» »

10 let star avto, dati kasko?

10 let star avto, dati kasko?

«
1
2

nekoman ::

Zdravo.
Zanima me, kako kdo razmišlja, ki ima ravno tako 10 let star avto.

Prej sem imel polni kasko, z 0,5% odbitne.
Lani sem vzel delni kasko (toča, divjad, parking, ogledala, stekla, luči) z 1% odbitne = 500€.
Vse pri Grawe, mi je bil najugodnejši. Nabavna vrednost vozila od katerega se šteje kasko 26000€.

Se še splača dat kasko?
Lp

Utk ::

Če imaš led luči zavaruj samo steklo, če ne, samo obvezno.
Se bo pa ziher našel kdo, ki bi ti predlagal še parking in ne vem kaj vse...

nekoman ::

Ja... najbolj je problem toča...
luči so navadne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nekoman ()

Utk ::

Če ti ga toča samo malo razbije, ga je brez veze popravljat, če pa že hočeš, plačaš sam par 100 evrov za nekaj lukenj. Če ti ga stolče do konca, ne boš dobil več kot neke 3-4 jurje odškodnine. Za ta drobiž se ti pa ne splača kaskega plačevat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

IL_DIAVOLO ::

Divjad, stekla, ogledala, luci.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Scorpy84 ::

En je napisal, ce imas za drug avto in ti ne predstavlja financno katastrofo, ce ostanes brez avta, kaska ne rabis. Ce si ne mores privoscit novega ali sedanjega za popravilo in ce si odvisen od avta, je kasko obvezen.

Utk ::

Če si tako broke, da moraš vnaprej plačat škodo, ki jo boš MORDA dobil izplačano, potem imaš itak predrag avto.
Če bi bil ta avto dejansko vreden 20 jurjev, se "splača" dat 500 evrov za kasko, ker če bo kaj zelo narobe, boš dobil 10, 15 jurjev.
Ker ti pa za 10 let starega ne bo zavarovalnica nikoli izplačala več kot nekih 3-4 jurje, je pa to razmerje malo drugačno, bolj verjetno je, da boš dobil bolj 2 jurja, to boš pa prek kaskega itak plačal v parih letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kixs ::

Kasko za 10 let star avto se seveda ne splaca. Vzames kaksne delne kombinacije, ce ze moras oz. se bolje pocutis. Js se za 5 let stari avto ne bi vzel drugega kot luci, stekla in toco. Nazadnje, ko mi je delala informativni izracun je prislo za ID.4 cca 380€. Pri mojem agentu bi verjetno prislo se kak evro manj. A vseeno veliko...

2dark ::

nekoman je izjavil:

Zdravo.
Zanima me, kako kdo razmišlja, ki ima ravno tako 10 let star avto.

Lani sem vzel delni kasko (toča, divjad, parking, ogledala, stekla, luči) z 1% odbitne = 500€.
Vse pri Grawe, mi je bil najugodnejši. Nabavna vrednost vozila od katerega se šteje kasko 26000€.

Se še splača dat kasko?
Lp


Če ti ga bo naklestila toča je vseeno, ali je avto star 5 let ali 10 let. Cena popravila pri toči je izjemno visoka. Drugače je to izjemno ugodno za 500€.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Utk ::

Če ti ga bo naklestila toča je vseeno, ali je avto star 5 let ali 10 let.

Ne ni vseeno. Pri 5 let starem bo dobil max 8,9 jurjev, pa naredi s tem kar znaš, če je 10 let star, bo dobil pa 3-4 jurje in s tem sigurno ne bo popravil. Kasko pa stane isto. In tudi popravilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

2dark ::

kixs je izjavil:

Js se za 5 let stari avto ne bi vzel drugega kot luci, stekla in toco. Nazadnje, ko mi je delala informativni izracun je prislo za ID.4 cca 380€.


Tole bi rad videl, kako si dobil ponudbo za ID.4 , kjer je vključeno še ( luči, stekla in toč0 ) samo 380€.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

kixs ::

Tako mi je naracunala. Ampak ga potem nisem vzel.

