» »

Poceni a vseeno v redu kuhinja

Poceni a vseeno v redu kuhinja

1
2
3

Moe_Lester ::

Moraš malo več povedati. Kakšna oprema, kakšna postavitev, kakšen material. V Ikei imaš kar nekaj varjant, od take s poceni iverko v foliji do varjant z masivnimi frontami in pultom iz masive ali umetnega kvarca. Pri meni je samo notranja razsvetljava predalov in omaric s senzorji nanesla kakšnih 500, 600€.

BCSman ::

Koliko ste dali za kuhinje po meri pri mizarjih? Zgleda se cifre začnejo pri 10 jurjih+. Brez aparatov.

bobiii16 ::

dobra kuhinja je ponavadi narejena pri mizarju, da pa ima še BLUM okovje je pa bomba.
In tako kuhinjo dobiš naprimer 2-3 staro na Bolhi. Jaz naprimer sem jo kupil tako
Mizarju so zanjo dali 2000€ jaz sem jo dobil za 500€, edino drug pult sem moral kupiti (300€)
ker je bila pač drugačna postavitev. Ikea kuhinja je lepa za pogledat, vedi pa da vse elemente dobiš v kartonasti škatli
in moraš sam sestaviti, mislim da je tudi pri drugih proizvajacih isto. Mizarsko delo pa so v delavnici sestavljene škatle

feryz ::

Ikea kuhinja je taka, kot pri vsakem mizarju. Ker drugačnih se niti ne dela.
Dve sem kupil v zadnjega pol leta. Dela z njo je dosti, ampak se pa nekaj prišpara.
Leseni del pride jurja in pol do dva, vse skupaj okrog 5 jurjev.
Tudi predelati se jo da z lahkoto. Le fronte so malo problem.

Je pa pri Ikei iverka, okovje in vse ostalo vsaj za klaso višje od Harvey, Rutar ... šare. Čeprav je ponavadi iz istih tovarn.

c3p0 ::

Pri Ikea Metod kuhinji v Avstriji dobiš Blum okovje, pri nas neko italijansko (tako je vsaj bilo lani).

Fronte, ki pašejo gor pa lahko vedno dobiš, menjaš in "prenoviš" kuhinjo.

bobiii16 ::

feryz je izjavil:

Ikea kuhinja je taka, kot pri vsakem mizarju. Ker drugačnih se niti ne dela.
Dve sem kupil v zadnjega pol leta. Dela z njo je dosti, ampak se pa nekaj prišpara.
Leseni del pride jurja in pol do dva, vse skupaj okrog 5 jurjev.
Tudi predelati se jo da z lahkoto. Le fronte so malo problem.

Je pa pri Ikei iverka, okovje in vse ostalo vsaj za klaso višje od Harvey, Rutar ... šare. Čeprav je ponavadi iz istih tovarn.


Ja Ikea kuhinja se sestavi z nekimi vijaki, pri mizarju pa so leseni čepi in vse skupaj je zlepljeno kar drži za vedno

wcpapir ::

Pri Ikeji dobis 25 let garancije pri večni kuhinji pa niti pol tega.

feryz ::

bobiii16 je izjavil:

feryz je izjavil:

Ikea kuhinja je taka, kot pri vsakem mizarju. Ker drugačnih se niti ne dela.
Dve sem kupil v zadnjega pol leta. Dela z njo je dosti, ampak se pa nekaj prišpara.
Leseni del pride jurja in pol do dva, vse skupaj okrog 5 jurjev.
Tudi predelati se jo da z lahkoto. Le fronte so malo problem.

Je pa pri Ikei iverka, okovje in vse ostalo vsaj za klaso višje od Harvey, Rutar ... šare. Čeprav je ponavadi iz istih tovarn.


