» »

Poceni a vseeno v redu kuhinja

Poceni a vseeno v redu kuhinja

1 2
3
»

krefi ::

Ravno za vikend mi mizar zmontiral kuhinjo cena 6250€
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

2dark ::

krefi je izjavil:

Ravno za vikend mi mizar zmontiral kuhinjo cena 6250€


To je bila pa draga montaža.

Meni jo je mizar naradil in zmotiral za 4200€.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

feryz ::

Seveda ste pozabili glavni, največkrat prevladujoči argument za Ikejo.
Zjutraj pomeriš, dopoldne pripelješ domov, zvečer kavico piješ na novem šporgetu.
Ali pa drug večer, če je malo bolj zajebana.

2dark ::

feryz je izjavil:

Seveda ste pozabili glavni, največkrat prevladujoči argument za Ikejo.
Zjutraj pomeriš, dopoldne pripelješ domov, zvečer kavico piješ na novem šporgetu.
Ali pa drug večer, če je malo bolj zajebana.


Čez 3 mesece že popravljaš povešene elemente. Ikeja je za reveže.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Utk ::

Vodila, panti so blum, če se povesijo, je montiral bedak in se mu bi povesila vsaka. Nam se v dobrih 10 letih ni še nič, pa se ni enkrat otrok naslonil na do konca odprt predal, ali pa omarico.

2dark ::

Utk je izjavil:

Vodila, panti so blum, če se povesijo, je montiral bedak in se mu bi povesila vsaka. Nam se v dobrih 10 letih ni še nič, pa se ni enkrat otrok naslonil na do konca odprt predal, ali pa omarico.

V ikeji pohištvo kupujejo reveži, ker deluje ceneno.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Utk ::

Pol naj bom pa revež, če nisem tako neumen, da bi dajal 10 jurjev za kuhinjo.

recmajkemi ::

Ta tema je prišla na površje ravno, ko mi yt algo ponudi pripet video. Če bi se kdo malo sam poigral in prišparal :)
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

feryz ::

Če zanemarimo nabavno vrednost strojev, ki je za kakih 10 ali več kuhinj, še vedno dobimo cifro, ki je parkrat večja od trgovinskih kuhinj. Cilj ni kaj prišparati, ampak imeti unikatno kuhinjo. Temu primerno drago.

Zmaga pa, seveda, okno. Ga ni čez dobro planiranje.

2dark ::

Utk je izjavil:

Pol naj bom pa revež, če nisem tako neumen, da bi dajal 10 jurjev za kuhinjo.


Ker nimaš. Ne zato, ker ne bi. Ker moraš vzet kredit na banki.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Utk ::

Če ti tako praviš, kdo sem jaz da bi zanikal.

Invictus ::

Kupi na Bolhi stare rdeče cegle, pa jo sezidaj...

Pa boš imel poceni kuhinjo in unikatno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Zakaj bi moral imet unikatno? Mislim, da je nekdo v 100 letni zgodovini moderne kuhinje že izračunal kaj se najbolj splača in obnese, zakaj bi jaz zdaj izumljal toplo vodo.
Kaj točno je narobe z iverko in neko plastificirano fronto? Meni grejo bolj na k te nove "moderne" kuhinje, kjer je vse ravno, in kje še konkretne ročice za odpret omarco ali predal nimaš. To ni zato, ker bi bilo funkcionalno, ampak ker je bistveno ceneje naredit ravno ploskvo kot malo konture, kot imaš možnost za normalen denar v ikeji. Pa še prišparaš evro pa pol po ročki. No, oni prišparajo, tebi vseeno zaračunajo polno ceno pa še malo čez, ker minimalizem je "moderen"...

Recimo to:



Čip šit sranje iz ikeje? Nope, dan kuchen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

velikBrokoli ::

Fantje, okus je subjektiven.. je res težko verjeti, da eni več denarja fuknejo v kuhinjo, sploh tisti, ki jo veliko uporabljajo? Funkcionalnost je na koncu ista, če imaš nek cheap shit ali pa 2x dražjo zadevo.

Meni Ikejine kuhinje niso bile všeč, zato sva se na koncu odločila za DanKuchen, ki bo res nekaj jurčkov dražja. Se pa zato ne pretvarjam, da bo tako boljša kvaliteta oz. trdim, da je Ikea cheap shit.