2dark ::

Utk je izjavil:


Ne ni vseeno. Pri 5 let starem bo dobil max 8,9 jurjev, pa naredi s tem kar znaš, če je 10 let star, bo dobil pa 3-4 jurje in s tem sigurno ne bo popravil. Kasko pa stane isto. In tudi popravilo.


Kakšna je to logika? Moj sosed ima 10 let starega BMW-ja serije 1. Lani mu ga je natolkla toča. Seveda je koristil zavarovanje za točo in da avto popravit. Strošek nekje 4000€.

kixs je izjavil:

Tako mi je naracunala. Ampak ga potem nisem vzel.


Tole ne verjamem, ker nabavna vrednost ID.4 je čez 50.000€.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Utk ::

Kakšna je to logika? Moj sosed ima 10 let starega BMW-ja serije 1. Lani mu ga je natolkla toča. Seveda je koristil zavarovanje za točo in da avto popravit. Strošek nekje 4000EUR.

Če je bilo škode za 4 jurje, je tolk dobil, če bi bilo škode za 10 jurjev, in pri toči je lahko 10, bi pa glih tako dobil 4 jurje, morda 4,5, ker bi mu priznali totalko. Mislim, a si od včeraj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kixs ::

No, ker ga itak nisem vzel. Bi mi, zaradi mene, lahko naracunala tudi 100€ ali 1000€. Nima veze :lol:

Utk ::

Tole ne verjamem, ker nabavna vrednost ID.4 je čez 50.000€.

Kolk bi pa ti dal samo za luči, stekla in točo?

c3p0 ::

10+ let star avto in nekaj vdolbinic od toče ni ravno nek big deal.

2dark ::

c3p0 je izjavil:

10+ let star avto in nekaj vdolbinic od toče ni ravno nek big deal.


Če bo padla konkretna toča velikosti orehov, ne bo nekaj vdolbinic, pač pa bo cel avto natolčen
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

nekoman ::

Do zdaj mi ga je toča naklepala 2X.
So popravil iz kaska, tip top.
Če bi bil totalka, bi bilo pa treba dat na mizo ene 10k € minimalno za drug avto, rabljen seveda,star par let, pa bi bil na istem pol. Kle vsaj vem kaj je pod pokrovom, glede vzdrževanja ipd.
Bom dal zračunat pa bom vidu kolk bo letos navrglo to.

edi45 ::

Sam imam 10 let star avto, polni kasko, 0,5% odbitne, 860€.
Naslednjo leto, če ga bom še imel, bom dal samo delni kasko (luči, ogledala, stekla, divjad).

link_up ::

kako je lahko po toci skode za 10k? a za tiste luknce ven vlect? :D svasta
In and Out

Utk ::

Šipe, luči. Hauba in podobno ni problem, to se itak zamenja, ne splača se popravljat. No, tudi šipe itak zamenjajo, samo pač stane. Na koncu moraš pa cel avto prebarvat, samo to stane par jurjev.
Najbrž še nisi videl oreng stolčenega avta. Niti cen teh delov na uradnem servisu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

aborko ::

Rad živim nevarno, bolje rečeno sem pragmatičen, sem sam sebi zavarovalnica, že 20 let nimam nič druga kot osnovno, pri hiši vedno 2 avta (novonabavna vrednosti med 15 in 25k), stara od 7 do 15 let, namesto ~600-800€ za kasko plačujem ~80€ letno za AO, do sedaj sta bila 2 škodna primera, tako da v 20 letih sem v plusu tam nekje 15-20 jurjev, res pa da nisem dosti na cesti in ne živim iz dneva v dan, tako da morebitno škodo z lahkoto pokrijem. Pri zav. hiše se takih igric ne grem in imam kr fino zavarovano vse, še Feryevo tapoceni TČ.