Ja Ikea kuhinja se sestavi z nekimi vijaki, pri mizarju pa so leseni čepi in vse skupaj je zlepljeno kar drži za vedno
Tvoji čepi, mozniki po domače, so pri mizarju zako, ker nimajo strojev za vrtanje vijakov in ekscentrov.
Pri Ikeji nimajo zgolj nekih vijakov, ampak kombinacijo moznikov in vijakov. Načeloma se jih sestavi "na suho", nihče pa ti ne brani, da daš lepilo in bo držalo za vedno.

borisk ::

nekje sem slišal da nekateri mizarji kupujejo korpuse v ikeji, pa delajo samo fronte sami, po željah stranke, kar je po moje najboljša kombinacija enega in drugega. midva imava v kuhinji kjer je je veliko vlage (delno vkopan zid z slabo ali neobstoječo hidroizolacijo) kuhinjo iz dipota že dobrih 12 let in je še vedno solidna, mogoče bi moral kakšno vrata nastavit, ampak tečaji vrat in predali so BP, tudi iverka ni problematična. je pa prišla z že sestavlenimi korpusi, na njih pa nalepka od neke nemške firme, tudi mizar ki mi pomagal sestaviti je rekel da zgleda dober...

BCSman ::

Torej vsi tukaj imate kuhinje za 2 - 5k eur? Zakaj mam pol jaz predračun od mizarja za 11k? Kotni elementi imajo posebne drage izvlečne mehanizme, samo kamniti pult ki ga naredi kamnosek je več kot 3k eur. Pult za ceno cele ikea kuhinje?

feryz ::

Nope, nimamo vsi kuhinj za 2 do 5k. Ta krš sem nabavil za vsako stanovanje eno.

Doma imam custom made kuhinjo, narejeno u nulo, v milimetre. Ziher nima nihče niti podobne.
Kot sam praviš, dva granitna pulta, eden, v L, vaga 360 kg, drugi za otok pa 260 kg. Z izrezi, 6 cm borduro, zaobljen in podobne fore.
Ampak je bila še cenejša kot Ikea, ker pač ... home made varianta.

Steinkauz ::

Poleg cen kuhinje, bi mogu folk napisat leto izdelave.
Mi smo tudi dali 3k za leseni del kuhinje mizarju. Ma 10 let nazaj.
Zdej bi bila verjetno bližje 10k...

Vsekakor pa dobi več ponudb. Marsikateri mizar, ki ima gužvo, bo orng nabil ceno. Če dobi super, se mu splača stisnt not, drugače pa te ne bo pogrešal.

Utk ::

Ne razumem niti zakaj bi dal 11 jurjev za kuhinjo niti zakaj bi rabil 360 kilski pult. A se bom z avtom vozil po njem? Sploh pa kamnit...sej zgleda lepo, ampak a imate še ogrevalne žice speljane po kamnu? Take pulte nabavljajo moški za se delat frajerje za šankom in na slo-techu, ženske, ki dejansko prebijejo nek čas v kuhinji, ga že nočejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

darkolord ::

BCSman je izjavil:

Zakaj mam pol jaz predračun od mizarja za 11k?
Sedaj je ravno tak cajt, da vsi prenavljajo in rabijo pohištvo. Mizarji imajo dela vrh glave, za nižjo ceno so čakalne dobe tudi (krepko) čez eno leto.

- Poceni
- Hitro
- Kvalitetno
Izberi dve.

link_up ::

dajte se zresnit no... kuhinja za 5k? A dva metra kuhinje?

Kuhinja, nekje 7m je cca 8-10k za leseni del...stroji so nekje do 6k...skupaj slabih 20k...
In and Out

Utk ::

Haha. In kaka bo ta kuhinja čez 20 let? Sej "delala" bo, lesen del, stroje boš itak zamenjal prej, ampak čemu bo podobna?
Glih tako bo stara in grda kot tista iz ikeje za 3 jurje.

