poizvedb na support. Problem zagotovo NI med krmo in premcem!


Odpri stran v browserju na PCju.

gort ::

Bo moralo počakati :)

V-i-p ::

tony1 je izjavil:

gort je izjavil:

Kaj je s trade republic? Ne morem se prijaviti, manjka +386 Slovenia, poslal nekaj poizvedb na support. Problem zagotovo NI med krmo in premcem!


Odpri stran v browserju na PCju.

Ali pa če v brskalniku nastavi "namizno različico" strani, pa lahko testira med pitjem ;P.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

gardener ::

Tudi pri meni je situacija takšna, da sem se pred dobrim tednom poskusil registrirati in takrat je Slovenija še bila navedena med državami kamor ti pošljejo SMS - ki ga pa nisem nikoli prejel.

Včeraj poskusil znova... in Slovenije ni več na seznamu.

Mislim, da bom raje investiral tistih nekaj zlatnikov prek Degiro v kak ETF, ker to dogajanje res ne vliva nekega zaupanja.
"I Ain't Been Dropping No Eaves, Sir." Samwise Gamgee

aborko ::

Trenutno app res nima Slovenije, sveze potegnjen na svez nov telefon. Spletna stran pa ponuja samo log in, jst registracije novega uporabnika na spletni strani ne vidim.

gort ::

Web site resnično izgleda v redu, preklopi v Desktop browser mode in MFA potem preko SMS. Neugodno sicer, da imajo takšno zoprnijo s tem.

tony1 ::

Pa smo spet pri PEBKAC. Koliko ur v življenju ste metali žogo na koš in koliko ste presedeli pred računalnikom?

No, vidite.

gort ::

Jaz sem za argolo, ne za pcjem.

Dejstvo pa je, da upravičeno pričakujemo profi storitev in ne nekih diletantskih workaroundov, če njihov QA ni ustrezen. Now f off

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

andrija29 ::

pozdravljeni,
ze drugic so mi skenslali nakazilo iz NLB na TR , delam vse preko phone appa.
Ima kdo kakšen nasvet kaj dejansko kje vpisat,da bo šlo skozi,itak je samo par okenčkov za vpis,tako,da ne vem kako lahko pogrešim.
TR jev app spet ne dela,sem pa hotel nekaj preko desk top verzije investirat včeraj,pa tisti zadnji potrditveni gumb ni delal.
Kar diletantsko vse skupaj;(
lp

pingme ::

tony1 je izjavil:

Pa smo spet pri PEBKAC. Koliko ur v življenju ste metali žogo na koš in koliko ste presedeli pred računalnikom?
No, vidite.

Če si tako pameten, pa se izpiši iz appa in ponovno prijavi, če si upaš ;-)

V-i-p ::

Sem se jaz. Slovenije v app-u res ni na seznamu (to sem jim pisal kje je fora), se pa komot prijavim prek spletne strani.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

kixs ::

Berem zadnji dve strani, pa mi ni nic jasno.

Po enem mesecu sem se prijavil preko aplikacije na telefonu. Deluje, nic posebnega. Ne vem o kaksnem SMS-u je govora niti kje je kaksen seznam drzav??

V-i-p ::

@kixs: če se v app-u odjaviš moraš ob ponovni prijavi najprej vnest svojo telefonsko številko, ampak ne moreš, ker +386 - Slovenija ni na seznamu. Na spletu pa je. Vnesem številko, svoj pin, dobim SMS in potrdim s prejeto kodo pa sem not.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

kixs ::

Aha. Vidim foro. No, ce so taki problemi, se ne bom odjavljal. Sem sicer mislil, da se app sam odjavi, ker TR ne zaganjam vsak dan. Le vsake toliko casa preverim kdaj pride kartica...

V-i-p ::

Evo, sem jim opisal kje je problem glede Slovenije v app-u, prilepil skinšote, pa da vidimo.

Hello V-i-p,
 
Thank you for your message.
 
Your request is being processed by our team of experts. You will receive an answer from us as soon as possible, further contact is not necessary.
If you have any additional questions in the meantime, just reply to this email or visit our Help Center.
 
Best regards,
Monik
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

jocoj ::

V-i-p je izjavil:

@kixs: če se v app-u odjaviš moraš ob ponovni prijavi najprej vnest svojo telefonsko številko, ampak ne moreš, ker +386 - Slovenija ni na seznamu. Na spletu pa je. Vnesem številko, svoj pin, dobim SMS in potrdim s prejeto kodo pa sem not.