Če bo padla konkretna toča velikosti orehov, ne bo nekaj vdolbinic, pač pa bo cel avto natolčen

Kar je (razen razbitega stekla) še vedno samo estetske narave, funkcionalnost, varnost avta ostane enaka. Zdej če ti 10+ let star avto res veliko pomeni in ga imaš v "mint" stanju in bi bil konec sveta če ga razbije toča, se zelo sekiraš za izgled, kaj sosedje in sodelavci porečejo ali ni denarja za popravilo, potem res nimaš izbire. Jst take popolnoma razumem, miren spanec nekaj stane, isto logiko imam jst pri hiši in kaj druga kot polno zav. sploh ne pride v poštev.

mugen999 ::

Najprej je treba ugotoviti koliko je taksen avto po evrotaxu se vreden. Nekateri napacno vrednotijo svoje avte, glede na cene na avtonetu. Ker sploh danes so cene na avtonetu imho bolj "probne" kot pa tiste za katere se avti dejansko prodajo.

solatjek ::

link_up je izjavil:

kako je lahko po toci skode za 10k? a za tiste luknce ven vlect? :D svasta

Enako sem jaz razmišljal, dokler nam ni avta stolkla toča. Račun je bil skoraj 5000EUR. Razbilo zraven pločevine še stekla, luči, okrasne letve, vse to je pa drago. Če avto ne bi bil pokrit s ponjavo proti toči (do velikosti oreha), bi bil račun brez težav 10.000EUR. Res pa je da so jajca letela iz neba. Ampak dandanes je to precej mogoče, da se še ponovi. Ni vsaka toča v velikosti graha za tistih par luknjic...
Na nepokritih avtomobilih so streho popravili tako, da jo je odrezal in dal novo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

2dark ::

aborko je izjavil:



Če bo padla konkretna toča velikosti orehov, ne bo nekaj vdolbinic, pač pa bo cel avto natolčen

Kar je (razen razbitega stekla) še vedno samo estetske narave, funkcionalnost, varnost avta ostane enaka. Zdej če ti 10+ let star avto res veliko pomeni in ga imaš v "mint" stanju in bi bil konec sveta če ga razbije toča, se zelo sekiraš za izgled, kaj sosedje in sodelavci porečejo ali ni denarja za popravilo, potem res nimaš izbire.


Takšnega avta večina noče vozit. Obnašaš se pa tako, da je 10 let star avto pod nujno, da je rjast, pobuškan in ne vem v kakšnem stanju še. Kot, da naokoli hodiš v raztrgani obutvi, kjer ti je podplat odstopil in nosiš raztrgana oblačila.

Kdor skrbi za avto, nekaj kaže o odnosu do lastnine! Pa nima veze ali je to nov avto ali pa 10 let star avto.

Bi lahko rkeli tudi eno na temo o tem, da je treba imati znotraj očisščen prostor v avtomobilu, saj tudi to kaže na človekov odnos na splošno. Kdor ima v osebnem vozilu svinjak, ima enako tudi doma.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Utk ::

10 let starega jaz ne bi popravljal od toče. Popravil bi to kar rabi, da gre čez tehničnega in poflikal luknje, ki so prebile barvo, da ne začne rjavet. Drugo popravljat pri 10+ let nima smisla. Zato nima smisla niti kasko (proti toči).

2dark ::

Utk je izjavil:

10 let starega jaz ne bi popravljal od toče. Popravil bi to kar rabi, da gre čez tehničnega in poflikal luknje, ki so prebile barvo, da ne začne rjavet. Drugo popravljat pri 10+ let nima smisla. Zato nima smisla niti kasko (proti toči).


takšen avto večina en bo kupila, ker ima na voljo takšne , ki jih ni dobila toča. Ne se slepit, da bo folk kupoval avte, ki imajo nabuškan pleh od toče. Ne bodo. Razen, kakšni cigoti.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Utk ::

Zakaj bi bil to moj problem?

darkolord ::

Utk je izjavil:

10 let starega jaz ne bi popravljal od toče. Popravil bi to kar rabi, da gre čez tehničnega in poflikal luknje, ki so prebile barvo, da ne začne rjavet. Drugo popravljat pri 10+ let nima smisla. Zato nima smisla niti kasko (proti toči).
In kakšna je razlika, če je avto star recimo 3 leta?