Invictus ::

borisk je izjavil:

nekje sem slišal da nekateri mizarji kupujejo korpuse v ikeji, pa delajo samo fronte sami, po željah stranke, kar je po moje najboljša kombinacija enega in drugega. midva imava v kuhinji kjer je je veliko vlage (delno vkopan zid z slabo ali neobstoječo hidroizolacijo) kuhinjo iz dipota že dobrih 12 let in je še vedno solidna, mogoče bi moral kakšno vrata nastavit, ampak tečaji vrat in predali so BP, tudi iverka ni problematična. je pa prišla z že sestavlenimi korpusi, na njih pa nalepka od neke nemške firme, tudi mizar ki mi pomagal sestaviti je rekel da zgleda dober...

Korpuse delajo sami, ker so poceni korpusi iz IKEE samo karton,

Potem pa dodatke kupijo v IKEI. Ker tako poceni mizar tega ne dobi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

link_up ::

Utk je izjavil:

Haha. In kaka bo ta kuhinja čez 20 let? Sej "delala" bo, lesen del, stroje boš itak zamenjal prej, ampak čemu bo podobna?
Glih tako bo stara in grda kot tista iz ikeje za 3 jurje.


dej ne prbiji no. :) kuhinja je po 20ih letih kot nova. Zadeve je potrebno vzdrzevati...
In and Out

feryz ::

Utk je izjavil:

Ne razumem niti zakaj bi dal 11 jurjev za kuhinjo niti zakaj bi rabil 360 kilski pult. A se bom z avtom vozil po njem? Sploh pa kamnit...sej zgleda lepo, ampak a imate še ogrevalne žice speljane po kamnu? Take pulte nabavljajo moški za se delat frajerje za šankom in na slo-techu, ženske, ki dejansko prebijejo nek čas v kuhinji, ga že nočejo.
Yep, točno tako. Tudi zafiro se nabavi zato.
Če si dedc v srednjih letih in nimaš vsaj ene zafire, par nepremičnin na lagerju (prisluženih, ne verbanih) in granitni pult, kaj za vraga si pa počel par desetletij?
Včasih se mi prav zasmilijo ex sošolci, ko vidiš da se v dežju z enim biciklom pelje domov v rentan flat.
Kakšna potrata življenja! Ko ga bodo zakopali, bo izgledalo, kot da nikoli ni sploh obstajal.

Utk ::

link_up je izjavil:

Utk je izjavil:

Haha. In kaka bo ta kuhinja čez 20 let? Sej "delala" bo, lesen del, stroje boš itak zamenjal prej, ampak čemu bo podobna?
Glih tako bo stara in grda kot tista iz ikeje za 3 jurje.


dej ne prbiji no. :) kuhinja je po 20ih letih kot nova. Zadeve je potrebno vzdrzevati...

Kaj? 20 jurjev, potem bom pa še vzdrževal? Raje čez 15 let fuknem vse ven in grem po novo v ikeo.

velikBrokoli ::

Pa dajte poleg cene napisati še kako velika je kuhinja, ali imate kotne elemente, kakšen pult.. pa kdaj ste toliko plačali, cene so šle v zadnjih letih kar gor.

Malce razlike je, če imaš majhno kuhinjo ali pa 10m kuhinje z otokom. Te cifre so čisto bv.

2dark ::

feryz je izjavil:

Nope, nimamo vsi kuhinj za 2 do 5k. Ta krš sem nabavil za vsako stanovanje eno.



Naša je bila okoli 5000€ z vgradno pečico in indukcijsko kuhalno ploščo , s fininimi vodili in ni noben krš.

link_up je izjavil:

dajte se zresnit no... kuhinja za 5k? A dva metra kuhinje?

Kuhinja, nekje 7m je cca 8-10k za leseni del...stroji so nekje do 6k...skupaj slabih 20k...


LOl.

link_up je izjavil:

Utk je izjavil:

Haha. In kaka bo ta kuhinja čez 20 let? Sej "delala" bo, lesen del, stroje boš itak zamenjal prej, ampak čemu bo podobna?
Glih tako bo stara in grda kot tista iz ikeje za 3 jurje.


dej ne prbiji no. :) kuhinja je po 20ih letih kot nova. Zadeve je potrebno vzdrzevati...