Zakaj bi se sploh odjavljal? Itak imaš zaščiteno na pin in/ali prstni odtis.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

m0LN4r ::

Za profi storitev je treba k NLB al podobno, zastonj nihce ne pricakuje profi storitve ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

V-i-p ::

jocoj je izjavil:

V-i-p je izjavil:

@kixs: če se v app-u odjaviš moraš ob ponovni prijavi najprej vnest svojo telefonsko številko, ampak ne moreš, ker +386 - Slovenija ni na seznamu. Na spletu pa je. Vnesem številko, svoj pin, dobim SMS in potrdim s prejeto kodo pa sem not.

Zakaj bi se sploh odjavljal? Itak imaš zaščiteno na pin in/ali prstni odtis.

Vem, vem, itak. Pač lahko se odjaviš ker te app nekaj zajebava, lahko ga dol vržeš pa se moraš spet prijavit, itd... kr naj porihtajo in dajo +386 nazaj :).

Evo, so porihtali. Zdaj ko sem zalaufal app mi je kar sam ponudil +386. Prejel SMS, vpisal kodo in dela.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

gort ::

Je res

In de facto ni brezplačna storitev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

tony1 ::

pingme je izjavil:

tony1 je izjavil:

Pa smo spet pri PEBKAC. Koliko ur v življenju ste metali žogo na koš in koliko ste presedeli pred računalnikom?
No, vidite.

Če si tako pameten, pa se izpiši iz appa in ponovno prijavi, če si upaš ;-)


Kaj to pomeni: izpiši iz appa? Ko sem prijavljen na webu dam propisno Logout, če sem ravno dobre volje... App pa zaprem s slidom navzgor.

Povej po domače, stari ati na teh igračkah nismo preveč doma, pa še črke so tako presneto majhne... :D

Sem se potrudil odpreti telefon... In stisnil log out. :))

Frajer, vsa čast! (Kot rečemo pri nas: "zdej sme pa zje6ou!" :)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

tony1 ::

Pa poglejmo... V app ne morem več, SLO ni vidna, gre za trivialno napako. To bodo že enkrat odpravili, ni zato cela banka nesolidna.

Odprl sem desktop browser, SLO je lepo na voljo in naredil login. Hudič je hotel, naj povem kodo, ki jo bo povedal app oz. appovo obvestilo v telefonu :))

Počakal sem tistih 15 sekund in kliknil naj mi pošlje SMS namesto app kode. SMS je takoj priletel, in normalno sem vpisan v svoj account v Desktop browserju...

Close, but no cigar 8-)

V-i-p ::

@tony1: kako niso odpravili? Danes, ko sem jim pisal, da nimam +386 v appu so to potem uredili. Glej moj post malo višje.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

tony1 ::

Ne, ni rešeno. Sam recimo po novem ne morem izbrati SLO v appu.

Napaka da SLO sploh ni mogoče izbrati se dogaja naključno, nekako v povezavi s prepoznavanjem lokacije (profilom?) uporabnika telefona, ki ne deluje dobro. Zato nekaterim kar sam app izbere +386, nekaterim ne (po defaultu ponudi Nemčijo).

Morda gre tudi za dve nepovezani napaki.

V-i-p ::

@tony1: zna bit težava v povezavi z lokacijo, ja. Ker, ko sva se s stricem šla ping pong po mailu je vmes to omenil, ampak nisem polagal pozornosti na to:

In order to resolve this, I suggest you first follow these instructions:
 
- Activate the location data and make sure you are located in Slovenia
- Update the application
- Uninstall and reinstall the application
- Try using 4G and wifi
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

gort ::

To zelo verjetno ni razlog, ker zakaj bi pa kazalo N ostalih držav (nimam pojma, ce res vseh ostalih), ki nimajo veze s trenutno lokacijo ali mene samim.

Sicer nisem v SLO ampak ip, ki ga kažem navzven kot roamer, je slovenski. GPS nimam vklopljenega niti za Stravo. In če te app vendarle drka inu stresira, da si nekje v globalni tujini leta 2024 in se ne moreš prijaviti, je to strašna napaka v zasnovi, ker se banke pušča že za manj.

Zaradi mene vi branite te neumnosti, meni zdaj v tujini pač spet dela in je drama mimo. Torej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()
««
16 / 16
»
»»