Utk ::

V tem da bo 3 leta star vozil še vsaj 15 let, in se ga splača zavarovat tudi zarad drugih stvari, in ker je vseeno še nekaj vreden. Lahko ga ukradejo, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

OutOfTheBox ::

Utk je izjavil:

10 let starega jaz ne bi popravljal od toče. Popravil bi to kar rabi, da gre čez tehničnega in poflikal luknje, ki so prebile barvo, da ne začne rjavet. Drugo popravljat pri 10+ let nima smisla. Zato nima smisla niti kasko (proti toči).


Kasko se verjetno pri 10 let starem avtu v večini primerov ne splača, ne verjamem pa da nekdo ki želi imeti avto še dlje časa, le tega ne bi popravil od toče ob predpostavki da je avto drugače brezhiben. Normalno da če je avto že prej slabo ohranjen nimaš tistih jajc kaj popravljat.

Sorodnikov primer: Seat Leon, 2011 letnik avto ohranjen v nulo, ima 70k km, danes na trgu vreden okol 6 jurjev - on je prvi lastnik. Z avtom je zadovoljen in ga ne misli še menjat.

Problem: Toča ga je popolnoma razbila - zgledal je res grozno. Bunke niso bile hude jih je pa bilo ogromno - škode za 2200EUR torej cca 1/3 vrednosti celega avta.

Kaj narediš v tem primeru? Prodaš za 4 jurje in za isto ceno kupiš druga jajca? Al požreš tiste dva jurja in veš da maš še naprej svoj avto k mu nič ne fali.

Mogoče bi ti v tem primeru se odločil za prodajo starega za male pare in se odločil za nakup novega - ok to je tudi možnost ampak večini se to ne bi splačalo, sploh če imaš drugače odličen avto ki veš da bo delal. Investicija tiste 2 jurja je skorajda zanemarljiva.

P.S On je sicer imel kasko, ker je bolj "nesiguren" tip :) Zgleda da se mu je v tem primeru celo to splačalo.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Divjad, stekla, ogledala, luci.

Dostikrat za ločene zadeve plačaš več za posamezno kot za poln kasko. Ali pa je razlike 50 EUR...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Problem: Toča ga je popolnoma razbila - zgledal je res grozno. Bunke niso bile hude jih je pa bilo ogromno - škode za 2200EUR torej cca 1/3 vrednosti celega avta.

Kaj narediš v tem primeru? Prodaš za 4 jurje in za isto ceno kupiš druga jajca? Al požreš tiste dva jurja in veš da maš še naprej svoj avto k mu nič ne fali.

Zakaj ga bi prodal? Jaz ga ne bi popravljal, če ga pa nekdo hoče, ga pa naj, samo pravim, da je brez veze plačevat 500 evrov kaskega za tak avto, ker ti plačali ne bojo več kot 2-3 jurje, polovico vrednosti avta, ne glede na strošek popravila. Razmerje med 500 evri in 3 jurji je pač preslabo. To v par letih itak plačaš tudi prek kaska.

P.S On je sicer imel kasko, ker je bolj "nesiguren" tip :) Zgleda da se mu je v tem primeru celo to splačalo.

Je, dobil je 2 jurja, ki jih je prek zavarovanja plačal v par letih, pa še v naslednjih par letih bo spet vzel kasko, ker se mu je enkrat splačalo...
Sicer dvomim, da so strašno prebunkanega zares popravili za 2200, samo zavarovalnica ni hotela več dat, klepar mu pa nekaj sklepal za ta denar. Zavarovalnica pa cola polni kasko enako kot bi za nov avto, za katerga bi za isto popravilo keširala 5-6 jurjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

aborko ::

Takšnega avta večina noče vozit. Obnašaš se pa tako, da je 10 let star avto pod nujno, da je rjast, pobuškan in ne vem v kakšnem stanju še. Kot, da naokoli hodiš v raztrgani obutvi, kjer ti je podplat odstopil in nosiš raztrgana oblačila.