Kaj točno je treba vzdrževat? Samo zanima me, kaj delate s kuhinjskimi elementi?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Utk ::

In nobena kuhinja ne more bit čez 20 let kot nova. To se lahko samo nekdo tolaži, ker je zagonil 20 jurjev za njo in si noče priznat, da ima zdaj pa pač staro in grdo.

2dark ::

Utk je izjavil:

In nobena kuhinja ne more bit čez 20 let kot nova. To se lahko samo nekdo tolaži, ker je zagonil 20 jurjev za njo in si noče priznat, da ima zdaj pa pač staro in grdo.


Bedarija. Imaš klasične kuhinje, ki bodo vedno lepo izgledale.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Lonsarg ::

Saj lahko poceni z menjavo pulta, umivalnika in vseh front kuhinjo obnovis da je kot nova. Notranji deli iverke so komot za 30+let, ce nisi kupil krs.

Vseeno pa so te marze kar hude, sem ravno naklikal na sestavisam konfiguratorju in pride kuhinja (leseni del) cirka 2k ce je skoraj nic predalov ozioroma dobrih 3k ce so spodaj zgolj predali. Mizarji pa to za 5k do 10k prodajajo z montazo, pa imajo zmontirano v dnevu/dveh. Bo treba sam zmontirat da bo poceni ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

wcpapir ::

borisk je izjavil:

nekje sem slišal da nekateri mizarji kupujejo korpuse v ikeji, pa delajo samo fronte sami, po željah stranke, kar je po moje najboljša kombinacija enega in drugega. midva imava v kuhinji kjer je je veliko vlage (delno vkopan zid z slabo ali neobstoječo hidroizolacijo) kuhinjo iz dipota že dobrih 12 let in je še vedno solidna, mogoče bi moral kakšno vrata nastavit, ampak tečaji vrat in predali so BP, tudi iverka ni problematična. je pa prišla z že sestavlenimi korpusi, na njih pa nalepka od neke nemške firme, tudi mizar ki mi pomagal sestaviti je rekel da zgleda dober...

Ker mizar pa naredi boljšo fronto kot ikea, ki da 25 let garancije nanjo ? Rad bi ga videl.

Utk je izjavil:

In nobena kuhinja ne more bit čez 20 let kot nova. To se lahko samo nekdo tolaži, ker je zagonil 20 jurjev za njo in si noče priznat, da ima zdaj pa pač staro in grdo.

Jaz si niti ne želim, da bi kuhinja po 20 let izgledala kot nova. Ženske se naveličaš prej, ne da se kuhinje ne bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

2dark ::

Lonsarg je izjavil:

Saj lahko poceni z menjavo pulta, umivalnika in vseh front kuhinjo obnovis da je kot nova. Notranji deli iverke so komot za 30+let, ce nisi kupil krs.


Ja. Lahko. koliko se pa to zaveda, da lahko staro kuhinjo prenoviš? Utk že ne.

wcpapir je izjavil:

+
Ker mizar pa naredi boljšo fronto kot ikea, ki da 25 let garancije nanjo ? Rad bi ga videl.



Ikea je krš. Samo ne mi prodajat Ikeje. Cenen jajc v rangu H&M cot. Če ti nikoga rne poznaš ne pomeni, da smo vsi takšni bebci, da letimo v nizkocenovno fast food trgovino.

Zato pa imajo Šwedi po večini ogabno opramljene bajte.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Lonsarg ::

Ikea je srednji razred, definitivno ne višji, tudi ne najnižji (najnižji so naprimer kaki poceni regali iz Lesnine itd ko dobiš za 300EUR celo dnevno pohištvo in je tisti ovoj okoli iverke malo boljši papir, začuda sicer še ni pokškodb po 5 letih haha).