Utk ::

Funkcionalnost na koncu ni ista, ampak očitno ni niti pomembna. V tem primeru na sliki, imaš umazane roke od testa, ne vem česa, in hočeš odpret eno omarico. V ikejini neki klasiki bi pač zagrabil za železno ročico, in slej ko prej jo bi obrisal, in je kot nova. Tu boš pa zapacal "lesen" del. In čez leta se tega nabere. Ali boš veliko pogosteje pucal ali bo pa bolj usrano.
Dvomim da je to nek super material, ki bi prenesel 20 let dotikanja z vsemi možnimi rokami in da ostane kot nov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

2dark ::

Utk je izjavil:

Če ti tako praviš, kdo sem jaz da bi zanikal.


Ja, jaz pravim tako, ker se obešaša na denar. Če je 10.000€ v letu 2024 veliko, potem je težava v tebi. 10.000€ je danes drobiž.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Utk ::

Mi imamo samo v hiši v kateri živimo 3 kuhinje. Pa še 5 kuhinj naokoli. Pa še kakšna se bi našla. Če se bi to kar tako metalo v kuhinje po 10 jurjev, potem jih ne bi imeli 8, brez skrbi.
Kam pa pridemo, 10 jurjev za kuhinjo, 8 za spalnico, 12 za dnevno sobo, 12 za kopalnico...in vse krat 2-3, če imaš še kak štuk več. Ko je 20 let staro pa vse jovo na novo. Ne ga srat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

floyd1 ::

V ikejini neki klasiki bi pač zagrabil za železno ročico, in slej ko prej jo bi obrisal, in je kot nova. Tu boš pa zapacal "lesen" del. In čez leta se tega nabere. Ali boš veliko pogosteje pucal ali bo pa bolj usrano.


Če se pogovarjamo o "laminat" frontah, ki niso čisto ravne - tam to, kar si napisal, drži. Smo 10 let tako kuhinjo in tisto res težko dobro očistiš.

Obrisati (v našem primeru povsem gladko) fronto predala pa je bistveno lažje in z manj dela kot kakršenkoli ročaj.
Vsaj pri modernih "hohglanc" brezročajnih kuhinjah. Moja boljša polovica bi ti iz (zdaj že okrog 7-letne) prakse takoj povedala, da ni še nikoli tako enostavno očistila kuhinje, kot zdaj, pri samih ravnih ploskvah. Najbolj pa se umazanija nabira ravno po kotih pri ročajih.

Utk ::

Naj počaka še malo. Dvomim da na 15 let stari ne bo videt kje se ponavadi dotikaš z roko.

matobeli ::

ma na 10let stari se nič ne pozna od roke. Pozna se kaj drugega, recmo da bi bilo treba spet naštelat fronte. Ali pa tudi ne, kolikor se komu da...

floyd1 ::

Dvomim da na 15 let stari ne bo videt kje se ponavadi dotikaš z roko.

Pri "laminatnih" (mogoče je bil celo furnir, pač nek svetel lesen vzorec) frontah je bilo prvo leto enako desetemu... jeba za pucat od "day one" dalje, ker niso bile čisto gladke. Do prihoda otrok je še nekako bilo OK, pol pa ni več toliko časa za "čohanje", pa seveda se tudi sicer prioritete v življenju precej spremenijo ;)

Po petnajstih letih že itak vsaj malo razmišljaš o menjavi. Ampak zaenkrat ni neke obrabe in zelo dobro kaže. Vse fronte so sicer iz mediapana in večkrat lakirane, po mojem kar kvalitetna izdelava. Sicer je Danküchen.

Pozna se kaj drugega, recmo da bi bilo treba spet naštelat fronte.

Edino predal za smeti (pod koritom) maaaalo odstopa od prave ravnine, ostalo je na srečo še vse tipitopi. Tu bi morali verjetno imeti kar navadna vrata. Mehanizem predala je skoraj na tleh, primeš pa ga čisto na vrhu, to ves čas miga in se tudi razmiga. Pri stari kuhinji je bilo enako, samo naučil se zgleda žal nisem nič :(.

miha98 ::

Jaz bi šel po kakšni salonih, če imajo razprodaje za kakšno kuhinjo... Včasih imaš -10 posto ali 20... Da ne kupiš nejvečji klump iz teh diskontov...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
719354 (558) Gogo
»

Kuhinje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815863 (3964) Twixz
»

Mizar + Ikea kuhinja?

Oddelek: Loža
246727 (5650) fosil
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346945 (5512) NikolormousB

Več podobnih tem