A večina ljudi ti je za zgled? Ljudje se večinoma obnašajo zelo neracionalno, kar je čisto ok, vsakemu svoje, pač narava ljudi, samo da se ne vsiljuje mnenja. Pobuškan mene ne moti, rjo se pa sanira. Razrgan ravno ne hodim okoli, se mi pa včasih ne da likati srajce in hlač :)
Mnda vemo da zavarovalnice niso dobrodelne ustanove, imajo kar konkretne dobičke vsako leto, po dejavnostih je višina plač v zavarovalništvu druge najvišja, takoj za elektro mafijo. Velja logika da zavaruješ zgolj tisto kar si ne moreš privoščiti da bi sam kril. Pri avtu bi jst upošteval še verjetnost, npr koliko časa je avto na cesti/koliko oseb ga vozi ali imaš nadstrešek/garažo.

Obnašam pa se tako ker meni osebno avto ne pomeni veliko, mi je orodje za od A do B, uporabljam ga 1% časa ali še to ne (ne moreš primerjati z oblačili in obutvijo). In vsak avto ponavadi zvozim do konca, se pravi prodaja na koncu ni problem. Tako me avto vse všteto - zav, izguba vrednosti, servisi, bencin stane pol mesečne plače letno, ostane pa za druge stvari, ki so mi v lajfu bolj pomembne. Imam pa kar nekaj primerov med kolegi, prijatelji ko delajo 3-6 mesecev na leto samo za avto (izguba vrednosti), bencin, servise, zav. Jst sm 3-6 mesecev raje fraj, jem durian nekje na drugi strani sveta. Vsakemu svoje, če bi si z avtom služil denar, "živel" v njem bi na zavarovanje gledal drugače, ampak potem verjetno tudi 10+ let starih ne bi vozil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

solatjek ::

Meni osebno je 10 let nekje tista meja, ko mi postane "vseeno" za avto. Še vedno ne bom grdo ravnal z njim in namensko uničeval, če ga pa dobi toča, za silo saniram (torej razbite šipe, luči...) buške pustim. Pri meni je to avto s 300.000+ km, prodati ga tako ne morem za nek denar, ne z buškami in ne brez, zvozim do konca. Kasko pri takem avtu je nesmisel.

darkolord ::

Kaj bi pa bilo drugače, če bi buške pustil pri 1, 2, 5 let staremu?

Nikonja ::

Zanimivo da nobeden ne omenja odbitno franšizo, nobeden ne omenja da zgubi celoten bonus in da bo dejansko vrnil zavarovalnici ves denar v naslednjih parih letih. Ampak ej, zavarovalnice imajo radi take, sej tudi one morajo živet.

Cca - že ker nekaj časa se ve, da se finančno definitivno ne splača plačevat polni kasko za avto starejši od 5 let, ampak vzameš par dodatkov kot stekla, luči... divljad če živiš kje v rovtah in to je to.

solatjek ::

darkolord je izjavil:

Kaj bi pa bilo drugače, če bi buške pustil pri 1, 2, 5 let staremu?

V osebnem počutju in v odnosu do svoje lastnine je razlika. 10 let star avto je dal že nekaj skozi in buške niso edina lepotna napaka, je tudi drugače že kaj pošrimfan, tudi kakšna rja kje se že lahko najde, pač avto ni več v top stanju. Vsak večji vložek ne dvigne bistveno vrednosti vozila. Sprejmeš dejstvo, da nimaš več novega avta, če ga toča naklofa, imaš samo potrditev :) In nenazadnje, si že prebolel, koliko denarja si vstran vrgel z nakupom.

Masterr ::

pejte na savo. plačam 1000EUR full kasko za avto 29.000EUR. Lani me nekdo porušal nekje, cena popravila 800EUR, nism plačal niti centa in premija se ni spremenila ko sem obnovil al bonus al nič od nič.
3 parkinge zastonj na leto.
Na generaliju so hoteli odbitno franšizo pa nevem kaj vse, za eno majhno praskico, pa sm jih kensl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Masterr ()

Utk ::

Lol. Za jurja ti vsak to da. Ampak kdo pa plačuje jurja za nek povprečen avto...