Mizarji v 95% dajo najbolšo iverko, preprosto iz razloga da je iverka zanemarljiv del stroška pri teh velikih maržah in dragih vodilih. Ikea po drugi strani lovi vsak EUR in tudi na iverki špara in tudi za vodila naročijo posebne srednjecenovne verzije vodil posebaj za Ikea delano. Po price/performance so sicer zelo pri vrhu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Utk ::

Ja. Lahko. koliko se pa to zaveda, da lahko staro kuhinjo prenoviš? Utk že ne.

Jaz že se. Jaz grem lahko po 15 letih spet nazaj v ikeo samo po nove fronte, enake ali drugačne, in bojo pasale v nulo. Ti se boš z mizarjem pa malo drugače pogovarjal...

Bedarija. Imaš klasične kuhinje, ki bodo vedno lepo izgledale.

Vedno, nikoli, tu nekje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

link_up ::

kaksni nesmisli, mi je zal, da sem se sploh oglasil.

Vseeno je resnica taka, da kvaliteta nikoli ni bila poceni, nikoli. Masovna proizvodnja se pac ne steje za kvaliteto.

bottom line mi je pa cisto vseeno kaksno pohistvo imate v kuhinji...
In and Out

Utk ::

Masovna proizvodnja se ne šteje za kvaliteto? Kaj pa se? Ti kupuješ samo ročno izdelane bentleye? Res je ful razlike ali ti stroj odreže kos iverke ali pa tip s 3 prsti na cirkular. To je čist nekaj drugega.

link_up ::

ok, kupi si dve kuhinji, da bo se ena za v zep. A je prav? :)
In and Out

c3p0 ::

BCSman je izjavil:

Torej vsi tukaj imate kuhinje za 2 - 5k eur? Zakaj mam pol jaz predračun od mizarja za 11k? Kotni elementi imajo posebne drage izvlečne mehanizme, samo kamniti pult ki ga naredi kamnosek je več kot 3k eur. Pult za ceno cele ikea kuhinje?


Odvisno kaj želiš, granit tudi ni a in o, moraš ga impregnirat, lahko se kruši itd. Ikea ima tudi zelo lepe furnirane pulte, kar sem vzel za vikend. Na spletu je vse enako, v živo pa druga zgodba. Lepoto na koncu moraš še najbolj vzdrževat.

Doma sem kupil določeno nemško kuhinjo (ni Dan, Nobilia ipd.) leta 2011 za 13k, je pač velika, otok... še danes je, če jo spucaš, (skoraj) kot nova. Če bi menjal pulte bi bila kot nova.

Utk ::

link_up je izjavil:

ok, kupi si dve kuhinji, da bo se ena za v zep. A je prav? :)

Zakaj bi rabil dve? V zadnjih 10 letih sem sestavljal vsaj 5 kuhinj, iz različnih virov. To je vse tu nekje. Še najbolj ziher, da bo vse štimalo je pa iz ikeje.
Tudi mizarji nabavijo ali v ikeji ali v lesnini, tisto eno omarco, ki rabiš v malo drugačni meri, pa zbijejo skupaj sami, ponavadi če se le da predelajo spet eno iz lesnine ali ikeje. Standardne omarice se ve kakšne so mere, noben bedak ne gre delat nekaj drugega, ker se potem nič ne izide. A boš imel vsak predalnik v drugi dimenziji, to pa res bo nečemu podobno...
Malo drugačno mero ima samo ena, da se izide, in to je to, pa tudi tisto eno se da dobit tudi v ikeji, če se malo znajdeš in skombiniraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

c3p0 ::

Invictus je izjavil:


Korpuse delajo sami, ker so poceni korpusi iz IKEE samo karton,

Potem pa dodatke kupijo v IKEI. Ker tako poceni mizar tega ne dobi...


Ikea Metod je iverka, kar kvalitetni korpusi.

link_up ::

Utk je izjavil:

link_up je izjavil:

ok, kupi si dve kuhinji, da bo se ena za v zep. A je prav? :)

Zakaj bi rabil dve?


ker lahko.

c3p0 je izjavil:

BCSman je izjavil:

Torej vsi tukaj imate kuhinje za 2 - 5k eur? Zakaj mam pol jaz predračun od mizarja za 11k? Kotni elementi imajo posebne drage izvlečne mehanizme, samo kamniti pult ki ga naredi kamnosek je več kot 3k eur. Pult za ceno cele ikea kuhinje?


Odvisno kaj želiš, granit tudi ni a in o, moraš ga impregnirat, lahko se kruši itd. Ikea ima tudi zelo lepe furnirane pulte, kar sem vzel za vikend. Na spletu je vse enako, v živo pa druga zgodba. Lepoto na koncu moraš še najbolj vzdrževat.

Doma sem kupil določeno nemško kuhinjo (ni Dan, Nobilia ipd.) leta 2011 za 13k, je pač velika, otok... še danes je, če jo spucaš, (skoraj) kot nova. Če bi menjal pulte bi bila kot nova.


Garant je pac garant. :D
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

lebang1 ::

Če greš na ikea stran imajo konfigurator kuhinj.
Širina kuhinje 4,5m si hitro na 5000. No skoraj polovica tega so aparati.

feryz ::

Ikea je dovolj kvalitetna, bluzenje o neki cenenosti niti pod razno ni na mestu.
Predali so Blum, kvalitetni. Panti so sploh zgodba zase, dodelani do konca. Med prvimi so bili.
Kar moti pri Ikei, je kopi-paste. Se pravi kamorkoli uletiš boš videl kopijo svoje kuhinje ali česarkoli. Kdor se za to ne sekira, dobi zelo dober izdelek.

In ja, ogromno mizarjev kupuje v Ikeji kompletne korpuse z mehanizmi vred. In doda zgolj lišp.
Zakaj bi se matral doma z neko štancarijo? Niti iverke ne moreš kupiti za ta denar. Kaj šele da bi jo obdelal.

link_up ::

lebang1 je izjavil:

Če greš na ikea stran imajo konfigurator kuhinj.
Širina kuhinje 4,5m si hitro na 5000. No skoraj polovica tega so aparati.



pecica in hladilnik gre skupaj? :D
In and Out

feryz ::

Če so na sliki, potem so.

Lonsarg ::

@feryz, ne drži da niti iverke ne dobiš za ceno Ikeje. Sam marže za montažo pač so take kot so, ker noben več nič ne zna sam.

Glede na zgornji primer Ikea cene ni očizno sestavisam.si nič dražji od Ikeje in dobiš višji rang iverke in več možnosti customatizacij (je pa konfigurator malo bolj zakompliciran od Ikeje). Ista fora kot Ikea, torej da je že vse vnaprej obdelano/prevrtano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Utk ::

No daj ti en konkreten primeri iz sestavisam, da vidimo če je res "nič dražji".

O višjem rangu iverke pa itak škoda govorit.

Machete ::

c3p0 je izjavil:

S tem da Dan niti ni toliko dražji, kar sem nazadnje gledal.


Dan je absolutno predrag za nenavdihnjen, zastarel dizajn in povprečno slab konči izgled.
Joke is on you, če misliš, da si dobil dober p/p pri njih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

c3p0 ::

Machete je izjavil:

c3p0 je izjavil:

S tem da Dan niti ni toliko dražji, kar sem nazadnje gledal.


Dan je absolutno predrag za nenavdihnjen, zastarel dizajn in povprečno slab konči izgled.
Joke is on you, če misliš, da si dobil dober p/p pri njih.