Masterr ::

Utk je izjavil:

Lol. Za jurja ti vsak to da. Ampak kdo pa plačuje jurja za nek povprečen avto...

pri generali za praskico ni blo kot pri savi.

darkolord ::

solatjek je izjavil:

V osebnem počutju in v odnosu do svoje lastnine je razlika. 10 let star avto je dal že nekaj skozi in buške niso edina lepotna napaka, je tudi drugače že kaj pošrimfan, tudi kakšna rja kje se že lahko najde, pač avto ni več v top stanju. Vsak večji vložek ne dvigne bistveno vrednosti vozila. Sprejmeš dejstvo, da nimaš več novega avta, če ga toča naklofa, imaš samo potrditev :) In nenazadnje, si že prebolel, koliko denarja si vstran vrgel z nakupom.
Torej hočeš reči, da si se avta že naveličal? :)

Lahko direkt poveš, da si po 10 letih želiš novega, ni pa to povezano s tem, koliko se "splača" oz. koliko je smiselno investirati v trenutnega.

nejc_nejc ::

Nekdo je omenjal nakup avta po toci. Jaz takoj kupim in nisem cigo, če ima mal km in je ostalo ok. Seveda za primerno ceno.

Ne razumen od kdaj je avto investicija razen specialk ali starin. Ocitno v slo.

wcpapir ::

Utk je izjavil:

Lol. Za jurja ti vsak to da. Ampak kdo pa plačuje jurja za nek povprečen avto...

Povprečen slovenec ne vozi avta za 30k, povprečna premija police pa je cca. 900eur... Tipo ima dober deal kamorkoli obrneš ;)

Blinder ::

Koliko pa je vreden 10 let star avto?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

2dark ::

nejc_nejc je izjavil:

Nekdo je omenjal nakup avta po toci. Jaz takoj kupim in nisem cigo, če ima mal km in je ostalo ok. Seveda za primerno ceno.


Seveda, konkretno pdo ceno si mislil napisat. Zakaj te moti pobuškan pleh. Saj je vse enako. Če ma malo km ne more biti zaradi pobuškanega pleha zato cenejši, ker tega nihče ne opazi.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

nejc_nejc ::

Zakaj ga pa potem popravljaš?

2dark ::

nejc_nejc je izjavil:

Zakaj ga pa potem popravljaš?


Zakaj bi ti rad mel avto pod ceno, če te ne moti? Če pobuškan pleh ni faktor, potem mora biti cena enakovradna tistemu, ki ga ni dobila toča.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Utk ::

wcpapir je izjavil:

Utk je izjavil:

Lol. Za jurja ti vsak to da. Ampak kdo pa plačuje jurja za nek povprečen avto...

Povprečen slovenec ne vozi avta za 30k, povprečna premija police pa je cca. 900eur... Tipo ima dober deal kamorkoli obrneš ;)

Tudi moj ima nabavno 29, pa sem plačal manj kot 600. Res da imam odbitno in to, ampak odkup prve škode. Poznam ljudi z avti za 50, 60 jurjev pa ne plačujejo jurja. Kje koga vam pa uspe dobro nategnit, sploh ne dvomim...

Masterr je izjavil:

Utk je izjavil:

Lol. Za jurja ti vsak to da. Ampak kdo pa plačuje jurja za nek povprečen avto...

pri generali za praskico ni blo kot pri savi.

Bilo je to kar si imel zavarovano, isto je pri savi in pri generaliju. Vzameš lahko tudi pol procenta odbitne, pri 29 jurjih je to 150 evrov, tu pa plačuješ vsaj 300 preveč. Ampak glavno da ne boš rabil dat 150, če se kaj zgodi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Na cesti
854215184 (871) jeremenen
»

Zavarovanje avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
578691 (3270) Machete
»

Zaradi podnebnih sprememb največja zavarovalnica v Kaliforniji ne nudi več zavarovanj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
887788 (4339) cronos1234
»

Kasko

Oddelek: Na cesti
425314 (3942) Netrunner
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10630787 (28807) D3m

Več podobnih tem