Vzel sem Ikea Metod, če si bral kaj novejše poste od leto dni starih.

link_up je izjavil:



pecica in hladilnik gre skupaj? :D


V bistvu bp, imam tako in nobenih problemov, niti ob programu pirolize.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

mancini ::

In kako so se spremenile kuhinje v zadnjih 20 letih?
So kar iste, razen če kdo opati v aparatih.
Drugače pa je kvalitetna kuhinja po 15 letih ista kot je bila nova, tako da ne razumem kako so kuhinje po 20 letih zjebane in grde

Če gledamo Dan, Ewe ali Ikea, praktično ni nekih razlik v teh letih, da bi že na oko ugotovil aha to pa je model iz leta 2010

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mancini ()

Utk ::

Če jo ne uporabljaš, je ista, če jo, pa kje kaj odrgneš, umažeš da se ne da spucat, itd.
Mi imamo tudi ikejino, dobrih 10 let, sej ni nič narobe, če jo bi zares spucal, bi bila kot nova, ampak kakšno prasko bi pa tudi našel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

wcpapir ::

2dark je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Saj lahko poceni z menjavo pulta, umivalnika in vseh front kuhinjo obnovis da je kot nova. Notranji deli iverke so komot za 30+let, ce nisi kupil krs.


Ja. Lahko. koliko se pa to zaveda, da lahko staro kuhinjo prenoviš? Utk že ne.

wcpapir je izjavil:

+
Ker mizar pa naredi boljšo fronto kot ikea, ki da 25 let garancije nanjo ? Rad bi ga videl.



Ikea je krš. Samo ne mi prodajat Ikeje. Cenen jajc v rangu H&M cot. Če ti nikoga rne poznaš ne pomeni, da smo vsi takšni bebci, da letimo v nizkocenovno fast food trgovino.

Zato pa imajo Šwedi po večini ogabno opramljene bajte.

Prodaj mi nekaj z vec garancije.
Garancija = kvaliteta. Vseeno mi je kje je po statusnem simbolu ker v 15 letih kar sem na svojem sem menjal 3 kuhinje in nobena ni bila zanič, ampak sem se naveličal prejšnje.

Pokaži nekoga ki ima toliko garancije kot Ikea.

Lonsarg ::

Ne drgač da ne bo dileme, kakovost Ikeje je dovolj super da to ni nek argument proti Ikei, razen če res ciljaš na absolutno najvišji rang.

Je pa nefleksibilnost dizajna nekaj kar me je popolnoma proti Ikei usmerlo ko govorimo o kuhinji (za kake manjše kose pohištva mi je pa super). Pa kuhinjo hočem do stropa, torej do mm po meri, ker mi gre na j.. da je tam zgoraj neka luknja kjer se prah nabira pa še neizkoriščen prostor. Sicer dobro, v skrajni sili se da tut kak kos iz Ikea požagat pa naredit masko na vrhu da zapreš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

wcpapir ::



Jaz sem iz tega razloga dal Ikeo. Do stropa, da bolj ne more bit.

2dark ::

Lonsarg je izjavil:

Ne drgač da ne bo dileme, kakovost Ikeje je dovolj super da to ni nek argument proti Ikei, razen če res ciljaš na absolutno najvišji rang.



Ikeja bo v 10 letih razpadla.

wcpapir je izjavil:


Garancija = kvaliteta. Vseeno mi je kje je po statusnem simbolu ker v 15 letih kar sem na svojem sem menjal 3 kuhinje in nobena ni bila zanič, ampak sem se naveličal prejšnje.


Kakšno točno garancijo ti potrebuješ? na kaj točno? Se bodo police zlomile in zraven razbile krožnike?

Torej si imel vse 3 grde. Imaš denar, nimaš okusa.

BCSman je izjavil:

Koliko ste dali za kuhinje po meri pri mizarjih? Zgleda se cifre začnejo pri 10 jurjih+. Brez aparatov.


4.200€. Brez aparatov.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
719354 (558) Gogo
»

Kuhinje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815862 (3963) Twixz
»

Mizar + Ikea kuhinja?

Oddelek: Loža
246727 (5650) fosil
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346945 (5512) NikolormousB

Več podobnih tem